Nautika opšta... > Turističke reportaže

Amsterdam za vreme parade

<< < (3/3)

Kapetan:
prebacicu ja u kafanu ovo sve ...

--- Citat: Zakeralo  10, 02, 2017, 18:54:03 posle podne ---Necu da offujem vise samo jos ovo. Kod Holandjana je novac na prvom mestu vekovima, pa ne vidim da su izgubili kulturu i samosvest o naciji. Prva zgrada berza je u Amsterdamu otvorena 1642. Velika razlika je sto se novac koristi za dobre stvari. Novac je neophodan da bi se opstalo u ovom svetu. ..
--- Kraj citata ---

@Zakeralo
Setam ja Amsterdamom u pauzi neki sastanaka ... i vidim one uske kuce ... Navatam ja tu nekoga pitam ga sto ste pravili uske kuce? Kaze meni amsterdamac , pa kralj je (recimo) 1600 godine rekao da se porez placa onoliko koliko kuca zauzme u sirinu ulice... i taj zakon ostao do danas... Eto da ne kazete da nema pozitivnih stvari ... meni je to sasvim ok .. a ne svakih 3-4 godine legalizacija

Sa druge strane, dok sam setao Amsterdamom osecao sam se kao da sam u Japanu negde 17-1800te ... sve zenske nindze oko mene , pa ako je pipnes dolete par njih sa kratkim pantalonicama i izbodu te nozevima ... Pricam sa taksistom oko toga kaze, ni druga ni treca generacija nindzi se nije asimiliovala a tu su vec 50 godina ... Tako da, ostavimo mi njima njihov nacin ... francuska jos grdje ...

@DuleN
Radio sam i ja u inostranstvu (kao teh.direktor jedne od velikih medijskih kuca, svi uslovu kako ttreba i dolikuje ) i vratio se brzo.... to nije za nas... Mi nismo toliko propali i toliko licemerni kao Evropa... 90% zaposlenih svaki petak se obeznani od alkohola i tako do nedelje, da speru sve sto moraju da progutaju u toku radne nedelje ... Medjutim ovde dolazi isto to ... zato i pizdim , jer vidim kuda vodi sve ovo oko nas...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju