Autor Tema: Led na rekama 2017  (Pročitano 92356 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #165 poslato: 15, 01, 2017, 21:17:18 posle podne »
Али није лепо нападати госпођу Шојић. Она само ради свој посао. Нема у њеној изјави ничег личног. А и кад су се наше генерације обрачунавале са женама? 

Znas kako Lazo , nije lepo ali takodje nije lepo lagati  javno a sve u svrhu prikrivanja nemara! Da sam na njenom mestu i kada bih znao ono sto ona zna , veruj nikada nebih pristao na to po cenu bilo cega!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #166 poslato: 15, 01, 2017, 21:38:00 posle podne »
...Da sam na njenom mestu i kada bih znao ono sto ona zna , veruj nikada nebih pristao na to po cenu bilo cega!


Али нисмо на њеном месту. Поред осталог баш и зато што у животу нисмо пристајали на лажи.

Међутим, да је више људи од интегритета међу онима који су запослени у државним органима, или би ми данас живели у рају или би државни органи остали без запослених - трећег нема.
А не воле људи да остану без посла. Па зато ћуте и причају оно што морају. Зато нам тако иде.

И сам сам поводом ове ситуације с ледом, а и више пута раније, на неке друге теме, упућивао озбиљне критике на оно што државни службеници раде. И наставићу тако.

У овој ситуацији, у великој сам дилеми: да ли су већи кривци државни органи или власници чамаца?

Ако власници чамаца и нису већи кривци (а рекао бих да нису), ипак су допринели томе да сад имају штету. Много их је који су могли да изваде чамце из воде пре леда. Али то нису учинили. Неки јер нису знали где би с чамцем ако га изваде, други јер су их заварале претходне благе зиме, а неки из чисте лењости.

Међутим, ма колико да су власници пловила одговорни, мислим да је одговорност државе већа. Јер да су благовремено припремили акцију за овакву ситуацију (читај: да су благовремено обезбедили да имамо неколико ледоломаца који би покрили више различитих сектора на Дунаву) и превентивно деловали, да су спречили да дође до формирања ледених чепова и неконтролисаног померања леда, штета би била далеко мања.

Али, изгледа, као да ником од државних органа баш и није много стало до тога да људи имају мање штете. Они као да брину неку своју бригу...


Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #167 poslato: 15, 01, 2017, 23:04:21 posle podne »
Ledolomac Greben i brod Bor prosli Umku!! Ujutru krecu u akciju!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #168 poslato: 16, 01, 2017, 00:06:27 pre podne »
Sve se ovde vrti oko para, i dobre organizacije, Nema para, ima ih. Lično mislim da para ima ali su nepravilno rasporedjene. Da su pravilno rasporedjene imali bi i ledolomce, normalne marine, pa i očišćene puteve, prohodnost do svakog sela, Ne bi oslikavali vozove, pišali uz vetar i uvek bili u problemu.
Sve se slazem.
Bio sam juce i prekjuce na dunavu.kako je moguce da nadlezni nisu zabranili da rade splavovi i jos proslava nove godine, u ovakvim uslovima.tu je moglo da dodje do ozbiljne nesrece.mediji skoro nista o ovom sa ledom ne pricaju.nesto okolisaju i niko da snimi polomljene marine i brodove i da pitaju nekog vlasnika matine ili camca sta misli. Oni pustili neku zenu da preti kaznjavanjem...a odgovornost za nerad ledolomaca na vreme niko ne pominje. Zasto nisu poslali one dizalice dan ranije da vade brodove,nego sad kad su svi izlomljeni. Inace sad kad sam video gde su ledolomci lomili led,skoro sam siguran da su oni krivi za ulazak leda u dunavac.

Dizalice su angazovali vlasnici splavova i marina!! Grad sa time nema nista! Inace , vadjenje camca dizalicom kosta 200 eura!!
Ma da, ja se izlupah, verovatno niko od nadleznih nije ni dosao da vidi.neradni dan

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #169 poslato: 16, 01, 2017, 00:55:38 pre podne »
Cena od 200 evra za dizalicu nije visoka .. Mi smo zbog ledohoda jos u decembru vadili ponton za obale i stavili ga u dvoriste kluba, ovo je inace redovna akcija zadnjih par godina sto se tice Palilule ... pre toga smo ga terali u govnaru nasu lepu, milu i sa nepokretnom vodom : )
Ne znam cenu al je tako izmedju 100 i 200 evra .. zadnji put je bilo oko 150 evra kad sam se raspitivao ...





