Autor Tema: novi stari brodić  (Pročitano 5112 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 531
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: novi stari brodić
« Odgovor #15 poslato: 07, 12, 2016, 01:10:13 pre podne »
Bas dobro deluje. Motosailer je odlican koncept. Ranije sam mislio da je to lose.ni jedrilica ni motornjak. Al sad  mi to deluje kao prava stvar. Bilo bi lepo jos po neka slika.I to na ovom delu foruma o jedrenje. Gde jedino kapetan i ja po neto prozborimo.

Van mreže Baja.BJ

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 4
  • www.mojaladja.com
    • nema
  • Brod tip: WIBO 850
Odg: novi stari brodić
« Odgovor #16 poslato: 07, 12, 2016, 11:55:19 pre podne »
Nadam se da ću ovih dana imati vremena za dodatne informacije. Ukratko ovaj Wibo je iz vremena pre nego što je Bouw Van Vijk počeo da pravi metalne jedrilice po Van de Stat-u. Ukupno je izrađeno oko 200 komada. Letos sam napokon prodao Mikraća i počeo potragu za ovakvim nečim. Licitirao sam na ebay.de i pobedio na licitaciji. Vlasnik se zahtevao hitnu uplatu pa sam platio kao pomoć rodbini u inostranstvu. Zahtev tj potrebu za prevozom sam postavio na uship.com i dobio dve ponude za prevoz Braunšvajg- Boegrad. Prevoznik je bio tačan korektan čak smo se i sprijateljili. Usluga krana u BS 80eur, exprt spedicija 40eur, prevoz 2200eur. Trudiću se da budem prisutan...

P.S. šta sam dosad imao 75-79 kvarnerplastika pasara, 79-90 sailfish18, pa puče juga onda na reci 2008-2016 mikro550

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: novi stari brodić
« Odgovor #17 poslato: 07, 12, 2016, 11:58:26 pre podne »
Au znaci na slepo, svaka cast na hrabrosti

Van mreže Baja.BJ

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 4
  • www.mojaladja.com
    • nema
  • Brod tip: WIBO 850
Odg: novi stari brodić
« Odgovor #18 poslato: 07, 12, 2016, 12:11:52 posle podne »
Au znaci na slepo, svaka cast na hrabrosti
Brod je bio u vodi i trebao da se odveze 10tak km do luke. Ako švaba kaže da je motor generalno sređen a to je volvo 3 cilindra i da je spreman da ga zajedno odvezemo to je dobar znakDY. Prvobitno je trebalo da se plati po preuzimanju ali pošto sam ga izlicitirao za sitne novce a on kad je video da sam iz Srbije tražio je uplatu u roku od 7 dana pa sam zato platio na neviđeno

Van mreže Baja.BJ

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 4
  • www.mojaladja.com
    • nema
  • Brod tip: WIBO 850
Odg: novi stari brodić
« Odgovor #19 poslato: 07, 12, 2016, 12:37:39 posle podne »
Bas dobro deluje. Motosailer je odlican koncept. Ranije sam mislio da je to lose.ni jedrilica ni motornjak. Al sad  mi to deluje kao prava stvar. Bilo bi lepo jos po neka slika.I to na ovom delu foruma o jedrenje. Gde jedino kapetan i ja po neto prozborimo.
Ovo nije brod za jedrenje. Njemu su jedra dodatni ili pomoćni pogon. Ne može ni da se poredi sa Mikro ili sličnim, težak je 5t od toga 1,5t balasta u kobilici. Razlozi što sam se opredelio za ovaj brod su komfor (prava kabina u pramcu, w/c, sudopera, frižider, rešo, mini salon) sistem za obaranje jarbola u horizontalu uz pomoć ručnog vitla bez demontaže sajli i pošto je pretežno vetar kod nas uzvodno, jedra kao pomoćni pogon. Iako ima oko 30m2 u jedrima ja ne očekujem neke naročite performanse...
Što se mene tiče prebacite na koji god deo foruma želite.
Pogledajte kako izgleda sređen komad:
http://www.yachtdatabase.com/app/admsshow.jsp?locale=en_GB&id=80284&seo=Wibo+850

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: novi stari brodić
« Odgovor #20 poslato: 07, 12, 2016, 15:00:51 posle podne »
Lepa i cena za ovaj u Danskoj, jace od 11.000 eura  6589 6589

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 531
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: novi stari brodić
« Odgovor #21 poslato: 07, 12, 2016, 19:53:45 posle podne »
Bas dobro deluje. Motosailer je odlican koncept. Ranije sam mislio da je to lose.ni jedrilica ni motornjak. Al sad  mi to deluje kao prava stvar. Bilo bi lepo jos po neka slika.I to na ovom delu foruma o jedrenje. Gde jedino kapetan i ja po neto prozborimo.
Ovo nije brod za jedrenje. Njemu su jedra dodatni ili pomoćni pogon. Ne može ni da se poredi sa Mikro ili sličnim, težak je 5t od toga 1,5t balasta u kobilici. Razlozi što sam se opredelio za ovaj brod su komfor (prava kabina u pramcu, w/c, sudopera, frižider, rešo, mini salon) sistem za obaranje jarbola u horizontalu uz pomoć ručnog vitla bez demontaže sajli i pošto je pretežno vetar kod nas uzvodno, jedra kao pomoćni pogon. Iako ima oko 30m2 u jedrima ja ne očekujem neke naročite performanse...
Što se mene tiče prebacite na koji god deo foruma želite.
Pogledajte kako izgleda sređen komad:
http://www.yachtdatabase.com/app/admsshow.jsp?locale=en_GB&id=80284&seo=Wibo+850
Po obliku podvodnog dela ,bice on ok za jedrenje.naravno ne kao mikrotoner.
Ovaj brod bi se pokazao dobro na malo jacem moru.vidjao sam jako slicne brodove skroz nove i plasticne na moru i bas su mi se svideli.
Jedrio sam jednom pored LM 24 ili 27. Neverovatno kako je dobro isao. More je bilo dosta talasasto.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: novi stari brodić
« Odgovor #22 poslato: 08, 12, 2016, 15:15:55 posle podne »
Odlicno!!!