Autor Tema: .  (Pročitano 53628 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #15 poslato: 16, 01, 2018, 08:40:01 pre podne »
Da ne ulazimo u dublju raspravu, ovo bi moglo da uvredi mnoge od nas.
Znam da ti nisi mislio ništa loše.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #16 poslato: 16, 01, 2018, 08:46:51 pre podne »
Da ne ulazimo u dublju raspravu, ovo bi moglo da uvredi mnoge od nas.
Znam da ti nisi mislio ništa loše.


Тачно, Занкики, заборавио сам да ставим знаке навода - требало је то овако да изгледа: Да ли се "навијачи" рачунају као људи?

Наравно да нисам мислио на праве навијаче, али сви знамо да се навијачима назива и онај олош који изазива нереде на стадионима и по улицама - на њих сам мислио.

Моје извињење онима које сам несмотреношћу повредио.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #17 poslato: 16, 01, 2018, 08:51:40 pre podne »
Ako Laki reč navijači stav pod navodnicima, biće u redu. Ako se ne varam Zox je mislio način na koji su dovedeni u red engleski navijači, možda bi se tako mogli dovesti u red i zagadjivači prorode. Drakonske kazne bez protekcije i pardona. Bilo bi problema i negodovanja prvih nekoliko meseci ali verujem da bi se uz dobru volju države i poštenih gradjana moglo to dovesti u red.
Pa sigurno je vićini u redu da uživaju, na primer, u prvoj slici u prilogu nego da vide katastrofu na drugoj. no125

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #18 poslato: 16, 01, 2018, 08:54:35 pre podne »
A hahahah
Da ne ulazimo u dublju raspravu, ovo bi moglo da uvredi mnoge od nas.
Znam da ti nisi mislio ništa loše.


Тачно, Занкики, заборавио сам да ставим знаке навода - требало је то овако да изгледа: Да ли се "навијачи" рачунају као људи?

Наравно да нисам мислио на праве навијаче, али сви знамо да се навијачима назива и онај олош који изазива нереде на стадионима и по улицама - на њих сам мислио.

Моје извињење онима које сам несмотреношћу повредио.


 Mislim da ovde ima i takvih navijaca! 😂😂😂 Naravno pod tim ne mislim na sebe. 😂😂😂
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #19 poslato: 16, 01, 2018, 08:55:19 pre podne »
Eto ja i Laki isto mislimo, kao i većina od vas. u istom trenutku smo pisali sličnu poruku  kgk

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #20 poslato: 16, 01, 2018, 09:09:42 pre podne »
Da ne ode tema na pogrešnu stranu, to sa navijačima je nebitno, ko se od nas gde vidi...

Ono što je bitno, i ono što sam ovim hteo da kažem je da tim istim englezima nije svest podignuta na neki viši nivo.
Plaše se kazne. Na stadionima nemaju ni ograde sa bodljikavom žicom kao kod nas, nego ogradice od 50cm koje dete može da preskoči.
ZNAJU kakva ih kazna čeka ako uđu u teren, pa to ni ne pokušavaju. Ali kada odu van zemlje, nemaju tu barijeru pa se ponašaju kako se ponašaju.

I tako je SVUDA, nemojte da se zavaravate da smo mi najgori (kako već Zox stalno pokušava da nas predstavi).
Samo kod nas nedostaje upotreba zakona i kazni da nas drži pod kontrolom.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #21 poslato: 16, 01, 2018, 11:56:00 pre podne »
Ovo što si napisao si sve u pravu, da i ja objasnim ono što sam ja napisao.
U takozvanim "uređenim" zemljama postoje ogromne kazne za ovakvo divlje odlaganje smeća.
Da ih ukinu, ili prestanu da sprovode kažnjavanje, vrlo brzo bi nikla jedna, druga, deseta divlja deponija....
Ljudi svu svuda slični... Našli bi se oni koji bi radili mimo zakona, kada vide da se isti ne sprovodi...

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #22 poslato: 16, 01, 2018, 14:56:42 posle podne »
Odustajem.

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #23 poslato: 16, 01, 2018, 15:30:45 posle podne »
 ha ha ha Odustajes od citanja ili replike.
Zox ozbiljno preti da ugrozi gosn Lazu po duzini postova. Na zalost, sve receno je nasa realnost. Za menjanje nas samih treba mnooogo vremena koga imamo sve manje, i kao pojedinci i kao narod. Zato bi trebalo podvuci crtu i krenuti sa drakonskim kaznama, ili novcanim ili kao radna obaveza, sta koga vise boli to mu razrezati.
Za tri-cetiri generacije to ce dovesti i do drugacijeg razmisljanja o svemu. 

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #24 poslato: 16, 01, 2018, 15:40:29 posle podne »
Ma sve se to može rešiti vrlo lako da postoji volja da se reši...

Evo uzmite problem sa krivolovom... Da kreneš u ozbiljnu akciju, uhapsiš 2-3 krivolovca, pošalješ ih u zatvor na par godina (što su i zaslužili), objaviš to u novinama uz napomenu da je to tek početak... Svi drugi bi sami potražili neko poštenije zanimanje, a problem bi bio rešen za par dana.

Nažalost, ne postoji volja da se to reši.....