Da li ti se ikada desilo da ti se na neki nacin prekine hladjenje motora?

Jeste u zednjih 10 godina jedanput.. uz svakodnevnu upotrebu automobila .. ili procentualno oko 0.03 % snase... ovi ciste led jedared godisnje mozda 10 dana i zvekne im motor, prosli put smrzavala voda.. znaci da im je faktor sjebavanja u namenskoj exploataciji (akcenat na namenskoj) oko 10% ... za kola sam ja odgovoran, za ledolomce DRZAVA.. da li primecujes razliku u exploataciji ?

ili i dalje smatras: eto desava se?

Mozda da glasam za nekog drugog pa mi se ovo nece vise desavati?

U Svici glasaju za neke druge i kad servis sjebe posao servis je odgovoran .. ako ti nedaj Boze tamo procuri uje , a ti si isao na redovan servis i imas papir da to potvrdis SERVIS placa.. vidis problem je sto TI ne mislis da je to normalan stav, vec nalazis izgovore ...

Rade sve to iz zelje da nekome pomognu, bez obzira u kakvim uslovima radili i to treba postovati.
Krivca trazi na drugom mestu.

"Narod koji izabere korumpirane prevarante, lopove i izdajnike nije žrtva već saučesnik."
George Orwell

Uostalom, bio si u Zemunu, valjda ti je sada jasno o kakvoj sili je rec, pa mozda, samo mozda nekih narednih godina umesto tvrdnje da opasnosti nema upozoris kolege na moguca desavanja.

200 evra iz vode, 200 evra u vodu, lezarina ... i za 5 godina dodjes na vrednost camca.. prosecna plata u srbiji oko 350 evra, prosecna penzija 200 evra.. jebiga shvatam ja i te lljude .. zato im na zulj ne stajem .. A da je sile , pa jeste , eno izlomi sve u Madjarskoj .. ustvari .. eno izlomi sve u Becu.. ustvari ... ajmo nizvodno.. Izlomi sve u Bugarskoj i Rumuniji .. ustvari .. kad bolje razmislim da sila samo nas udara ... zasto li je to tako .. nema to veze sa glasanjam , nego sa "nevidjenom silom koja bije po Srbima"...

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #170 poslato: 16, 01, 2017, 08:27:10 pre podne »
Hajde danas jovo nanovo. Svaki dan je neka nova prica u ovoj borbi. Juce u najtoplijem delu dana sam uz pomoc drugara sa marine uspeo da oslobodim mali camac i da ga bukvalno prevucemo preko leda pa ispod jednog pontona pa kroz drugi i da ga doguram u bezbednu poziciju. Nama je zadnja linija odbrane dva sipa, 12 metara pobodena i do vrha sa armaturom betonirana. Velika je solidarnost pokazana ovih dana u zemunu u nesebicnoj pomoci od fizikalije do deljenja viskova konopa,sajli a uz sve to se nesto naslo i za popiti i pojesti. Da nije opasno po zivot i imovinu moglo bi se reci da je prijatno. Temperatura ponovo steze da li neko ima bilo kakvu informaciju o ledu u savi, nemoguce da nikog nemamo na tom potezu

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #171 poslato: 16, 01, 2017, 08:35:34 pre podne »
Не бих да полемишем око тога да ли је 150-200 евра много или мало за извлачење чамца. То је ствар погодбе. Док има оних који ће ту цену платити, цена је примерена.
Друга је ствар колико заиста кошта извлачење, под неким нормалним околностима?

Свака права марина, требало би да има свој навоз - рампу и могућност да свако пловило које је у њој усидрено може да извуче из воде.
Да ли то имају све марине? Ако немају, како су добиле дозволу за рад?
Корисници услуга марине морају знати, приликом закључења уговора, да ли марина може да им пружи ту услугу и по којој цени.

