Autor Tema: Какав смо ми то народ?  (Pročitano 4154 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Какав смо ми то народ?
« poslato: 08, 02, 2017, 09:45:08 pre podne »
Гледам јутрос огласе и наиђем на један занимљив.

Човек нуди на продају - пловидбену дозволу! Пише тамо још и: "Као ново, замена могућа"! kuku

И сад се ја питам шта је било прво: пиле или јаје? sha
Да ли је држава покварила људе или су људи покварили државу? sha

Одавно већ говорим да ово што имамо није држава али са оваквим људима, како је и могуће имати државу? no125

Како неко може да продаје пловидбену дозволу?

Да ли је неко пробао да прода саобраћајну дозволу свог аутомобила? Јер то је исто. Имаш ауто (или немаш; слупан је, призната тотална штета али саобраћајна као нова) и одлучиш да је продаш неком да би он с њом регистровао свој ауто који је можда и украден!?

Овде је заиста Бог рекао: "Лаку ноћ."

 56568

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: Какав смо ми то народ?
« Odgovor #1 poslato: 08, 02, 2017, 14:52:30 posle podne »
E ljudi moji,tako je to kada nam je drzava ometena u razvoju,a imamo politicare sa posebnim potrebama. 56568
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Какав смо ми то народ?
« Odgovor #2 poslato: 08, 02, 2017, 16:45:27 posle podne »
Ako je oglas postavljen skoro, Tj, za vreme haosa koji je napravio led, sve je jasno. Čoveku otišao čamac, potonuo ili ga razlupao led. nema popravke, ostala mu kući samo plovidbena dozvola. Pa verovatno kaže ajde da bar nešto ućarim. Prodaću onom ko nema legalan čamac. Vidite da je čovek dobar hoće barem nekom da pomogne da legalizuje čamac  jh  6589

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Какав смо ми то народ?
« Odgovor #3 poslato: 08, 02, 2017, 22:28:05 posle podne »
А, могуће је и да су наутичари посевна сорта људи... Не знам, јер не познам их нешто много,
али ако је тако, то је збиља лепо.  :)

svi koji su u nautici resii su u jednom momentu da pobegnu iz "drustva"... tako da ...

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Какав смо ми то народ?
« Odgovor #4 poslato: 09, 02, 2017, 05:28:25 pre podne »
А, могуће је и да су наутичари посевна сорта људи... Не знам, јер не познам их нешто много,
али ако је тако, то је збиља лепо.  :)

svi koji su u nautici resii su u jednom momentu da pobegnu iz "drustva"... tako da ...

Е ал нам је друштво.....  kuku kuku  kuku  7645218764198

Једино што ваља  ffff

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Какав смо ми то народ?
« Odgovor #5 poslato: 09, 02, 2017, 08:00:24 pre podne »
Ako je oglas postavljen skoro, Tj, za vreme haosa koji je napravio led, sve je jasno. Čoveku otišao čamac, potonuo ili ga razlupao led. nema popravke, ostala mu kući samo plovidbena dozvola. Pa verovatno kaže ajde da bar nešto ućarim. Prodaću onom ko nema legalan čamac. Vidite da je čovek dobar hoće barem nekom da pomogne da legalizuje čamac  jh  6589

Само ако означени део у цитату схватим као иронични коментар - нас двојица можемо да наставимо да се дружимо.

Јер да неко хоће неком да помогне, не би то чинио преко огласа и за паре.

Овако, дозволу би могао да купи и неко ко је украо нечији чамац.
Погледајте само по огласима и видећете колико људи путем огласа подсећају све нас који их читамо да им је нека лопина украла чамац и/или мотор.
 
Неко је уз много зноја зарадио за своје задовољство на води а онда је неко реши да му то украде. И сад тој бараби треба помоћи да легализацијом украденог чамца то још и уновчи!?

А-а - не прихватам.

"Полицијо, хапси!"

