Autor Tema: Pomoc pri kupovini camca oko 7000e...  (Pročitano 9639 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže cira58

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 198
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
Odg: Pomoc pri kupovini...
« Odgovor #15 poslato: 02, 02, 2017, 16:41:42 posle podne »
  Pozdrav. Ja sam promenio do sada 4 čamca. Imao sam titelsku šiklju sa kabinom, Švrću na sajtu prikazan i trenutno je u Kovinu pa onda odem u Belegiš i napravim nov čamac, odnosno Natrix. Natrix sam platio sa opremom nesto manje od 8000 evra bez motora. Koristio sam ga od avgusta do januara i resio sam ga se za 5000 evra. Izgubih 3000. Pa sam u Grockoj kupio aluminijumski brodic koji i danas koristim za 10000 eura, nesto malo ulozio u njega. I sad bi kupio kućicu na Dunavu ili Tisi. Kad pravite čamac to puno košta. Najbolje je kupiti polovan i nesto uložiti u njega. Ovaj vas camac na slici izgleda lepo i sada je vreme da ga kupite a ne u sezoni. Motor ne bi komentarisao.
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1619
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Pomoc pri kupovini...
« Odgovor #16 poslato: 02, 02, 2017, 16:56:56 posle podne »
Izvin'te za off, ali moram da pitam Pobunjenika dok je tu :)
Koje su bile dimenzije Svrce, i koji motor ga je terao? Mislim da je takav tip camca kao sto je Svrca, dosta komforan i prostorno dobro iskoriscen.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže cira58

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 198
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
Odg: Pomoc pri kupovini...
« Odgovor #17 poslato: 02, 02, 2017, 17:05:44 posle podne »
    Švrća je dug oko 10 metara sirine 2,70 motor je DMB 10 ks i imao sam problem osovinskog voda jer je motor bio dosta udaljen od elise. Zeka ga sredio i prodao sam ga u dobrom stanju. Malo me nerviralo sto je lim bio 2,5 mm. Ali kako vidim Jova ga sredio i bio je na regati. Kad dune kosava uvek sam imao problem jer je motor preslab za njega. Uglavnom vazi pravilo. I ko kupuje i ko prodaje uvek se raduju oba.
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1619
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Pomoc pri kupovini...
« Odgovor #18 poslato: 02, 02, 2017, 17:35:54 posle podne »
Hvala na informacijama ;)
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Pomoc pri kupovini...
« Odgovor #19 poslato: 02, 02, 2017, 23:16:39 posle podne »
Ovo je kupovina za te pare. I camac i motor sve novo, kuhinja, frizider, solarna ploca, pumpe ..ma sva oprema plus tohatsu 25 ks sa direktnim ubrizgavanjem ....
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Pomoc pri kupovini...
« Odgovor #20 poslato: 02, 02, 2017, 23:19:38 posle podne »
Dubinomer, Glomax antena, muzika, pretvarac 12V-220V.... ne mogu ni da se setim sta sve ima...stvarno sjajna prica. Vlasnik, poznati beogradski glumac..
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže mladjo

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • www.mojaladja.com
    • princesse
  • Brod tip: Mikroplus
  • Marina: nema
  • Veličina: 5 metara
Odg: Pomoc pri kupovini...
« Odgovor #21 poslato: 03, 02, 2017, 06:06:19 pre podne »
Ovo je kupovina za te pare. I camac i motor sve novo, kuhinja, frizider, solarna ploca, pumpe ..ma sva oprema plus tohatsu 25 ks sa direktnim ubrizgavanjem ....
Mozda ja nemam pojma o camcima,ali covek je na cetiri posta pre objasnio da je kupio novog Natrixa za 8000,a nakon samo pet meseci prodao za 5000.I sad neko kaze da je to dobar camac za cca 8000.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Pomoc pri kupovini...
« Odgovor #22 poslato: 03, 02, 2017, 08:24:43 pre podne »
Ako nekom nije odgovarao, ne znači da je loš.

A kad kupiš novo, pa prodaješ, obično izgubiš...

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Pomoc pri kupovini...
« Odgovor #23 poslato: 03, 02, 2017, 08:56:50 pre podne »
 Yes vala, imali sta sladje od kupiti auto star godinu dana, to jedino ne vazi za dunasa i camce tog tipa kad se kupuju u maju