Наводим ово јер то је први моменат у ком се срећемо с одговорношћу власника пловила и марина.

Помињали смо у ранијим коментарима госпођу која је на челу сектора за инспекцијски надзор.
Ма колико се то нама свиђало или не свиђало, њој ми и не можемо да замеримо нешто посебно.
Њена служба је задужена да врши надзор и њена служба је надзор извршила. Благовремено су обишли пловила и доставили упозорења и налоге шта учинити како би се обезбедиле марине и пловила.
Сад се показало да су се неки оглушили о то и сектор инспекцијског надзора сада има законску обавезу да примени оне одредбе закона које се баве санкцијама. Сад је потребно да се поднесу пријаве, прекршајне или кривичне, да би закон био испоштован до краја - а тако и треба да буде у правној држави.

И дотичну госпођу уопште и не треба да занима да ли је неки други државни ресор требало да обезбеди  ледоломце, да ли их је обезбедио, како их је употребио и какав је ефекат рада ледоломаца. То са њом и с њеном службом нема никакве везе.

Знам, рећи ће неко: - Како нема веза?

Јесте, било би лепо да су ресори повезани, да делују као јединствена целина. Када би то било тако, ми бисмо живели у бајци, у идеалној држави.

А знамо каква нам је држава.
То нам стављају до знања на сваком шалтеру пред који станемо:
- Да ли вам је оверена здравствена? (а могу у систему да виде)
- Треба вам извод из матичне евиденције (а то могу да виде)
- Недостаје вам копија из АПР-а (а могу у систему да виде)... и да не ређам даље.

Због свега тога, мислим да сви треба да дубоко удахнемо, да се саберемо и да из ове ситуације извучемо поуке. Морамо да схватимо да ова држава, оваква каква је (све теже ми је да кажем: наша) неће бринути о нама ништа више него што је бринула до сада. Зато морамо сами да се бринемо како да сачувамо своју имовину и да не дођемо под удара закона.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #172 poslato: 16, 01, 2017, 09:06:29 pre podne »
Cena od 200 eura jeste visoka, pogotovu u Srbiji. Ja sam u Svedskoj dolazak dizalice i utovar placao 1000 sek sto je 108 eura. U Holandiji sam platio 50 eura. Kod nas je sve sto je vezano za nautiku prepumpano pa i to. Jeste da su uslovi vanredni ali, koliko znam to su cene i kad nisu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #173 poslato: 16, 01, 2017, 09:17:06 pre podne »
Код нас у марини у Сланкамену, извлачење и спуштање чамаца се не наплаћује. Постоји обичај да сваки власник чамца части нашег Рајка и то обично буде до 1.000 динара.

За те паре, Рајко трактором или витлом извуче чамац.
При том, он гази воду до појаса, ако је то потребно, да би чамац лепо наместио на приколицу, одвуче приколицу до места где ће чамац бити остављен ради чишћења, поправки или једноставно, да презими.
За те паре, Рајко шмрком, водом под притиском и сунђером, опере шкољке и алге с корита... Ако треба, извуче приколицу с чамцем својим трактором до врха брега, како ми не бисмо трошили ламеле на нашим аутомобилима...

Хоћу да кажем, цену од 100-200 евра плате они који могу или морају.
Остали размисле двапут пре него што донесу одлуку у којој марини ће држати чамац.

Na mreži DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #174 poslato: 16, 01, 2017, 09:31:31 pre podne »
Nakon subotnjeg vadjenja alu.camca, juce smo u Slankamenu imali dosta tezu akciju: vadjenje plasticnog camca sa motorom, naseg drugara Armina. Camac je bio vezan na drugom doku, koji je vec otkacen od prvog, pa se moralo malim camcem preko leda... Nakon dosta teskog iskopavanja iz leda, krenuli smo u vucenje camca peko leda dobrih 80-90 metara.
Hvala bogu sve se dobro zavrsilo i camac je na bezbednom mestu...
Inace, juce je u marini bilo mnogo naroda. Svi su nesto radili po svojim plovilima, neko pokusavao izvlacenje, ... a imali smo i prvo kupanje u Dunavu, hvala Bogu sa srecnim krajem...
Mislim da ce mnogima ova zima biti dobra skola ...