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Какав смо ми то народ?
« Odgovor #6 poslato: 09, 02, 2017, 09:46:43 pre podne »
E sad da ima neko odgovoran ko radi na tom polju. Trebalo bi da pozovu dotičnog i pitaju ga-šta znači taj oglas. Tako je ranije bilo i sa saobraćajnim dozvolama za vozila, kada je bila ekspanzija nelegalno donetih, da ne kažem doveženih,   vozila na našu teritoriju.

lazo ne znam da li si video ima i gospode koja kupuje PLOVIDBENE DOZVOLE, .:

"Kupujem plovidbenu dozvolu za plasticni camac bez kabine gliser duzine oko 4,5 m sirine 1,5 m ako je nekome ostala plovidbena a camac stradao od leda obavezan prenos moji troskovi"
Oglas je objavljen u Velikoj Plani, na sajtu KUPUJEM PRODAJEM. Lepo čovek ostavio Ime i telefon. I njega bi trebalo pitati otkudmu čamac bez papira, Jedino ako je samogradnja, pa se čovek namučio praveći ga a sada mu država propisima, ili nepropisoma ne dozvoljava da ga redovno registuje.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Какав смо ми то народ?
« Odgovor #7 poslato: 09, 02, 2017, 10:47:12 pre podne »
Немам ни ја "око свевидеће" па да видим баш сваки оглас.

Кад боље размислим - и ово што видим, често би боље било да и не видим.

Знам, људи се довијају на сваки начин јер нам држава на сваком кораку подмеће ногу. Ево шта сад раде с путничким комби превозом... Требали још неки пример?
Али како то већ излази из домена наутике, не бих ширио тему. Рећи ћу само, због неког ко је у припреми закона заборавио да постоје бројне фирме које врше услугу превоза комоби возилима, сад те фирме треба да продају своја возила, да купе већа и да истакну редове вожње...

Тако су и нас наутичаре "наместили" законом о регистрацији нпр. приколица. Имали смо уредно регистроване приколице а онда су донели закон "Пуј пике - не важи"! И одједном, ни приколице из самоградње, ни приколице произведене од регистрованих произвођача, које су биле регистроване, више није могуће регистровати. Ја сам чак, за своју, успео да добијем ЦОЦ образац из Македоније али није вредело. Изгубио сам живце и приколицу поклонио некоме ко сад, уместо мене, трља главу.

Ипак, то не оправдава оне који раде овакве ствари као што су ова два огласа - за куповину и за продају половидбене дозволе.
Ето, ја сам рекао шта сам имао и не бих даље ширио расправу. Нека свако ради оно што мисли да треба и да мора, а нека држава смисли како ће нам још више загорчати живот.

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Какав смо ми то народ?
« Odgovor #8 poslato: 09, 02, 2017, 15:04:08 posle podne »
Što se bre narode jedite toiliko  , pa kažite hvala Bogu da nam dragi premijer( kazaće neko pa što premijer - pa i Plavšićka ni luk jela ni luk mirisala a ogulila derbedlu robiju KO- samo da se zna ja sam totalno vanstranački) nije uveo neke kineske dozvole kao i sve ostalo kinesko pa i kineze

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Какав смо ми то народ?
« Odgovor #9 poslato: 09, 02, 2017, 23:58:43 posle podne »
Kakav smo mi to narod,al kakve su nam vlasti i organi reda??
Slusaj sad ovo
Pre 3 god ja doteram malu prikolicu za camac od preko i uredno ocarinim i platim sve zajebancije na carini na prelazu 230e i uredno registrujem prikolicu i produzavam reg jos 2 god.

I tu prikolicu ja pre mesec-dva prodam,prikolica se odjavi prevede...i novi vlasnik zatrazi da mu ja iz mog sup iz arhive izvadim jos kopiju nemackog racuna prikolice da bih mogao da registuje ponovo i ja u sup i nelezi vraze...  Od mojih carinskih,nemackih papira i milion drugih nema ni traga ni glasa kao da nikad nisu ni postojali,u mom dosijeu vec samo kao neka izjava koja je overana uz dva svedoka navodno u moje ime koju ja ni video a ne overio

Neko je ladno drpio iz arhive sve papire a samo turio izjavu "na moje ime"da nije bas prazan dosije i kao da je sve legalno

I sta ja sad da radim,koga ja sad da ubijem?? LAdno mi je neki supovac ili ko vec ima pristup arhivi od legalne prikolice sa papirima napravio prikolicu bez papira koju nemogu da registrujem
i sad ta prikolica umesto 1000e vredi koliko mozes dobiti na kilu na otpadu + jos sto sam izduvao 230e za carinu

I sta mislis dali su ti papiri od prikolice prodati i dali je neka druga sad reg. na te papire??

