Autor Tema: Tiger Shark by Bakara  (Pročitano 5326 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Tiger Shark by Bakara
« poslato: 05, 03, 2017, 18:01:07 posle podne »
Bio sam ubedjen da sam otvorio ovu temu ranije, ali izgleda da nisam  sajkaca

Kao sto vecina zna, prosle sezone sam nabavio Tiger Shark u koji sam morao da ulozim malo truda i vremena da bi bih zaplovio, i zaplovio sam i bio zadovoljan :)
Tu sezonu sam gurao sa Tomosom 4, a za ovu sezonu sam se spremao da nabavim nesto adekvatno, i to sam uspeo. Juce, na Miletin predlog odemo do Ratka na Adu Ciganliju da pogledamo sta ima, i naletim na ovog Johnsona 15hp koji je stvarno u odlicnom stanju. Ljudi u servisu su stvarno bili vise nego usluzni, i proverili su bas sve sto sam trazio. Ispostavilo se da je motor jako ocuvan, i sa odlicnom kompresijom, radi mirno i nije uopste bucan koliko sam to ocekivao od Johnsona starije generacije. Verovatno i zato sto je to model kome auspuh ide kroz elisu.

Sad mi ostaje montaza komandi gasa i menjaca, montaza volana i upravljanja, bice posla. Motor je duga noga a na moj camac ide kratka, pa sam uzeo adapter. Nazalost, adapter mi ne odgovara uopste - kao da je predvidjen za duplo deblju krmenu dasku, pa srafovi za stezanje jedva i dohvate moju krmenu dasku...Zvacu ih sutra da vidim imaju li drugacije adaptere, ili da gledam da prepravljam ovaj pa da ga doradim dodatno da silu motora raspodeli na vecu povrsinu krmene daske.

Evo nekoliko slika camca, motora, i adaptera. Sve odvojeno, pa kad sve zavrsim, valjda ce biti sve spojeno?  :D


E za ovo jos uvek nemam resenje, i ne znam kako bih uopste povezao jedno sa drugim, i fiksirao sajlu za camac? Ima neko savet?


Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7043
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Tiger Shark by Bakara
« Odgovor #1 poslato: 05, 03, 2017, 19:03:00 posle podne »
Бакара, у прилогу је слика која показује како је то на једном чамцу решено. Можда буде од користи.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Tiger Shark by Bakara
« Odgovor #2 poslato: 05, 03, 2017, 19:41:36 posle podne »
Hvala LSI, losa je slika, ali je i sistem drugaciji kod mene. Sa ovim mojim sistemom koji je u stvari letva volana, trebao bih da navrnem neki nastavak na ovaj navoj na kraju sajle, pa to dalje da ide na motor. Ne znam kako izgleda nastavak, a ne znam ni kako izgleda drzac na koji bi se fiksirao onaj drzac koji je na burziru  sos6
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Tiger Shark by Bakara
« Odgovor #3 poslato: 05, 03, 2017, 20:02:59 posle podne »
Čestitam Bakara, verujem da si kupio dobar i pouzdan motor. Neka te služi i da samo što više ploviš. To sa sajlama i ostalim komandama ćeš verovatno brzo rešiti. To su sve sitnice, koje se daju srediti. Nešto sam razmišljao možda se na kraju te tvoje sajle može montirati jedno koleno-zglob, koje na jednoj strani ima navoj ženski i navrne se na sajlu, a na drugoj šraf, koji sam ja provlačio kroz jedan držač na motoru zavrnuo maticu i služilo je super.. Imam to kući od mojih komandi,  pa ti mogu doneti da probaš, pa ako ti odgovara nije skupo znam gde se može kupiti.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Tiger Shark by Bakara
« Odgovor #4 poslato: 06, 03, 2017, 09:48:36 pre podne »
Hvala ti puno, i hvala sto si me uputio na Ratka i Galija Nautiku, stvarno su ljudine. Meni nije ni palo na pamet da odem da pogledam sta imaju, jer sam mislio da imaju samo novije motore  thumbup
Sto se tice upravljanja, to ti je dobra ideja, ali mozda bi mogao samo i da mi slikas to, pa posaljes na viber?
Ako vidim da je slicno, onda da probamo, da se ne cimas ;)
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Tiger Shark by Bakara
« Odgovor #5 poslato: 07, 03, 2017, 08:55:34 pre podne »
Nek ti sa srecom Johnson i da se slatko navozas sa njim...te sajle i dzidzabidze ces da izgrunfujes nekako...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Tiger Shark by Bakara
« Odgovor #6 poslato: 07, 03, 2017, 09:08:56 pre podne »
Hvala Zorane  thumbup
Ma da, imam vec par ideja kako to da resim. Izgleda da cu moci da fiksiram burzir sajle direktno na celjusti motora, pa odatle da ide ona povratna ruka za upravljanje na motor. Moram kvalitetno da resim i fiksiranje ovog adaptera za dugu nogu sto se stavlja na camac, razmisljam i da navarim jos nesto na njega da povecam povrsinu koja naleze na krmenu dasku, a mogao bi tu da dodje i nosac sonde za sonar... Ideja koliko hoces a vremena ni malo, ali resice se sve  cap
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Tiger Shark by Bakara
« Odgovor #7 poslato: 09, 03, 2017, 13:23:16 posle podne »
Probao sinoc da fiksiram sajlu za celjusti motora i to moze da radi. Ali postoji novi problem, sajla volana ima hod od samo 7cm! Po onome sto sam citao, mora da ima hod od minimum 20cm.

