Autor Tema: Led na rekama 2017  (Pročitano 92421 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #315 poslato: 20, 01, 2017, 11:03:06 pre podne »
Čini mi se da je problem u "tajkunizaciji " Dunava o kojoj je pisao predsednik Udruženja profesionalnih lađara Srbije Kapetan Branislav Vajda.Onesposobiti državne firme i reku predati u ruke privatnicima.
http://udruzenjeladjara.com/2016/11/24/obavestenje-za-javnost-povodom-izjave-pomocnika-ministra-24-11-2016/

Po meni,rešenje je sledeće.Zakonom narediti, da svaka kompanija koja će se baviti transportom robe rekama po Srbiji, mora u svojoj floti da ima minimum jedan tegljač ledolomac.U toku zime radiće na svom reonu a leti će biti klasični tegljači-gurači.
Nema izgovora da su ledolomci nerentabilni leti



Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #316 poslato: 20, 01, 2017, 11:05:06 pre podne »
Za njih znam oni su vec par dana na tom potezu i ostaju tu.
Mislim na jos dva koja su njihovoj prici juce krenula iz Madjarske i koji ce raditi u okolini Beograda

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #317 poslato: 20, 01, 2017, 12:41:46 posle podne »
Za njih znam oni su vec par dana na tom potezu i ostaju tu.
Mislim na jos dva koja su njihovoj prici juce krenula iz Madjarske i koji ce raditi u okolini Beograda

Jegtoro VII i Szechenyi. U Apatinu su.

Marinetraffic je tamo zabagovan od sinoć (možeš videti kad su zadnji pdaci logovani). Pogledaj recimo na vesselfinderu...
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #318 poslato: 20, 01, 2017, 13:00:23 posle podne »
U Banovcima led je ponovo  pokrio ceo Dunav.Ne pomera se.Početak i kraj mu se ne vide.



Otvorio sam im rupu u ledu da imaju da piju vodu.Potegli su po tri-četri dooooobra gutljaja.Dok im ne smrzne antifriz  jh



Van mreže emissary

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • Pametniji, ne popuštajte više, propadosmo načisto!
    • Feeder Fishing Team
  • Brod tip: Hunter 535
  • Marina: Marina Dorćol - Stara centrala
Pametniji, ne popuštajte više, propadosmo načisto!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #320 poslato: 20, 01, 2017, 13:12:30 posle podne »

Otvorio sam im rupu u ledu da imaju da piju vodu.Potegli su po tri-četri dooooobra gutljaja.Dok im ne smrzne antifriz  jh


Е, јесте лепа слика! Браво, мајсторе!   clap hi

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #321 poslato: 20, 01, 2017, 13:48:21 posle podne »
LED NA DUNAVU DEBEO ČETIRI METRA Papreno plaćamo Mađare jer su naši ledolomci HAVARISANI I POKRADENI

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/led-na-dunavu-debeo-cetiri-metra-papreno-placamo-madare-jer-su-nasi-ledolomci/s3qzzdt

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #322 poslato: 20, 01, 2017, 13:59:41 posle podne »
Ево шта каже уважени господин министар:

 Nedimović: Država nije kriva

- Krivac se trenutno ne može tražiti u državi zato što je u poslednjih 50 godina posla za ledolomce bilo svega tri ili četiri puta. Kasnije je došlo do raskida ugovora sa "Heroj Pinkijem" i niko nije mogao naslutiti da će oni biti potrebni, odnosno da će morati biti kupljeni jer se to može uslužno raditi – izjavio je Nedimović.


После такве изјаве, мене би било срамота да се појавим на улици, а камо ли да будем министар.
Не бих даље коментарисао. Уважени је све сам рекао. И о себи и о влади и о држави.
 56568

Van mreže emissary

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • Pametniji, ne popuštajte više, propadosmo načisto!
    • Feeder Fishing Team
  • Brod tip: Hunter 535
  • Marina: Marina Dorćol - Stara centrala
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #323 poslato: 20, 01, 2017, 14:12:15 posle podne »
"Osveta mediokriteta"

hmmm... blago rečeno mediokriteti, pre bih rekao alergeni! Inače sam alergičan na glupost i bezobrazluk u kombinaciji.
« Poslednja izmena: 20, 01, 2017, 14:39:59 posle podne emissary »
Pametniji, ne popuštajte više, propadosmo načisto!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #324 poslato: 20, 01, 2017, 14:59:00 posle podne »
Drzava to smo mi ... nemojte da se lazemo ..
50% camaca u rukavcu mogu 4oro nas na krkace da iznese,
onog dana , u Zemunu,  izvukasmo nas 4oro camac sa leda i to sa keja visokog sigurno 2 metra i ostavismo na trotoaru  .. na dva konopca..
a kamoli na rampui kojih u zemunu ima svaki 100 metara .., na rampi moze i jedan covek sam .. .. pa je najvise takvih camaca i stradalo ...