Pa sta onda ocekivati od ljudi kad sup i drzava to radi  taz

E moj Lazoooo 114

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Какав смо ми то народ?
« Odgovor #10 poslato: 10, 02, 2017, 11:02:36 pre podne »
Дарко, сви смо ми изубијани и пуни рана које нам је ова "држава" направила.
На сваком кораку нас краду и лажу и зато ја разумем зашто се појављују и овакви огласи. Људи више немају осећај да раде нешто противзаконито јер - сви то раде! Почевши од државе.

Нисам чуо да је још негде држава толико ограничила располагање личном имовином као што је случај код нас.
Нисам чуо да још негде држава доноси законе који имају последице, како се то каже: ретроактивно.

Ако смо једном приликом, и у складу с тад важећим законима нешто остварили, то право је трајно. Свугде али не и код нас.
Нама су чак и пензије покрали, па шта онда човек да каже даље?

Ово што се вама десило, да у државном органу нестану једном предата документа, прича је за коју не постоји оправдање.
И то је она ситуација у којој је грађанин немоћан да учини било шта.
Некакве шансе имао би само у случају да код себе има сачуване копије предатих докумената на којима се види заводни печат органа који је те папире примио. Па чак и тад, доказивање би тешко ишло.

Али опет, ту државу, баш такву, која нас пљачка и малтретира на сваком кораку... наставићу мисао али ево једног примера:

Јуче, моја ћерка отишла да тражи нови дечји пасош за своју ћерку (да замени пасош коме овог лета истиче важност) - тражили јој потврду о држављанству не старију од шест месеци!
Кажу, донесите уверење и пасош добијате за две, три недеље. Ако чекате да ми, по службеној дужности тражимо, пасош ћете добити за око месец дана.
И шта је требало да уради - да оде да стане у ред, плати таксу, па поново натраг у други ред?
То је само пример како се "држава" иживљава над својим грађанима.

Али да се вратим на прекинуту мисао: дакле, ту и такву државу, чинимо ми, њени грађани. Изгледа као да, у тренутку кад се неко запосли у државном органу, човек престаје да буде грађанин, постане власт и почне да малтретира грађане, какав је и сам дотле био.

Зато стоји моје питање: какав смо то народ, какви смо то људи? Зашто се тако понашамо и докле ћемо то трпети?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Какав смо ми то народ?
« Odgovor #11 poslato: 10, 02, 2017, 11:08:31 pre podne »
Гледам шта сам написао па се нешто мислим: Ма, могао бих ја да се кандидујем за Заштитника грађана, шта мислите?

Ето, баш је добра прилика, овај садашњи поднео оставку - упражњено место. Само да ме неко кандидује...


Али кад боље размислим, толико је неправде и толико бих посла имао да не бих могао да стигнем до Дунава, а таман сам набавио чамац и спремио прибор за пецање...

Ма, нека свет спасава неко млађи. А ја ћу да наставим, повремено, да кукам.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Какав смо ми то народ?
« Odgovor #12 poslato: 11, 02, 2017, 11:57:49 pre podne »
..........
Да ли је неко пробао да прода саобраћајну дозволу свог аутомобила? Јер то је исто. Имаш ауто (или немаш; слупан је, призната тотална штета али саобраћајна као нова) и одлучиш да је продаш неком да би он с њом регистровао свој ауто који је можда и украден!?


Ovo godinama postoji i funkcioniše. U svim vlastima od SFRJ do RS.
Ne mogu da verujem da prvi put čuješ. Gde ti živiš?