Autor Tema: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.  (Pročitano 42462 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #15 poslato: 03, 05, 2017, 23:19:17 posle podne »
Маркусе, на ову регату поћи ћу сам. Отворени чамац је један од разлога.
Планирам да понесем шатор који се лако склапа и расклапа.
Већ сам направио списак ствари које треба понети.
Оно што видим као проблем јесте исхрана и одржавање хигијене.

Ја ни код куће себи не спремам храну а тек на чамцу нећу имати услове за то. Надам се да ће на свим местима заустављања и задржавања бити омогућено да се нешто купи. Мислим да могу да издржим десет дана с једним оброком дневно.
Више од свега, брину ме комарци. Спремам план достојан Барбаросе па ћемо видети.

Само да нас време послужи и биће све у најбољем реду.

Sent from my P9000 using Tapatalk


Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #16 poslato: 04, 05, 2017, 09:00:47 pre podne »
...Мислим да могу да издржим десет дана с једним оброком дневно...
LSI nemojte da se uzdate u ovo, mislim da nije bas bezbedno...!

Imacete duze plovidbe, verovatno po suncu a na otvorenom ste camcu. Siguran sam da ne zelite da vam zbog smanjene ishrane i jakog sunca bude lose, pa da vam to pokvari prvo regatasko iskustvo?

Da sam na vasem mestu, sto se tice ishrane, pripremio bih ako nista, dosta konzervi razne hrane i mnooogo tecnosti! Mali plinski reso je isto zgodan. Koliko znam, imate komore na camcu u koje moze da stane ta hrana, a da bude pri samom koritu gde ce voda odrzavati nizu temperaturu. Drugo, morate se nekako zastititi od sunca. Posto su brzine kojima se plovi izmedju 5 i 10kmh u grupi(tako sam razumeo), mozda ce vam znaciti i suncobran ako nemate tendu? Mada, bicete sa ljudima koji vole vodu i druzenje, i pored njih i da hocete, ne mozete ostati gladni siguran sam 6589

Ja nemam iskustva sa regatama, ali sam dugo na vodi pa pisem ovo prijateljski u cilju da takav dogadjaj pamtite i prepricavate dugo, ali u pozitivnom smislu 114
Pozdrav!
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #17 poslato: 04, 05, 2017, 09:32:20 pre podne »
Za Lakija se ne sekiram... Stara je to kuka, sve ce taj izdrzati...
Tendu ima, camac mu je brz pa ce caskom skoknuti levo desno...
Jedino se plasim da ce ga neko slikati kad sedne na Yupolku, pa ce bidne kompromataaa  stri stri stri

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #18 poslato: 04, 05, 2017, 09:38:48 pre podne »
Бакара, најлепше се захваљујем на овим лепим сугестијама.

Кад сам рекао: један оброк дневно, мислио сам на један прави оброк - нешто скувано.

Иначе, на свој списак сам ставио да треба понети бар један пакет воде за пиће, а уз пут бих залиху обнављао. Такође, биће ту и конзерви (наресци, паштете, готова јела) за оне друге оброке.
Колико сам чуо, организатор увек обезбеди с домаћинима да се нешто припреми (сећам се једног пасуља у Бечеју пре две године).
Имам оне портабл фрижидере, чак и један с вентилатором али за њега је потребно стално напајање, тако да нисам сигуран да ли ћу их понети. А и ако их понесем, биће то пре свега да би ми храна била добро затворена ако већ не може да се хлади целим путем.

Сигурно нећу себе изложити ризику, како због себе самог, тако не желим ни организатору да стварам проблеме за случај да ми не буде добро због непромишљености.

Мој чамац има постављену тенду, тако да се ни сунца не плашим.

А што се тиче успомена и препричавања - видите ви колико ја и иначе пишем. Шта мислите колико ће тога бити после регате (није да вам претим)?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #19 poslato: 04, 05, 2017, 09:44:34 pre podne »
...
Jedino se plasim da ce ga neko slikati kad sedne na Yupolku, pa ce bidne kompromataaa  stri stri stri


Каква јуполка? Спремио сам хемијски. Имам и средство које се сипа доле, у "црни танк". Сад тражим добар дезинфектант за горњи, за испирање.

А за сликање - ко буде расположен да ме слика, лако може бити и сам "усликан" (то смо и као мали радили - само се, с опроштењем, натрћиш, а усликани може само да се смешка).

А компромитација - јуначе, имам се ја чиме подичити (кад почнем да се извињавам, нема ми равног).

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #20 poslato: 04, 05, 2017, 10:25:46 pre podne »
Onda nema brige LSI, zelim vam mirnu plovidbu i dobro vreme!  thumbup
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže zica

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #21 poslato: 04, 05, 2017, 10:26:54 pre podne »
Lazo na regati svake godine učestuje jedan drugar sa čamcem bez kabine sve stvari drži u kantama od farbe za krečenje a što se tiče lošeg vremena uvek će se naći drugar sa kabinom. Iače drugar što ide sa čamcem je jedna divna pozitivna osoba pa ako ideš na sastanak u NS upznaćeš ga .A u Miri i njenom timu ćeš naći pravi tim.

Van mreže leptirica

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 143
  • Pol: Žena
  • Sve se moze kad se hoce..
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #22 poslato: 05, 05, 2017, 15:11:51 posle podne »
LSI, ne brigaj, najmanje ćeš biti sam, gladan i ostavljen pored svih nas na oko 90 plovila.. Svakako će biti hrane (kuvane) da li besplatno ili uz simbolično plaćanje na svakoj lokaciji. Ali to će se sve znati do pred polazak kada budemo organizovali još jedan sastanak u Beogradu i Novom Sadu.

