Autor Tema: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.  (Pročitano 42453 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #105 poslato: 02, 07, 2017, 19:54:10 posle podne »
Ма добро се ти нама вратио. Надам се детаљном извештају када се будемо видели, нпр. следећи викенд.  114


Срсо, друже, хвала на подршци. Овај Дуле ме оцрнио начисто.
Као што рекох, за јуче нисам крив. А данас сам и жену повео, кад, ето ти музиканата опет. Исти они од јуче. И опет код нас.

А онда тај Дуле... Убаци нам провокатора, певача који "пева" само песме Жељка Бебека. Растерао ми музиканте.

Али, преживео сам некако и ово данас. А од сутра поново на радне задатке. Одмор је био и прошао - први и једини у животу који сам искористио у пуном трајању - 28 радних дана плус све суботе и недеље у међувремену.

Што се тиче следећег викенда, пре неколико минута била су ми деца. Управо смо се договорили да у суботу идемо сви заједно у Сланкамен. Па дођите и вас двоје да се видимо и да се испричамо...
« Poslednja izmena: 03, 07, 2017, 12:31:58 posle podne LSI »

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #106 poslato: 03, 07, 2017, 09:50:16 pre podne »
Dobro došao Lazo. Verujem da je regata za tebe bila nezaboravno iskustvo. Sad uživaj u uspomenama sa nje, mi ostali koji nemamo takvo iskustvo možemo samo da ti zavidimo na hrabrosti i snalažljivosti. Nadam se da ćemo i mi jednom to isto probati. Pozdrav, vidimo se.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #107 poslato: 03, 07, 2017, 13:10:27 posle podne »
Милета, хвала на добродошлици.

Драго ми је ако су моји текстови и слике некоме дочарали оно што сам ја доживео. То је и главни разлог зашто сам све ово поделио са свима вама.

Знам колико су ми користили савети које сам добио пре путовања од оних који су регату већ искусили и осећао сам потребу да и ја своја искуства поделим с онима који још увек сањају о таквој пловидби. Све њих овим текстовима желео сам да охрабрим да се организују и да се одваже да крену на пут.

На регати су претежно биле породице, многе с децом, својом или децом њихове деце. Било је свега неколико нас "самаца". Али ни једног тренутка нисмо били сами. Да би на регати неко био сам, мора баш добро да се потруди. Јер, сваког тренутка неко наиђе, јави се, пренесе неку занимљиву информацију о нечем што се десило или се дешава на другом крају...

Доживео сам да ме људи које никад раније нисам срео почасте, позову на доручак, приме на свој брод да преспавам или само да попијемо пиће.

За час се окупи дружина расположена за веселу причу и хладно пиво, а онда то потраје до касно у ноћ... Чуј, до касно у ноћ! Наша дружења најчешће су се завршавала око једанаест увече, мада је било и група које су умеле да "заглаве". Тада би мало сметали посадама оближњих бродова али мислим да нико с регате није отишао уморан због тога. Можда се у датом тренутку неко и наљутио али ко да сложи баш све "рогове у врећи"?

Невероватно је колико лепих, ситних, малих догађаја стане у десет дана и сложе мозаик који остаје у сећању за читав живот.

Ја сам доживео да ми приђу људи да ме упознају јер су читали моја пискарања на овом нашем форуму. И испоставило се да су то све дивни и пријатни људи. Да није било регате, можда се никад не бисмо срели. А сад знам - било би штета да се нисмо упознали.

Зато, наутичари, не плашите се изазова регате! Добро се распитајте и обавестите. Добро се припремите и крените. Макар и сами. Увек ће се наћи неко да вам пружи руку подршке. С тог путовања вратићете се обогаћени за једно лепо и драгоцено искуство.

И још нешто, не заборавите на организаторе!
Огроман је труд који су уложили да би нама било лепо. Свако од нас мора то да има на уму и да пази да им не отежава реализацију плана. Зашто ово наглашавам?

