Autor Tema: Fisherman  (Pročitano 6569 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže .

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
Fisherman
« poslato: 27, 02, 2017, 15:05:01 posle podne »
.



« Poslednja izmena: 23, 12, 2018, 21:02:55 posle podne Zox »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Fisherman
« Odgovor #1 poslato: 27, 02, 2017, 16:00:13 posle podne »
otvori malu rupu pri vrhu ... tako da vazduh moze da ide odozdo na gore i to ti je sto ti je ...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Fisherman
« Odgovor #2 poslato: 28, 02, 2017, 07:50:36 pre podne »
na vrhu daske da napravis efekat "dimnjak"..

Ti realno sa tom grejalicom/ventilatorom isusujes samo taj mali deo daske... i realno je da ce dobar deo vlage (u zavisnosti od vremenskih uslova)  da krene ponovo ka dasci, ili na gore u tom zavorenom delu .. moras omoguciti vazduhu da izadje i dole i gore..srpski receno da napravis promaju  :)

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Fisherman
« Odgovor #3 poslato: 28, 02, 2017, 14:41:58 posle podne »
Ne bih da pametujem jer ne znam mnogo oko toga, ali ako je ona već duže vreme mokra, postoji mogućnost i da je počela da truli. Moja na Pasari skroz trula, moram da je komplet menjam, a voda je ulazila kroz onaj otvor na kadici kod motora, kroz koji bi inače trebalo da otiče napolje.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Fisherman
« Odgovor #4 poslato: 28, 02, 2017, 19:11:18 posle podne »
Kapetan moze da ti probuši rupicu znaš gdje  lol šale malo naravno. Problem je sigurno puno veći nego ti se čini , kvalitetno riješenje bi bilo da promjeniš zadnju dasku....nesto manje kvalitetno ali solidno je da izrezes s unutrasnje strane kocku oko te rupe...bas tamo gdje je plastičar ljepio u veličini recimo 15x15 cm....kad ukloniš plastiku ukloni i taj dio blazujke....
Kasnije izrežeš isti takav komad...i kad se sve osuši, zalijepiš pa nanovo plastificiraš sve. Kasnije izbušiš rupu , kupiš kvalitetan sikin silikon i namontiraš. Čep je dobar je ćes ukloniti kondenzat koji se nakuplja u duplom dnu...

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Fisherman
« Odgovor #5 poslato: 28, 02, 2017, 19:18:10 posle podne »
Ja ću da radim komplet krmenu dasku, staru skidam i stavljam novu, sve preko plastificirati. Sa tim odvodom vode mnogi imaju problema jer malo malo pa udje voda izmedju plastike i blažujke. Ja sam sada rešio da nadjem jednu cev od inoxa, recimo prečnika 15mm, sa spoljne strane biće navoj, na delu koji će biti sa unutrašnje strane ću zavariti jednu podlošku gurnuti cev kroz novoprobušenu rupu tako da navoj itzadje napolje, staviti maticu zategnuti  a unutra ispod podloške staviti silikon tako da neće biti šanse da tuda više prodje voda do blažujke. Bar sam tako zamislio, nadam se da će biti funkcionalno :)

Zox kada budeš izrezao to kako ti je Maverisk objasnio, sigurno da ćeš videti da li je blažujka trula i šire od isečenog parčeta.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Fisherman
« Odgovor #6 poslato: 28, 02, 2017, 19:38:27 posle podne »
Ne verujem da ti neko sa sigurnošću može odgovoriti u kakvom je stanju blažujka na tvom čamcu, i sam kažeš da je dosta dugo kisnula. I pored grejalice koju si stavio, kažeš da ima vlage, možda je ona cela natopljena vodom i polako se cedi prema tom otvoru dole. Ne može se to znati dok se ne otvori sigurno.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Fisherman
« Odgovor #7 poslato: 28, 02, 2017, 19:47:30 posle podne »
Otvori s unutrašnje strane...vanjski dio plastike ne diraj...ako želiš utvrditi u kakvom je stanju cijela blazujka izbusi par rupa s unutrasnje strane od 5 mmm, ali samo da udjes u balzujku...ne da izadjes na zadnju stranu i po onom sto izadje na svrdlu vidices je li trula ili nije....

