Autor Tema: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.  (Pročitano 42465 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #135 poslato: 30, 11, 2017, 09:14:31 pre podne »
@LSI
Ja slike vidim, i na kompu i na Tapatalku, mozda je nesto do interneta bilo u tom trenutku?

Slucajno naleteh na youtube-u na snimke sa ovogodisnje regate, prelepo je. Izgleda da ima ukupno 10 snimaka, ima tu i nasih clanova foruma pa uzivajte. Na tom kanalu ima interesantnih video zapisa i sa drugih regata: https://www.youtube.com/channel/UCP1AEk2SGTsSSaK7QVZYwqQ

Autora ne poznajem licno, ali nadam se da mu nece smetati sto sam ovo postavio, mada su ovi snimci svakako oznaceni kao javni na youtube-u:
















Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #136 poslato: 30, 11, 2017, 09:21:30 pre podne »
Нестале су слике на страницама: 4, 5 и 6!

Све сам их поставио преко тапатока (Tapatalk), током саме регате, директно с телефона, којим су и снимане.


Само да напоменем, то је нумерација на мом лаптопу, где сам наместио да је најновија порука на врху. Ко подеси супротно, то би вероватно биле странице 5-8!

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #137 poslato: 30, 11, 2017, 09:33:25 pre podne »
Da, jesu nestale te slike...  no125

Slike koje se uploaduju sa Tapatalka nemaju veze sa forumom, vec se uploaduju na spoljni server - uploads.tapatalk-cdn.com. Tapatalk ima svoj "support forum", pa vidim da su se neki ljudi zalili da im se ne vide slike. Mozda pronadjete jos neku informaciju: https://www.tapatalk.com/groups/tapatalksupport/
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #138 poslato: 30, 11, 2017, 10:13:49 pre podne »
Штета... Нисам то знао... А и да јесам...

А баш ми је жао. Не зато што су то биле неке нарочито квалитетне фотографије - и нису.
Али имале су, ако смем да кажем, документаристичку вредност. Биле су постављане неколико сати након што су снимљене, онако, без накнадне дораде и шминке. Прави документ у времену и тренутку. Мени су биле веома драге баш због тога. Кад се само сетим колико сам се нервирао због слабог интернета и немогућности да их пошаљем одмах. Неке сам слао увече, пре спавања...

"Не вреди плакати", каже мој пријатељ у песми.
Срећа је што све те слике имам на диску лаптопа, па док је њега, биће и слика и подсећања на лепе тренутке које смо провели током пловидбе.

А ови видео снимци - заиста их је начинио мајстор, неко с правим осећајем за тренутак и за оно што је вредно бележења. Не знам коме је запала за око кућа у којој је рођен Павле Угринов (ваљда му је право име било Васа Попов или Поповић), али човек је кадром од неколико секунди ударио жесток шамар нашој немарности. У ништа бољем стању није ни кућа Ђорђа Натошевића у Старом Сланкемену - https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B0:Rodna_ku%C4%87a_%C4%90or%C4%91a_Nato%C5%A1evi%C4%87a.jpg)
Види се на тим снимцима много тога, али највише види се како је регата у организацији фирме Воде Војводине нешто што треба неговати и подржавати. Зато што нам она отркива оно што имамо и показује како је то што имамо лепо али и да све може и много боље и много лепше.