Autor Tema: .  (Pročitano 53627 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #30 poslato: 17, 01, 2018, 12:33:29 posle podne »
Не раде они то, Марке, из зле намере.
Чули људи да су пластичне кесе највеће зло овог света па решили да дају свој допринос контролисаном употребом кеса.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #31 poslato: 17, 01, 2018, 20:19:58 posle podne »
Не раде они то, Марке, из зле намере.
Чули људи да су пластичне кесе највеће зло овог света па решили да дају свој допринос контролисаном употребом кеса.
Добро је да бар они поседују еколошку свест.   rolleye  kuku

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #32 poslato: 01, 05, 2018, 11:56:54 pre podne »
Mileta me je zamolio da postavim link ka ovom videu, Savski nasip:


Posto je video sa FB-a, nije moguce da se prikaze ovde u poruci.
hi

Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #33 poslato: 01, 05, 2018, 21:09:13 posle podne »
Samo stvorenje koje sebe zove čovek, može da uništava sve ono što mu daje život- Samo on može da radi protiv samog sebe. Biljke i životinje pored toga što sve rade u skladu sa prirodom, pomažu i čoveku da preživi, samo čovek sve to uništava, na kraju će i samog sebe, samo je mnogo glup da to shvati na vreme.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #34 poslato: 24, 05, 2018, 21:55:21 posle podne »
Upozorenje o lepom ponašanju koje sam prošlog leta postavio u Zemunu, na kraju keja ispred Radeckog i daje stoji. Sad čistoća nije na zavidnom nivou, ali makar na tom mestu je bolje nego prošle godine.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #35 poslato: 25, 06, 2018, 22:28:19 posle podne »
Danas malo krstario Savom. Ništa novo, obale načičkane splavovima, nigde se ne može pristati, Ada Medjca na donjem špicu takodje pretrpana splavovima. Jedina dobra stvar danas, nigde ni jednog glisera, milina za ploviti. E sad ne bih bio ja, kada ne bih nešto rekao i o "ljudima" Kad nešto kući rušim ili renoviram obično krš i lom ostavim tamo gde je predvidjeno, a Savom, nažalost plove ostaci nekog splava. Verovatno ćovek obnavljao drvenariju, a staro gde će, pa naravno u reku. Sad bilo je tu i nekih polica ostatka laminata, ali mi bilo muka da slikam. Za  splav-restoran kažu da je potonuo još zimus, e sad je misaona imenica u ovoj državi ko će to da izvuče iz vode, ili ko mora da izvuče. Dovoljno je i ovo da se vidi slika i prilika " ljubitelja " reke i prirode uopšte.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #36 poslato: 26, 06, 2018, 08:15:59 pre podne »
Drvo, odmah u camac :) ocistis vodu a ti imas za neke radove, ako nista, za kotlic.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #37 poslato: 28, 06, 2018, 08:06:11 pre podne »
Pristup ti je u ovom slučaju pogrešan, jer jedna slika ne može to da dočara.

Hoću da kažem, ako u Bangladešu pomeriš objektiv 20 stepeni u levo, dobićeš istu sliku kao Beč.
Sa druge strane, ako u Beču pomeriš objektiv 20stepeni u desno, opet je pitanje šta ćeš imati na slici.
U Bangladešu je izabran tmuran dan, u a Beču sunčan.
U svakom velegradu možeš napraviti slike koje prikazuju i dobro i loše.

Naravno, izabrao si slike da, po svom običaju, loše govore o nama.
Pri tome uopšte ne bih da ulazim u polemiku da li si u pravu ili nisi.....

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #38 poslato: 28, 06, 2018, 08:12:05 pre podne »
Ne da mi đavo mira sad...

Okolina Beča



Bangladeš

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #39 poslato: 28, 06, 2018, 08:32:32 pre podne »
Не бих се уплитао у вашу полемику али кад сам видео слику из Бангладеша, е, ту "Мајци Југовића срце издржати не могаше!"

Све све, али у фонтану ми не дирајте!
После фонтане на Славији, добили смо и нову у Земуну!
И то какву!

"Ova fontana je mnogostruko umetničko i urbano dostignuće koja kroz izražajnost postavljenog stuba, kvadratne osnove i izvora iz kojih se voda sliva daje signal prolaznicima da treba da predahnu i u tome ih navodi da polgedaju prema Gardošu koji se sagledava kroz Lagumsku ulicu. Urađena je u aranđelovačkom mermeru plavi tok. Za ovu vrstu meremera geološka svojstva promena boje su svojevrsna zagonetka, gruba i rudimentarna svetlosiva pod nalivanjem i protokom vode dobija i simbolično plavetilo", rekao je profesor na FLU, Nikola Šuica.

Pitanje mementa za rimski Zemun za nekdašnji Taurunum je i ostvarenje koje je izuzetno izražajnom sinergijom sačinio Dušan Petrović, profesor vajatrsva na beogradskom Fakultetu likovnih umetnosti.
U ovom zamišljenom i za građane i posetioce funkcionalnom spomeniku, uspeo je da ostvari splet mermera plavi tok i brižljivo centriranih mesinganih malenih izvorišta za proticanje vode na svim nivoima strukture. Forma arhitektoničnosti nas podseća na opstajanje u vremenu i nadgradnju u obnavljanjima. Novom zemunskom fontanom koja je ujedno i spomenik, zajednički možemo da svedočimo današnju energiju sabiranja i razmišljanja o prošlosti, i da je na uočljivom mestu simbolički predamo ka dolazećem vremenu."


Слику вам намерно нећу постављати јер толико лепоте је ипак сувише за овај форум и ову тему.
Довољно је ако вам кажем да сам прочитао више коментара у којима се фонтана пореди с неколико жардињера за цвеће постављених једна на другу.