Svi tezi camci su mogli lepo da se sjure u govnaru uvezu se u obalu cim su culi za mogucnost leda.. i tu da prodje sve kako treba.. I na smenu svaku noc neko cuva i nadgleda camce.. nisu morali ni u marine da odu ..

Splavovi se mogu OSIGURATI ..... i tako umanjena steta ..


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #325 poslato: 20, 01, 2017, 15:02:06 posle podne »
i jos jedna stvar .. SRBIJA ZAKONSKI NE MOZE DA IMA LEDOLOMCE.... verovali ili ne..
Pogledajte uredbu ... LEDOLOMCI nisu predvdjeni za registraciju , eto info iz kapetanije ko hoce mogu i uredbu da okacim ..

tragikomedija  56568 stri

Van mreže emissary

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • Pametniji, ne popuštajte više, propadosmo načisto!
    • Feeder Fishing Team
  • Brod tip: Hunter 535
  • Marina: Marina Dorćol - Stara centrala
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #326 poslato: 20, 01, 2017, 15:13:13 posle podne »
Drzava to smo mi ... nemojte da se lazemo ..
50% camaca u rukavcu mogu 4oro nas na krkace da iznese,
onog dana , u Zemunu,  izvukasmo nas 4oro camac sa leda i to sa keja visokog sigurno 2 metra i ostavismo na trotoaru  .. na dva konopca..
a kamoli na rampui kojih u zemunu ima svaki 100 metara .., na rampi moze i jedan covek sam .. .. pa je najvise takvih camaca i stradalo ...

Svi tezi camci su mogli lepo da se sjure u govnaru uvezu se u obalu cim su culi za mogucnost leda.. i tu da prodje sve kako treba.. I na smenu svaku noc neko cuva i nadgleda camce.. nisu morali ni u marine da odu ..

Splavovi se mogu OSIGURATI ..... i tako umanjena steta ..



Ovo si potpuno u pravu, i da, država smo mi i na žalost, u obrazovanje se malo ulaže pa se zato glasa za "Vođe" (Radoje Domanović) a ne za struku.

i jos jedna stvar .. SRBIJA ZAKONSKI NE MOZE DA IMA LEDOLOMCE.... verovali ili ne..
Pogledajte uredbu ... LEDOLOMCI nisu predvdjeni za registraciju , eto info iz kapetanije ko hoce mogu i uredbu da okacim ..

tragikomedija  56568 stri



Uredba nije zakon. To što se u Srbiji uredbama vlada kako ko voli, to je druga stvar.
« Poslednja izmena: 20, 01, 2017, 15:42:23 posle podne emissary »
Pametniji, ne popuštajte više, propadosmo načisto!

Van mreže Zakeralo

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 102
  • www.mojaladja.com
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #327 poslato: 21, 01, 2017, 13:37:12 posle podne »
Po meni,rešenje je sledeće.Zakonom narediti, da svaka kompanija koja će se baviti transportom robe rekama po Srbiji, mora u svojoj floti da ima minimum jedan tegljač ledolomac.U toku zime radiće na svom reonu a leti će biti klasični tegljači-gurači.
Nema izgovora da su ledolomci nerentabilni leti

Pozdrav,

Ako smem napravio bih poredjenje. "Svaka transportna (kamionska) kompanija treba da ima barem jedan kamion za rasipanje soli i ralicom za ciscenje snega."

Firme za prevoz tereta vodom placaju porez kao i firme koje transportuju teret kamionima. Drzava je duzna da obezbedi uslove za nesmetan saobracaj, u ovom slucaju plovidba, tim kompanijama od poreza koji ubira. Da ne pominjem da je Dunav medjunarodna reka i da postoje medjunarodne konvencije koje smo ratifikovali i koje moramo da postujemo. Da sam ja privatnik, i da drzava donese ovakvu uredbu odmah bi preregistrovao brodove u Rumuniju ili Bugarsku pa bih placao porez tamo.