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Fisherman
« Odgovor #8 poslato: 28, 02, 2017, 20:54:03 posle podne »
Mislim da se previse zamaras uvek negde voda nadje put ..ali moj predlog bi bio da.na valobranu skines cevcicu koja sluzi da izvede vodu napolje uzmes kompresor I improvizujes gumeni cep I dunes da vazduh prodre odozgo ka donjoj rupi ako ima.ozbiljne vode videces to u vidu kapljica ili mlaza ..ako nema predihtuj ti sve dobro I camac u vodu...camci traju decenijama ..treba ih cuvati I negovati ali camci u svom trajanju nekad nadzive svoje vlasnike ..ili jednostavno.ih prodaju nekom drugom a on ne meri nivo vlage u bosanki nego natovari pun camac drustva I udri ... znam najmanje dvojicu mozda cak I.trojicu koji.su mnogo svojih dana posvecivali sto boljem cuvwnju I poprwvci svwkog dela na camcu ..a onda ih prodali ;-)
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Fisherman
« Odgovor #9 poslato: 24, 04, 2017, 18:39:48 posle podne »
Капиларна вода је чудо где све може да продре и докле да стигне.

У овом случају, да би се знало у каквом је стању даска, може да се уради само једно - да се на више места отворе рупе у пластици и да се на тим местима провери да ли је даска влажна (касније се те рупе ламинирају и све опет изгледа лепо.

Међутим, ако на овом месту, после скидања трулежи наилази тврда даска, онда је лако могуће да је овлажио само тај део где је пролазило црево, а да је остатак даске још увек у добром стању. Склон сам да верујем у такву могућност зато што ми чамац делује врло очувано. Пластика делује здраво (ово што видим на сликама) тако да ми се не чини вероватним да је негде било неких пукотина којима би вода продирала до даске. Зато би можда требало само ламинирати сам отвор, вратити црево за пражњење кадице и бавити се неким другим пословима.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Fisherman
« Odgovor #10 poslato: 24, 04, 2017, 20:54:07 posle podne »
Онда је то већ друга ствар.

Пре или после, даска се мења. Баш неки дан сам читао о томе како је човек променио даску (опис сечења пластике, отварања крмене плоче ради замене даске) - приличан посао али не толико сложен да га човек не може урадити сам.

Срећно.

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Fisherman
« Odgovor #11 poslato: 24, 04, 2017, 21:05:59 posle podne »
Udihtuj Sikom sve prolaze ( daska, creva cep itd...) i nista ne diraj dok je sve na mestu. Moze 10 godina da prima vlagu i da nista ne zafali. Uostalom tu je trulo samo oko tih prolaza ostatak je sigurno zdrav. Ne iraj nista , cupanje te daske iz kontrastampe je pakao, mora se odvojiti kontra stampa a to ne zelis ni da radis ni da gledas. Za vikend 27C vozi..!!!!!
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Fisherman
« Odgovor #12 poslato: 24, 04, 2017, 21:24:21 posle podne »
Svi saveti koje dobijaš su na mestu, Ako ti je krmena daska čvrsta, ne ugiba se i slično, zadihtij to, ubacuj čamac i na plovidbu. Samo na duže staze moračeš  da menjaš tu šperku. Meni je tako bilo, šper ploča skroz trula, voda isto ulazila kroz tu rupu gde bi trebalo da otiče iz kadice napolje. Sve sam rasturio zamenio šperku stavio dva puta po 10mm, zalaminirao jednu za drugu, u sredu bi trebalo da završim kompletno i miran sam. E sad voda treba ponovo da teče iz kadice napolje,  nabavio sam jedan šraf od prohroma prečnika 16mm, odneo kod strugara probušio ga i napravio  cev. Sada ću to provući kroz rupu nagurati silikona, zategnuti maticom i nema šanse da više voda tuda može doći do šperke.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Fisherman
« Odgovor #13 poslato: 24, 04, 2017, 22:08:35 posle podne »
ako ne menjas tu sperku iznutra onda bar ovu belu plastiku zameni i povecaj po strani  za 25-30cm(ili kolko moze) i dole po dubini do donjeg otvora...ipak imas tu 40hp motor koji sve to pritiska...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Fisherman
« Odgovor #14 poslato: 25, 04, 2017, 10:16:27 pre podne »
Gledajuci slike koje si postavio, mislim da situacija na tvom camcu nije toliko kriticna, da bi se moralo odmah sanirati. Iz tog razloga smatram da mozes na vodu, razume se uz cesce vizuelne kontrole te daske. A onda na kraju sezone pravac kod majstora da to promenis i da u buduce budes miran. Gledao sam promenu daske na slicnom camcu kod majstora ovde u Pazovi i ako se ne varam, sve je to sa susenjem trajalo desetak dana...