Узгред, за оне који нису из Земуна, само да напоменем, да на удаљености мањој од 350 метара ваздушном линијом, на тргу код пијаце, а испред зграде полиције, налази се још једна чесма-фонтана која је тамо постављена ко зна када и која по мом мишљењу изгледа неупоредиво лепше - напомена: то је моје мишљење, а шта ја знам о лепоти, поред ових архитеката и уметника?

Дакле, о екологији - колико хоћете, али у фонтане ми не дирајте!


Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #40 poslato: 28, 06, 2018, 10:08:37 pre podne »
Својевремено Архимед рече: " не дирајте моје кругове"!   grandpa

Van mreže kole

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
  • www.mojaladja.com
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #41 poslato: 28, 06, 2018, 12:41:31 posle podne »
Jel si to ti odlučio da je prosečan građanin, ili postoji neka studija? Ne poznajem nikoga ko odgovara tom opisu, a smatram da sam prosečan.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #42 poslato: 28, 06, 2018, 13:26:43 posle podne »
UUuuuuuu brate mili ala ti imaš vremena.
A lepo sam napisao da ne kažem da nisi u pravu.... A ti meni onda 3 tone objašnjenja.
Inače se slažem sa Koletom, smatram se prosečnim, okružen sam meni sličnima, i ne prepoznajem te o kojima ti govoriš.

A fotografije koje sam ja postavio su samo objašnjenje onoga što sam i rekao - da se sve može uslikati tako da izgleda lepo, ili da izgleda ružno. Ni manje ni više. Ali izgleda da smatraš da sam retardiran (kao što smatraš da je i 99% naše lepe zemlje), pa treba da mi obajšnjavaš kako svi proizvode smeće.

Van mreže kole

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
  • www.mojaladja.com
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #43 poslato: 28, 06, 2018, 13:53:00 posle podne »
Ekološka svest građana se ogleda i u tome što sam radiš, ne samo da kritikuješ druge. Na primer, opredeliš se za ekonomičnije plovilo, vozilo... Ne mora 5000 ccm u čamac, mogu slične performanse da se postignu i manjim motorima, ekološki prihvatljivijim.
Pozdrav

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #44 poslato: 28, 06, 2018, 14:59:41 posle podne »
UUuuuuuu brate mili ala ti imaš vremena.
A lepo sam napisao da ne kažem da nisi u pravu.... A ti meni onda 3 tone objašnjenja.
Inače se slažem sa Koletom, smatram se prosečnim, okružen sam meni sličnima, i ne prepoznajem te o kojima ti govoriš.

A fotografije koje sam ja postavio su samo objašnjenje onoga što sam i rekao - da se sve može uslikati tako da izgleda lepo, ili da izgleda ružno. Ni manje ni više. Ali izgleda da smatraš da sam retardiran (kao što smatraš da je i 99% naše lepe zemlje), pa treba da mi obajšnjavaš kako svi proizvode smeće.


"UUuuuuuu brate mili ala ti imaš vremena.
A lepo sam napisao da ne kažem da nisi u pravu.... A ti meni onda 3 tone objašnjenja.
"

- Људи се разликују. Помислио си како је потребно одвојити много времена и труда да би се написао мој коментар. Мени је било потребно нешто више од 15 минута и  није ми било тешко. Шта више уживам у тим моментима, јер ће бити оних који ће то и разументи на прави начин.


"Inače se slažem sa Koletom, smatram se prosečnim, okružen sam meni sličnima, i ne prepoznajem te o kojima ti govoriš."

- Већина популације тражи истомишљенике у расправама, јер се на тај начин осећају јачи и заштићенији. Они се препознају и сигнализирају један другоме да су на истој страни (као ти у реченици изнад), истих или готово истих убеђења. Затим се удружују како би били привидно јачи. Када један посустане ту је други да настави вербални напад. Ако си до сада приметио у мојих 1000 коментара да се никада нисам удруживао ни са ким, нити сам повлађивао оним особама које су ми биле више приклоњене или имале сличне ставове. Мени нису потребни "ратни другови" да ми држе залеђину у приватном животу, а камоли на форуму. Своје идеје заступам и браним сам. Као индивидуа тј. појединачно биће, јединка, целовита особа, различит сам од свих других људи.


"A fotografije koje sam ja postavio su samo objašnjenje onoga što sam i rekao - da se sve može uslikati tako da izgleda lepo, ili da izgleda ružno. Ni manje ni više."

- ???!!!!      То сам већ детаљно објаснио и показао на доста примера. Не могу два пута, јер би представљало само пуко копирање текста који се већ налази као одговор у теми.


"Ali izgleda da smatraš da sam retardiran (kao što smatraš da je i 99% naše lepe zemlje), pa treba da mi obajšnjavaš kako svi proizvode smeće."

- Не сматрам те за то што тврдиш. Одрастао си човек, породичан, имаш децу, радиш, привређујеш, возиш аутомобил, управљаш бродом, путујеш рекама и каналима, пишеш занимљиве путописе...  Нисам још чуо да ретардирани умеју све ово. Ти само брже планеш, примаш ствари доста лично и помало си искључив као особа.

- Нисам никада рекао да је 99% становништва ретардирано. Ретардиране особе смештене су у специјализованим установама или имају старатеље. http://www.fasper.bg.ac.rs/do2016/nastavnici/Glumbic_Nenad/predavanja/uvod_io_oligo/Mentalni_Poremecaji_i_Poremecaji_Ponasanja.pdf
То је твој субјективни закључак на основу онога што си прочитао у мојим текстовима.

 hi

U pravu si.