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #175 poslato: 16, 01, 2017, 09:38:59 pre podne »
Bez daljnjeg neodgovornih ima i to posebno neodgovornih vlasnika nazovimo to plovnih ruina koje stoje tu da bi zauzele mesto, vezane sa cackalicama umesto sorpanja i pertlama. Sta meni vredi sto su na mojoj marini koliko toliko ispostovali sva pravila kada ce uzvodno komsija da se na nas nasadi.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #176 poslato: 16, 01, 2017, 09:40:56 pre podne »
Везано за Алексин коментар: кад упоредите колико је 1.000 круна у односу на просечну плату једног Швеђанина са 200€ у односу на просечну плату у Србији, онда је код нас многоструко скупље.

Sent from my P9000 using Tapatalk


Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #177 poslato: 16, 01, 2017, 10:05:38 pre podne »
Nikola, poredis automobil i brod, jos jednom dovoljno o realnosti i strucnosti.
Nisam i necu ovde govoriti o politici, to ostavljam onome ko misli da je politici ovde mesto.
Pokusao sam da kazem nesto o brodu, zasto je neophodno ili uobicajeno da ledolomci rade u paru, da nije neobicno sresti se sa kvarovima, ostecenjima, probijanjem trupa i slicno, ali ti ipak znas bolje i to postujem.

Osvrnucu se na situaciju uzvodno i nizvodno od nas, mozda bi mogao da objasnis ljudima da je i kod njih sve ok, tj kako si ti rekao "opasnosti vise nema...".
Slovacka-https://www.aktuality.sk/clanok/405978/foto-ladoborce-na-dunaji-plavba-je-zastavena/
Madjarska-http://www.hajocsavar.hu/hirek-aktualitasok/?sw_12_item=3597#A+Dun%C3%A1n+kialakult+j%C3%A9gviszonyok+miatt+teljes+haj%C3%B3z%C3%A1si+z%C3%A1rlatot+rendeltek+el+ma+d%C3%A9lut%C3%A1n+a+foly%C3%B3+teljes+magyarorsz%C3%A1gi+szakasz%C3%A1n
Rumunija/Bugarska-gore nego kod nas, nadjoh samo ove fotke...

Dakle, ko ima ledolomce radi, lomi i nada se najboljem.
Ko ih nema ocekuje pomoc i ima puno pravo da kuka na sve moguce organe/drzavu, da se ljuti na sebe sto nije reagovao, komsiju sto nije bio bolje vezan, ali da krivca trazis u brodu zato sto mu je iz nekog razloga stao motor u ovim uslovima, mislim da ne.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #178 poslato: 16, 01, 2017, 11:00:48 pre podne »
Evo me na pristanistu info od posade grebena i bora je sledeca,upravo krecu ka djerdapu u paru,idu prvo u luku na tankovanje gorivom. Procenjeno je da bor nr moze sam da se probije a dole ide na montiranje necega sto ide na pramac. Greben se posle toga vraca ka beogradu,znaci narednih par dana smo opet sami

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #179 poslato: 16, 01, 2017, 11:11:47 pre podne »
Osvrnucu se na situaciju uzvodno i nizvodno od nas...

ja koliko vidim ima leda ima snega, ali nema potopljenih marina, nema izvnurih camaca, nema camaca koji sami plove rekama..

Ko ih nema ocekuje pomoc i ima puno pravo da kuka na sve moguce organe/drzavu, da se ljuti na sebe sto nije reagovao, komsiju sto nije bio bolje vezan, ali da krivca trazis u brodu zato sto mu je iz nekog razloga stao motor u ovim uslovima, mislim da ne.

Ne trazim ja krivca u brodu, masis poentu... Krivac je sistem (ali ti neces o politici ) koji je dozvolio da brodovi budu u tom stanju, kriv je onaj govnar sto je registrovao takav brod, kriva je inspekcija koja zna kakvi brodovi se registruju i zmuri da bi na spisku imali ledolomce, krivi su oni ponajvise sto nisu dali pare da se ti brodovi dovedu u plovno stanje .. a ti i dalje nemoj o politici ...