Volan se lagano okrece celim putem sajle, i normalno uvlaci i izvlaci, ali taj hod sajle je mnogo kratak. Da napomenem da je ovo stariji sistem upravljanja, kao letva volana na koju je prikacena sajla koja se izvlaci i uvlaci - nije teleflex sajla. Letva nema trunke lufta, i po onome sto sam video, na njoj ima dosta prostora, ali je zaustavi sajla.

Da li negde gresim?
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Tiger Shark by Bakara
« Odgovor #8 poslato: 09, 03, 2017, 14:57:15 posle podne »
Motor mogu da okrenem bas dosta, u obadve strane, zato me i brine sto sajla ima hod od samo 7cm. Isto tako mislim da takvu sajlu nemam gde ni kupiti :/
Teleflex je drugaciji od ovog sistema, ali princip je na kraju krajeva isti - uvlaci ili izvlaci sajlu i tako pomera motor.
Ma ima da ga resim, bez volana ne idem na vodu!
(nemam rucku na motoru  sajkaca)
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Tiger Shark by Bakara
« Odgovor #9 poslato: 09, 03, 2017, 15:15:16 posle podne »
Da, ako ne uspem nista sam, moracu da pitam nekoga ko pravi ili doradjuje sajle pa da probamo da produzimo nekako
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Tiger Shark by Bakara
« Odgovor #10 poslato: 09, 03, 2017, 15:28:10 posle podne »
Naravno Zox, sa tim nema zezanja. Nego hocu da vidim hocu li sta dobiti stelovanjem onih par nastavaka na krajevima sajle, jer imaju mogucnost za stelovanje, ili bar da budem siguran da ja tu ne mogu nista da uradim, pa da nosim to kod nekoga na vreme ;)
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7043
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Tiger Shark by Bakara
« Odgovor #11 poslato: 09, 03, 2017, 15:28:59 posle podne »
Бакара, препоручио бих одлазак до радионице код "Три бика".
То је на углу оне улице која се спушта од Богословије до почетка булевара који води ка Вишњици.
Ти људи ће направити сајлу одговарајуће дужине и поставити одговарајуће конекторе. Ја сам био неколико пута - нису скупи. Мислим да се један од мајстора зове као и ја, Лаза.
Сад немам рачунар код себе али касније, пронаћи ћу како се израчунава потребна дужина сајле па ћу послати.

Sent from my P9000 using Tapatalk

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Tiger Shark by Bakara
« Odgovor #12 poslato: 09, 03, 2017, 15:29:11 posle podne »
Boban sajle ce ti napraviti sta zamislis.

Sent from my Lenovo A328 using Tapatalk


Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Tiger Shark by Bakara
« Odgovor #13 poslato: 09, 03, 2017, 15:45:01 posle podne »
 thumbup
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1556
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Tiger Shark by Bakara
« Odgovor #14 poslato: 09, 03, 2017, 15:57:40 posle podne »
Koliko sam cuo od poznanika, u Ugrinovcima ima dobar majstor za sajle, koji radi sve..
Nisam bio kod njega, ali mozda pogledati http://www.dragisicsajle.rs/