Imamo nekoliko regataša bez kabine na čamcu, pa čak i biciklistu koji nas sve vreme prati i noći sa nama. Kamp nam nikada nije mali  6589

Do danas imamo 74 prijave, a verovatno posle današnjeg sastanka zatvaramo prijavljivanje jer očekujem da ćemo dostići 90 plovila što je ove godine limit.

Zainteresovanih regataša i dobrog raspoloženja kako kod njih tako i u našem organizacionom timu nikada ne manjka..

Vidimo se danas u 18h na sastanku u Novom Sadu!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #23 poslato: 05, 05, 2017, 20:40:44 posle podne »
Ево, пре неколико минута, вратих се из Новог Сада.

Прво да се захвалим Мирјани на подршци у њеној поруци, а онда да се захвалим и њој и регаташима с којима сам провео лепо предвечерје на обали Дунава у мом родном граду.

Леп град - добри људи.
Тако је било некад. Тако је и сад.
Људи ме лепо примили, упознао сам неке с којима је ово био први контакт, а пријатно сам се обрадовао кад ми се обратио један високи младић с брадом - Терца, ког знамо с форума.
Ево прилике да му се још једном извиним што сам одбио пиће - чекала ме је вожња до Београда, а невреме је било у најави.

Маркусу морам дупло да се захвалим - дочекао ме је са списком важних ствари које би требало имати на чамцу... Искуство је велика ствар, а још већа је поделити га са онима који га немају.

Да не дужим, сад с још већим нестрпљењем очекујем регату.

Sent from my P9000 using Tapatalk


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #24 poslato: 21, 05, 2017, 18:05:46 posle podne »
Не знам како остали, али ја се полако спремам за регату.

Чамац је у води, мотор је сређен (остаје још проблем обртомера али и то ће бити решено ових дана), направљена платформа у предњем чамцу (уствари, направљене су плоче које затварају простор између предњих седишта), јастуци су у завршној фази а данас сам испробао и постављање шатора у ком ћу спавати неколико ноћи током регате.

Ево како ти изгледа:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #25 poslato: 21, 05, 2017, 19:13:52 posle podne »
Занимљиво решење ЛСИ. Шатор тачно одговара димензијама чамца, невероватно. Да ли сте га шили по мери или сте пак нашли готов у идеалним мерама?

Предложио бих Вам пријатељски да прво једно вече (боље можда поподне) пробно преспавате. Наиме, кад се усидрим од ситних таласа и протицања воде крај чамца, производи се од лупкања неки специфичан звук који се појачава од корита слично акустичној резонантној кутији. Мени је тај звук поприлично гласан и  на води нисам могао заспати, много је бучно.

На идеју о шатору дошао сам одавно али од мојих петнаестак - сви су велики.

Тражио сам по огласима и обрадовао сам се видећи један димензија 180 х 85 х 85 цм, међутим, продат је и није сигурно да ће га продавац поново имати у догледно време.
Зато сам се одлучио за овај који је 185 х 130 х 95 - мало је већи али данашња проба је показала да сам био у праву - може да прође.
Испод шатора биће јастуци које очекујем у наредних десетак дана (ништа посебно - сунђер од 5 цм у лепом платну боје као бимини - да буде у тону!).

Обзиром да ћу понети и врећу (имам их више врста па ћу понети лагану, летњу), очекујем да ће спавање бити сасвим удобно. А што се тиче буке - то ме не брине.
Много пута сам спавао на дасци, у парку, у кампу - околна бука ми ни мало не смета. А ја и иначе спавам 4-5 сати дневно, толико ми је довољно и кад заспим, изгледа то као да нисам жив.

Све у свему, не очекујем проблеме. А ако их и буде, лако је шатор пренети на обалу (понећу најлонску простирку за испод и цираду за од горе, ако буде кише). Али верујем да ћу преспавати све ноћи на чамцу.

Иначе, данас ме је мрзело да развлачим бимини, али да сам га развукао, видело би се да тенда својим предњим крајем наткриљује трећину шатора, онај део где је улаз.
Замислио сам да преко биминија разапнем цираду, за случај кише, тако да би та цирада могла да се простре преко читавог шатора, па ме ни киша не брине.

Ипак, од свега би најлепше било лепо време и звездане ноћи...

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #26 poslato: 21, 05, 2017, 19:27:07 posle podne »
Bravo ovo je super resenje, realno ko kabinas. Meni je uvek bilo zadovoljstvo spavanja u satoru a ovo je tek uzitak.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #27 poslato: 21, 05, 2017, 19:45:19 posle podne »
Lazoooo tvoje ideje me oduševljavaju, a ova sa šatorom na čamcu je izvanredna. Sve se uklopilo , čak i to da i bimini pokriva deo šatora. Verujem da ćeš uživati na regati.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #28 poslato: 21, 05, 2017, 20:14:09 posle podne »
Драго ми је да вам се моја решења допадају. А спремам још неке моје новотарије - ускоро ћу вам и то показати. Ако успем, биће то моја најважнија иновација коју планирам за регату...

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #29 poslato: 21, 05, 2017, 20:42:33 posle podne »
Sprama se poklon za velikog rekoplovca:

dodo dodo