Ledolomac je strateski vazan brod, postoje barem 4 organizacije u Srbiji koje bi trebalo da ih koriste. To su EPS, Srbija Vode, Plovput i Vojska. Vojska je na poslednjem mestu posto oni imaju i druga sredstva na raspolaganju a to su minobacaci, dinamit..... I ako dodjemo u sitaciju da vojsci trebaju ledolomci..... EPS mora da ima barem cetiri ledolomca za zastitu hidroelektrana. O Plovputu i Srbija vodama ne zelim da naglabam posto je njihova nadleznost da odrazavaju reke, nasipe, plovni put..... Ne znam da li je opste poznato ali ledolomci rade u paru kako bi se ispomagali kada se jedan zaglavi. Samim tim pominjanje u medijima neparan broj brodova je pokazatelj da doticne osobe namaju pojma o tematici.

Ledolomac je jako skup brod. Konstrukcija je znacajno jaca nego na obicnom brodu. Za razne katergorije klase za plovidbu ledom postoje minimalni zahtevi za snagu motora. Hladjenje je ili pomocu "rack" ili plocastih hladnjaka sa mogucnoscu hladjenja vodom iz balastnih tankova. Balastni sistem je znatno jaci nego na obicnom brodu. Generatori su snazniji zbog povecanje potrosnje snage usled grejanja svega (razvodne table, pumpe, cevi, ventili....). Kormila, propeleri, pramcani propeler moraju da imaju "Ice" klasu. Sve ovo poskupljuje gradnju znacajno. Usled svega ovoga brod je tezi pa smamim tim treba da se poveca duzina kako bi se smanjio gaz da bi imalo smisla da se koristi u toku cele godine posto bi maksimalni gaz trebao da bude 1.8m (Dunav je kroz Madjarsku dubok 2m na velikom broju deonica). Ima tu niz stvari koje moraju da se ispostuju kako bi brod stvarno mogao da odgovori zahtevima da se koristi u borbi protiv leda.


Drzava to smo mi ... nemojte da se lazemo ..
50% camaca u rukavcu mogu 4oro nas na krkace da iznese,
onog dana , u Zemunu,  izvukasmo nas 4oro camac sa leda i to sa keja visokog sigurno 2 metra i ostavismo na trotoaru  .. na dva konopca..
a kamoli na rampui kojih u zemunu ima svaki 100 metara .., na rampi moze i jedan covek sam .. .. pa je najvise takvih camaca i stradalo ...

Svi tezi camci su mogli lepo da se sjure u govnaru uvezu se u obalu cim su culi za mogucnost leda.. i tu da prodje sve kako treba.. I na smenu svaku noc neko cuva i nadgleda camce.. nisu morali ni u marine da odu ..

Splavovi se mogu OSIGURATI ..... i tako umanjena steta ..

Ovo potpisujem, samo bih dodao reci nekog drugog. Srbima je najveci greh nestrpljenje i sva stradanja srba dolaze iz nestrpljenja, pocevsi od Maricke bitke pa do danasnjih dana.....
Mogli bi pricati i o poluintelektualcima i politicarima ali je to sve prazna prica na koju ne vredi trositi ni vreme ni reci.

Pozdrav

Van mreže packe

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 771
    • FISHERMANS
  • Brod tip: DUNAVSKI HUNTER
  • Marina: KARABURMA
  • Veličina: 8M
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #328 poslato: 21, 01, 2017, 21:39:13 posle podne »
« Poslednja izmena: 22, 01, 2017, 10:54:00 pre podne Kapetan »

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #329 poslato: 21, 01, 2017, 22:12:38 posle podne »
Погледао сам овај видео клип о достављању намирница на Белу стену и нешто се вајкам.

Питам се... питам се...  Јесам ли ја то толики зец или се овде ради о великој непромишљености?

Можда ја и јесам зец али никад не бих пришао хеликоптеру који лебди у месту толико ниско изнад земље.

У таквој ситуацији, хеликоптер није непомичан.
А померање у ма ком правцу од свега неколико сантиметара, спушта крајеве елисе много ниско... Толико да могу главе да лете.

Не, не! Боље је бити и зец него рескирати главу за пар флаша воде.

Свака част и пилоту и свака част и човеку који је испод елисе која се обрће изнад његове главе долазио по намирнице али ја - хвала, не бих.