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #25 poslato: 16, 01, 2018, 15:55:19 posle podne »
Evo jednog primera iz mog sela:
Do pre nekoliko godina, na svakom  izlazu iz S.Pazove je stajao po jedan veliki kontejner, u koji je svako mogao baciti otpad, pa cak i onaj kabasti. I to su svi koristili, a cistoca je jednom nedeljno cistila te kontejnere. I sve je bilo super.
Onda se neka pametnica setila da to vise ne teba i sklonili su kontejnere, tako da su nam sada svi izlazi iz Pazove postali odlicno mesto za bacanje svega i svacega...
Ne kazem je da bi sve bilo OK da ti kontejneri i sada stoje, ali bi sigurno bilo manje djubreta.

Na zalost, nasa svest se moze promeniti iskljucivo rigoroznom kaznenom politikom i nikako drugacije. Zasto inace nasi zemnjaci u zapadnoj Evropi mogu da sortiraju smece a kad dodju na odmor, bacaj sve gde stignes?

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #26 poslato: 16, 01, 2018, 17:38:47 posle podne »
Sortiraju ne zato stp brinu o ekoloskom napretku te zapadne Evrope nego sto znaju da ce im ako rade drugacije rade u roku od sedam dana u sanducetu osvanuti uplatnica da plate kaznu a ako to ne urade ista im biti skinuti sa bankovnog racuna.
Sticajen okolnosti imam rodbinske veze sa tom zapadnom Evropom i proveo neko vreme tamo pa sam upoznat na koji nacin nasi zemljaci postanu uzorni gradjani.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #27 poslato: 16, 01, 2018, 18:06:23 posle podne »
Pre nekih petnaestak godina odem u Minhen kod drugara. Tu se skupi neko drustvo, pijanka, sedeljka,...
Ujutro ustanem, drugar vlasnik stana otisao na posao, a u stanu haos. Sve to lepo sredim strpam u veliki dzak i na ulicu. A tamo 4-5 razlicitih kanti... Zelena naj sira, roknem to unutra i aj nazad. Posle 15 min na vrata zvoni policija. Posto ne razumem nemacki okrenem drugara i dam telefon policajcu... Izdogovarase se, vraca mi policajac  tel i drugar  kaze: izvadi to sto si bacio i vrati u stan i potpisi dokument za kaznu, prijavile komsije... U protivnom ce te voditi u stanicu...
I tako ti ja za jednu kesu ne sortiranog djubreta platih ko za benzin do BGD...
Tek onda sam skonto kakva je razlika izmedju nasih i njihovih komsija.... Nase komsije samo interesuje ko se s kim j*be i sta radi u svojoj kuci, a njihove komsije interesuje ko im propasti uslove zivota...

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #28 poslato: 17, 01, 2018, 12:01:08 posle podne »
Prijatelji nije bas tacno da ovde ljude samo zanima ko koga..., (mada je i to jako vazno).

Ako prijavis komsiju umesto da ga kazne kad dodju  (ako dodju) dogovore se s njim za sitnu lovu i obavezno ga obaveste koji skot od komsije ga je prijavio.
E onda krece rat izmedju vas i njega jer vam nece oprostiti sto se mesate u njegov posao.
Uostalom ko je vas ovlastio da ga spijunirate umesto da gledate svoja posla.

Setam psa na Vracaru u parku izmedju solitera gde su postavljene male kante za smece koje sluze za sitnu ambalazu od cigareta, brze hrane,  sokova i slicno sto ljudi koriste u parku.

Problem je sto stanare solitera izmedju kojih je (njihov) park mrzi da kese sa kucnim djubretom nose do kontejnera nego prepunjavaju te kante.

Ne smeta im da setaju izmedju gomila oko kanti sa rasutim djubretom.


U Obrenovcu "domacini" skladiste stotine buradi sa najotrovnijim materijama na svojim placevima za skromnu nadoknadu.

Jutros su na TV-u javili kako se koristi zabranjeni otrov od 2014 - jak pesticid za unistavanje sakala i lisica u selima Srbije.

Zbog toga stradaju zasticene vrste a otrov se talozi u zemlji.  Njime natapaju seme pa ga bacaju u njive da ubiju glodare a kisa spira otrov u zemlju na kojoj gaje hranu za nas.

Rekose da jedna kap tog sranja ubija konja za par sekundi.

Niko da istrazi odakle je otrov iako se to stalno ponavlja u istom selu...

Znaci nije samo do ljudi, prijavili su sve to i sta je bilo...   456
Marke

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #29 poslato: 17, 01, 2018, 12:09:47 posle podne »
E da samo da dodam sreli smo nesrecnu cistacicu u parku kojoj su dali u firmi tri-cetiri kese za djubre da prazni kante dnevno u 8 parkova i parkica.

Ona puni te kese djubretom iz kanti za djubre u parku i nosi do kontejnera gde ih istresa i vraca se u park da to ponovi dok svo djubre ne izbaci.

Tih par kesa mora da puni i prazni ceo radni dan jer nema druge.

Cistacica place jer kese ne mogu da izdrze toliko punjenja i praznjenja.

Pozdrav za Sefove tih sluzbi koji stede na kesama. clap clap clap

 
Marke