Autor Tema: .  (Pročitano 53627 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #75 poslato: 10, 10, 2018, 13:15:23 posle podne »
Citat: Drivee

Ja bih rekao ovo: Tako su nas vaspitali! nema to veze sa genetikom vec o vaspitavanju. Sta tata i mama rade, to radis i ti.

 56568 Tako je...
Ostatak romana sam obrisao jer je naučno dokazano da se na svakom forumu svaka rasprava koja traje više od jedne strane uvek završi sa četnici vs partizani...
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #76 poslato: 10, 10, 2018, 18:56:44 posle podne »
Svecano obecavam da od sada zaobilazim sve tvoje teme i postove jer nikada nista pametno nisam procitao a 1000 puta si mi digao zivac...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #77 poslato: 10, 10, 2018, 19:27:54 posle podne »
Pretpostavljam da nisam ja u pitanju jer sam tu od juče ali tako ispada :)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #78 poslato: 10, 10, 2018, 19:50:44 posle podne »
Ne, ne, ne, naravno da nisi ti u pitanju. Moja greska, Zox je u pitanju...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #79 poslato: 10, 10, 2018, 21:53:47 posle podne »
Vidim da je pesnička sloboda u pitanju pa da dodam koju dok ne dodje šumar i istera i njemce i partizane iz šume:)

Odustao, džaba krečim :)














Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #80 poslato: 10, 10, 2018, 23:08:21 posle podne »
Zox, ti si najpametniji čovek čije sam postove imao prilike da čitam.
Mogu samo do neba da ti se zahvalim što deliš sa nama svoje mudrosti, i obogaćuješ nas svojim postovima!

:)

Ццц...
Батице тема је екологија, а не сатире и афоризми изречени на мој рачун с твоје стране у разноразним темама, првобитно кроз иронију, а сада последњим коментаром и кроз њен појачани облик -сарказам.
Ове јефтине "форе" ме не дотичу, јер презентују  "Пишчеве аутобиографске записе".

Ma samo sam hteo reći da smaraš, a ti opet sastav napisao  ha ha ha

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #81 poslato: 17, 10, 2018, 09:17:49 pre podne »
Ове слике су страшне али мени се чини да сам прошле године прочитао да се планира исушивање Завојског језера ради неких радова на електроенергетском систему или на систему бране - не сећам се више тачно.
Ако сам у праву, можда можемо очекивати да се ситуација врати у првобитно стање.

А што се тиче минихидроелектрана, већ сам раније говорио да то сматрам директним ударом на животну средину и да за одлуке којима се одобравају такви радови не постоји оправдање.

Нажалост, они који доносе одлуке делују ми аутистично и као да за њих не постоје упозорења, докази, захтеви, све оно што струка и наука може да пружи.

Чини ми се: црно нам се пише!

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #82 poslato: 18, 10, 2018, 08:26:27 pre podne »
U srbiji kada se napravi elektrna na UGALJ, ne valja, jer zagadjuje a i trosi ugalj, kada se napravi hidroelektrana, koja ne zagadjuje nista, opet ne valja...ako se postave solarni paneli po livadi, onda ce da kazu kako nema trave i ne moze da se seta, a bas tu smo igrali fudbal nekada. Unistise livadu.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #83 poslato: 18, 10, 2018, 10:16:37 pre podne »
Pre jedno 20tak god malo smo kampovali i kao pecali na tom prelepom Zavojnom jezeru...secam se da su nam ribocuvari govorili da ne bacamo vestacku(onu iz kese) primamu zbog zagadjenja vode jer to jezero je navodno akumulacija za vodosnabdevanje pirota i okoline...sta ce sad da piju ako nema jezera???
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #84 poslato: 18, 10, 2018, 11:11:00 pre podne »
Sto znaci, da je jezero vestacki stvoreno. Covek stvorio - covek i unistio!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #85 poslato: 20, 10, 2018, 15:10:01 posle podne »
Bolesnik, stvarno fascinantno koliko covek moze mrzeti svoju zemlju i u svemu videti nesto lose i ruzno! Kako moze ignorisati sve lepo nase a od odvratnih kanalisanih autoput reka u kojima je ubijen svaki trag prirode vidi nesto jako lepo...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #86 poslato: 20, 10, 2018, 19:55:13 posle podne »
Покушаћу да не уђем у расправу између вас који сте већ заузели неке позиције али имам потребу да се укључим у ову тему јер је сматрам веома важном.

Живот ми је пружио прилику да сам много путовао. Више пута био сам у Холандији, Белгији, Енглеској, Шкотској, Немачкој... Стигао сам и до Африке али нећу даље да ређам.
Овим што сам навео, хтео сам да поткрепим оно што намеравам да кажем. Мислим да сам много тога видео.
И мислим да сам много тога видео и код нас и у окружењу, јер сам много година провидио викенде на лепим местима у Србији али и у Македонији, Грчкој, Бугарској, Румунији.

Овим желим да истакнем да себе сматрам особом која није затрована мржњом према овима или онима и нисам заслепљен идеалима ни једнх ни других.
Да пређем сад на разлог мог јављања.

Чињеница је да је Србија земља препуна лепота. Бог је био веома широкогруд кад је по овом свету делио коме ће шта уделити - мислим на природне лепоте.
Имамо много тога чиме би могли да се поносимо и у чему би могли да уживамо.