Догодило се у Кањижи да се 70 људи пријавило за ручак, а на ручку се појавило 50! Организатор је требало да покрије трошак за тих 20 који се нису појавили. И није то било зато што припремљени ручак није био добар (напротив, био је одличан и коштао је само 350 динара), већ су се људи једноставно опустили у оном дивном окружењу и није им било до јела тог тренутка.
Али платити 20 ручкова није мала ствар. Такве и сличне ствари организаторима могу да створе велике проблеме и о томе морамо водити рачуна.

И одмах да кажем, организатори су на крају нашли решење и за ту ситуацију и није дошло до нарушавања лепе атмосфере. Регаташи су то вече добили 400 крофни које је главна организаторка Мирјана припремила, не правећи разлику између оних који су се појавили и оних који се нису појавили на ручку.

Да закључим: регата је била лепа и препоручујем сваком ко још није био, да се припреми за неку нову следеће или неке друге године, кад му време и прилике дозволе.
« Poslednja izmena: 03, 07, 2017, 21:35:27 posle podne LSI »

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #108 poslato: 03, 07, 2017, 21:46:47 posle podne »
 114

A ja mislio da je naš Laki "pošten čovek"  upavusi....ta di će on sa ovim mornarima a0335 u beli svet....

kad ono muzika harm...lom.. h44.terevenka. flasica flasica flasica..C C C C

To što je na kraju sovio u vreći....ne znam jel to zatošto tako voli ili nije primljen u kuću taki ožderan taz...
Deda Zoran

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #109 poslato: 03, 07, 2017, 22:08:31 posle podne »
А ја сам мислио да смо ми пријатељи, а кад оно... "ождеран"...

Ех, шта све човек доживи од пријатеља. Али нека, брига мене. Мене моја Клементина примила оберучке кад сам се вратио (не знам да ли то има неке везе с датумом и платом!?).

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #110 poslato: 03, 07, 2017, 22:13:04 posle podne »
 114

........
 Мене моја Клементина примила оберучке кад сам се вратио......


Nisam ni mislio da nije bilo  OBERUČKE tamburanje tamburanje kazna kazna 4587
Deda Zoran

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #111 poslato: 03, 07, 2017, 22:27:14 posle podne »
Чуј, Зоки, плашио сам се ја тог дочека "оберучке" због замрзивача - да ли сам то негде поменуо?

У склопу припрема за регату, у подруму сам тражио војну порцију за храну. Нисам ни приметио кад и како, али успео сам да искључим замрзивач у коме су били смештени наше теленце и крмача!

Кад је син сишао у подрум, три дана касније, по подруму је пливала крв. Бога ми, мислио сам, кад се вратим - пашће крв.
Али ето, ипак ми се обрадовала кад ме је видела... Ко би је знао зашто?

Van mreže BataVoja

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • DREEM BOAT
  • Brod tip: GREENLINE 33
  • Marina: Marina YACHTING KLUB
  • Veličina: 10 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #112 poslato: 04, 07, 2017, 12:14:23 posle podne »
Evo i ja da napišem nekoliko reci o regati. Ukratko bilo je divno, vise nego sto sam očekivao, obzirom da mi je ovo prva regata. Organizacija je bila odlična, u svim mestima je bio doček lokalnih turističkih organizacija sa ručkom dobrodošlice, a zatim razgledanje mesta i lokalnih znamenitosti. U Bečeju su nas autobusom vozili do dvorca Fantast gde smo se upoznali sa pojedinostima koje nisam znao o porodici Dundjerski.
Gospodin Laza je sve ispratio fotografijama koje govore više od reči.
Sve u svemu sve preporuke da se i iduće godine družimo kako medju sobom tako i sa Mirjanom i ekipom iz organizacije.