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Pomoc pri kupovini...
« Odgovor #24 poslato: 03, 02, 2017, 10:48:22 pre podne »
Ovo je kupovina za te pare. I camac i motor sve novo, kuhinja, frizider, solarna ploca, pumpe ..ma sva oprema plus tohatsu 25 ks sa direktnim ubrizgavanjem ....
Mozda ja nemam pojma o camcima,ali covek je na cetiri posta pre objasnio da je kupio novog Natrixa za 8000,a nakon samo pet meseci prodao za 5000.I sad neko kaze da je to dobar camac za cca 8000.
Ti se mnogo ne razumes u camce onda. Ovaj motor kosta nov 4500 plus Natrix sa opremom osnovnom 8000...Jeste prodao za pet al bez motora. Uostalom mogao ga je i pokloniti. Pricamo o elanu 30.godina starom i replici tog elana par godina starog za 7000. Nebo i zemlja. Al s obzirom da su srbi uvek u 1389 godini bolje kupiti elana, kvalitet je to.
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Pomoc pri kupovini...
« Odgovor #25 poslato: 03, 02, 2017, 10:53:36 pre podne »
Tim sam se i vodio kad sam rekao da je preskupo, ali nisam hteo da navodim svoj primer...
Za nešto više para, Marissa je ipak mnogo ozbiljnije plovilo. Samo treba imati spremne pare, jer dobre kupovine ne stoje dugo na oglasima.....



Dobre kupovine nekad I ne stignu do oglasa ....
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Savski Dunavac

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 44
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomoc pri kupovini...
« Odgovor #26 poslato: 03, 02, 2017, 10:57:12 pre podne »
Svojevremeno sam imao Natrix-a, na linku je prikaz kako izgleda unutra. Lik koji ga je kupio od mene je cak ugradio cak i WC u njega.  Slazem se da je nov camac ipak nov ali sigurno postoji razlika u kvalitetu izmedju fabrickih korita (tipa pasara, dalmatinka, primorka itd.) i STR-ovskih korita   

Van mreže despotbg

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
    • pasara
  • Brod tip: pasara
  • Veličina: 5
Odg: Pomoc pri kupovini camca oko 7000e...
« Odgovor #27 poslato: 21, 02, 2017, 16:15:06 posle podne »
a ovo ?
http://www.kupujemprodajem.com/brod-8-m-22380643-oglas.htm
Zadnji kraju mu je nadogradjen tako da na toj nadogradnji stoji motor. Pokusacu da nabavim sliku uskoro

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Pomoc pri kupovini...
« Odgovor #28 poslato: 21, 02, 2017, 17:25:55 posle podne »
Razlika je Kapetane drasticna u savladjivanju otpora. Otpor propele u vodi je srazmeran voznji kolima trecom brzinom na blagoj uzbrdici. Tu su opterecenja na radilici daleko veca nego na automobilu. Hrvati ubijaju motore na barkama pri panulanju bas zbog toga , kada moraju da voze brzinom oko 5 km/h. Radije kupuju male pomocne vanbrodske do 10 ks pa s njima na 2500 rpm vuku jesku.

Točno tako...za to i postoje troling venitili na brodskim i poboljsanja na vanbrodskim bas iz ovih razloga

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Pomoc pri kupovini camca oko 7000e...
« Odgovor #29 poslato: 21, 02, 2017, 21:27:52 posle podne »
a ovo ?
http://www.kupujemprodajem.com/brod-8-m-22380643-oglas.htm
Zadnji kraju mu je nadogradjen tako da na toj nadogradnji stoji motor. Pokusacu da nabavim sliku uskoro
Jos jedno Elan-Bata-Natrix korito. Verovatno je izvorni Bata sa nekim preradama. Sve je to isto u smislu korita, glisersko klasicno sa dodatom kobilicom da malo bolje drzi pravac. Istu su dodali Natrixu. Bata je naj losija opcija jer je vrlo tanke plastike ( mali broj slojeva) a i sama izrada je onako losa zanatlijska. Inace u Srbiji camce prave od poliesteskih smola koje nisu dobrog kvaliteta pa su camci izuvijani ili zvacu po palubama. Ja ne znam sta je a cenom, ovakvo korito je u fuul stanju bilo za ove pare a sad svaka skalamerija kosta bogatstvo. Ponuda je ocajna plasticnih camaca ni sam ne znam za sta bih se odlucio.  Ja bih kad bih trebao da kupim brod za pare do 7000 odlucio se za Adriu 660 koju sad pravi Marenostrum iz Opova ili Kornata. Dobri brodovi,  koji u deplasmanskom rezimu lepo plove sa malim snagama motora. Mislim da Adria iz Opova ima cenu oko 6000 u kitu nova. Polovnih nazalost nema jer se sve prodaju za Crnu Goru. Kornat ima na Stenci jedan odlican. E sad nema ih po oglasima ali verujem da je svaki na prodaju ili skoro svaki. Moras krenuti po marinama ne po oglasima. Dobri brodovi ne stignu u oglas , prodaju se na marini . Po oglasima su " ranjene srne" koje ili su preskupe za ono sto nude ili su krsevi. Ne vredjam nikog samo prepricavm svoja iskustva.
Zvoni, kucanje ne radi!