Али чињеница је и да још веома много морамо да урадимо да бисмо то што смо добили сачували за нека времена која ће доћи кад нас више не буде и да бисмо створили услове да они који ће доћи после нас могу да уживају.

За све то потребно је много времена и много новца али и много воље.

Не вреди нам да се поредимо са земљама "Запада". Немао ми те паре које имају они. И није сад битно како су они до тих пара дошли. Чињеница је да је већина капитала западне Европе крвава и резулат велике пљачке и отимачине широм света. Али чињеница је да су они много тог капитала уложили у сређивање и чување свог природног окружења.

Управо прошле недеље, превео сам четири документарца о пловидби једног брачног пара из Енглеске, који су прекоокеанском једрилицом пливли од Енглеског канала, од ушћа Сене, преко Париза, Бријера, Бургундије, а онда Саоном и Лоаром до Средоземља.

И могу вам рећи да сам уживао гледајући призоре које су они гледали током пловидбе. Јер како човек да не ужива кад може каналом да уђе у сам центар Париза, да прође покривеним каналом испод саме Бастиље, прође поред споменика Јованке Орлеанке и на неколико десетина метара од Ајфелове куле?
Ко да не ужива у призорима каскадних преводница или пловидбом аквадуктом изнад притоке Лоаре? Како да вам се не допадне кад видите како обалама канала пролазе бициклисти, кад видите да се из брода, изађе на обалу и после неколико корака сте у винарији чији је подрум из 15. века?

И да, неко ће рећи да више воли недирнуту природу. Слажем се, неком је то лепше. Али као што је ово о чему сам писао све култивисано, тако и та недирнута природа треба да остане недирнута.

А управо то је оно што код нас недостаје.
Јер, нити смо култивисали све оно што се може култивисати, нити чувамо оно што мислимо да треба да остане недирнуто. А то није само зато што немаммо пара, већ и због самог нашег односа према природи.

И то је оно о чему треба писати у овој теми. О стварним проблемима, а не о томе да ли неко воли ову земљу и овај народ и ко их воли више. Такве расправе неће довести нигде и ништа се неће променити.
Али ако сви обратимо пажњу само на суштину, онда оваква тема може да помогне да свако од нас да свој, макар и сасвим мали, допринос да се сачува оно што се сачувати може и да се поправи оно што се поправити може.

Van mreže Sale Rea

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 210
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Pahulja
  • Brod tip: Narval 620 Cabin
  • Marina: AJK Beograd
  • Veličina: 6,20 m
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #87 poslato: 24, 10, 2018, 18:21:58 posle podne »
Horor !  Ovo je ubistvo , da li neko misli o svojim naslednicima ? Stoka !!!

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #88 poslato: 24, 10, 2018, 20:27:50 posle podne »
Данас читам како је уважени министар изјавио како не би требало дозволити градњу минихидроцентрала (МХЦ) али да он ту ништа не може, обзиром да је то законом дозвољено. Да би се то спречило, требало би прво променити закон... Нисам видео да је изјавио да је он као министар дао предлог за измену или повлачење закона. Можда то није у опису његовог посла!?

Sent from my P9000 using Tapatalk


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #89 poslato: 25, 10, 2018, 16:42:47 posle podne »
Више пута сам писао коментаре о непромишљеним и научно непоткованим одлукама које се доносе у области заштите животне средине. Али, будимо поштени, то што се код нас ради, ма како страшно да је, није ни тако јединствено. И у свету има много примера где су одлуке од значаја за заштиту природне средине чисто политичке, резултат лобирања интересних група. Једна од таквих је и управо донета одлука Европског Парламента којом се забрањује производња и употреба свих предмета од пластике за једнократну употребу.

Примена ове одлуке почиње 2021. године. Дотле из продаје треба повући све пластичне тањире, прибор за јело (ножеви, виљушке, кашике), чаше, штапиће за уши...
Ова одлука обухвата и предмете од пластике са оксо-биоразградивим адитивима, па самим тим и све врсте кеса "трегерица" (са или без тих адитива) и низ других производа...

Како ће та одлука, кад се спроведе, утицати на наше животе, то ћемо тек видети.
Ја сам, за тренутак, зажмурио и замислио како на излет носимо од куће порцеланске или тањире од друге неке керамике, стаклене чаше, како бебама носиће и уши чистимо дрвеним штапићима око чијих крајева је намотано мало вате. У продавнице готових јела свратићемо носећи оне некада добро познате "порције" (знате, оне три шерпице на једној дршци)...

Ма шта ја ту?
А што би неко куповао готова јела ако му је тешко да понесе порције?
Што би ишао на излет ако не може да понесе десетак килограма кухињског и осталог прибора? Добро се сећам кад сам давне 1979. године био у Русији и кад сам на "аутомату" на улици за 2 копејке купио чашу воде да попијем - стајала је тамо једна чаша, па лепо узмеш, ставиш под славину, наспеш, попијеш и оставиш је да је искористи и онај после тебе. И ето, још сам жив. Дакле, може се!

Ја сам волео и Југословију, па данас више нема Југославије.
Ја сам и велики присталица пластике али изгледа да ни пластике неће више бити.
Чувајте се да и вас не заволим...