Pozdrav iz Beograda. k5

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #113 poslato: 05, 07, 2017, 08:11:27 pre podne »
Још једна од ствари које сам урадио први пут током регате била је и употреба моје радио станице. Зонтон 999 се показао као веома добра ВХФ станица.

Првог дана регате, кад сам видео како поред Сланкамена пролазе лађе које су се из Новог Сада упутиле ка Тителу, укључио сам станицу и упутио позив регаташима. Одговор сам добио управо од БатаВоје, који је у том тренутку био на 5-ом километру Тисе.

Обзиром да није постојала оптичка видљивост јер су између нас биле две аде и обала Тисе, сматрам да је то леп домет.

Касније, испред преводнице, комуницирао сам с командним бродом, ДТД1, и квалитет пријема и одашиљања био је перфектан.

Станицу више нисам користио јер није било потребе. Батерија се још увек није испразнила али настојаћу да ипак нађем нову батерију.

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #114 poslato: 05, 07, 2017, 13:04:38 posle podne »
...
Планирано одредиште за тај дан био је Тител али ја сам у зглобовима осећао да нам долази нова киша и одлучио сам да се не задржавам, већ да возим право до марине у Сланкамену. Тих последњих 37 км одлучио сам да возим већом брзином. Подигао сам број обртаја на 4000 и гармин је показао да моја лађа "лети" 20 км/сат.
...

Da li je to bila greška? Jer, sreća je tada bila u Perlezu
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #115 poslato: 05, 07, 2017, 13:13:56 posle podne »
Терца, има једна народна приповетка коју сам много пута у животу цитирао, а која се показује као истинита и у овом случају.

То је прича о тамном вилајету - сећате се оног дела кад се из мрака чује гласи: "Ко овог камена узме - кајаће се!"
А онда се опет чује исти глас који каже: "Ко овог камена не узме - кајаће се!"

Дакле, има прилика у којима човек не зна шта је боље.

И мени је било жао што се нисам поздравио са свима али болови у рамену ми нису престајали од претходне вечери и било је само питање кад ће киша поново пасти. Пала је рано следећег јутра, а затим и увече али ја то у тренутку кад сам пролазио поред Титела нисам могао да знам.

А снимак дуге - предиван је.

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #116 poslato: 05, 07, 2017, 13:19:51 posle podne »
E, onda častim još jednom fotkom, iz Bačkog Petovog sela, samo mnogo izbliza. Uzdravlje.
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #117 poslato: 05, 07, 2017, 13:40:25 posle podne »
Написао сам на једном месту - толико малих лепих детаља је стало у ових десетак дана. Ово је један од њих. Браво за слику.

Van mreže miodragi

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 37
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #118 poslato: 05, 07, 2017, 19:49:16 posle podne »
Nakon povratka u normalu, kad je konačno prestalo da mi se tlo ljulja pod nogama, misleći da sam još u čamcu i kad sam pregledao sve Lazine izveštaje i slike, moram i ja nešto da napišem, bar što se Laze tiče. Laza je sve nas hvalio, te ovaj mi pomogao ovo, teneko drugi ono i tako redom. Ja moram sada i njega da pohvalim. Uklopio se u svemu i on je svima pomagao i oko pristajanja i oko ostalih stvari. Naveo je primer pristajanja u Molu, kada su mu domaćini pomogli da pristane jer je obala bila strma. Iza njega sam ja pristigao i on je odmah prihvatio čamac i konopac da me priveže. Iza mene je stigao brod "MORAVA" i on je odmah i njih prihvatio da se privežu. To je samo jedan detalj da Laza nije samo nautičar pisac već i pravi nautičar praktičar. Pozdrav Lazi i nadam se da će mo se i dalje viđati na vodi.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Regata Vode Vojvodine 2016/2017.
« Odgovor #119 poslato: 06, 07, 2017, 17:55:53 posle podne »
И ја се надам, Миодраже. Хвала на лепим речима. Драго ми је што смо се упознали.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk