Autor Tema: Led na rekama 2017  (Pročitano 92355 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #135 poslato: 14, 01, 2017, 23:03:02 posle podne »
Sad se i Topoli greju motori ... idu prema luci Beograd...

Al ni jedan ispravan brod nemamo od 3 komada...
Jos jedan od komentara koji nema veze sa strucnoscu.
Ocigledno je da nam brodova ove namene manjka, ali zar nije normalno da se nakon rada u ekstremnim uslovima dogode i otkazivanja mehanike?
Zasto odmah kuknjava i napadanje nepoznatog neprijatelja?
Ni jedan ispravan od tri... Pa sta sad? Da smo imali tri prava, namenska broda na raspolaganju pre par dana, skoro sam siguran da bi ovakve scene izbegli.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #136 poslato: 14, 01, 2017, 23:25:52 posle podne »
A sad se najavljuju i kazne:
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=01&dd=14&nav_category=12&nav_id=1220308

Za splavove i marine ne znam, to bolje znaju nadležni a valjda i vlasnici istih ali za čamce je to malo diskutabilno. Nisu svi mogli da izvade plovila jer jednostavno nema mesta na obalama za sve a neke marine nemaju ni navoze kako treba.

Van mreže cira58

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #137 poslato: 15, 01, 2017, 01:10:18 pre podne »
ja sam kriv sto nismo kupili ledolomce. umesto da platim gradsku taksu oko 9000 dinara ja je platih samo 10 dinara.  corka
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #138 poslato: 15, 01, 2017, 06:48:13 pre podne »
Sad se i Topoli greju motori ... idu prema luci Beograd...

Al ni jedan ispravan brod nemamo od 3 komada...
Jos jedan od komentara koji nema veze sa strucnoscu.
Ocigledno je da nam brodova ove namene manjka, ali zar nije normalno da se nakon rada u ekstremnim uslovima dogode i otkazivanja mehanike?
Zasto odmah kuknjava i napadanje nepoznatog neprijatelja?
Ni jedan ispravan od tri... Pa sta sad? Da smo imali tri prava, namenska broda na raspolaganju pre par dana, skoro sam siguran da bi ovakve scene izbegli.

Ма донекле си у праву, али ледоломци се и праве да служе у екстремним условима. Целе године их треба припремати за задатак који треба да обаве зими у екстремним условима.  Е сад је друга ствар што су матори и што нема пара за нормално одржавање.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #139 poslato: 15, 01, 2017, 08:56:20 pre podne »
Ma vazno je da ima para za muzicke fontane , Partizan , Zvezdu ! Koj ce nam ledolomci ionako se led istopi na prolece!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #140 poslato: 15, 01, 2017, 09:39:49 pre podne »

Vezano za kvarove-daleko je od normalnog ocekivati da brodovi u tim uslovima funkcionisu bez zastoja, ali se oni, uglavnom, otklanjaju na licu mesta.
Ocekujem da ce sada neko okaciti snimak modernog morskog ledolomca, ali ono sto nama (ocajnicki) treba je osposobljavanje postojecih, ocigledno je.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #141 poslato: 15, 01, 2017, 10:13:25 pre podne »
Sve se ovde vrti oko para, i dobre organizacije, Nema para, ima ih. Lično mislim da para ima ali su nepravilno rasporedjene. Da su pravilno rasporedjene imali bi i ledolomce, normalne marine, pa i očišćene puteve, prohodnost do svakog sela, Ne bi oslikavali vozove, pišali uz vetar i uvek bili u problemu.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #142 poslato: 15, 01, 2017, 10:25:22 pre podne »
Ako počnu poplave, valjda su pripremili minobacače i avione.
Mađari su se tako snalazili 1956., a mi sada imamo i remontovane MIG29 umesto remontovanih ledolomaca.  sajkaca

Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #143 poslato: 15, 01, 2017, 10:32:48 pre podne »
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #144 poslato: 15, 01, 2017, 11:03:18 pre podne »
Jos jedan od komentara koji nema veze sa strucnoscu.
Ocigledno je da nam brodova ove namene manjka, ali zar nije normalno da se nakon rada u ekstremnim uslovima dogode i otkazivanja mehanike?
Zasto odmah kuknjava i napadanje nepoznatog neprijatelja?
Ni jedan ispravan od tri... Pa sta sad? Da smo imali tri prava, namenska broda na raspolaganju pre par dana, skoro sam siguran da bi ovakve scene izbegli.

Ti si izgleda zadnjih 30 godine uvek na izborima glasao za vlast...
Starost broda NEMA nikakve veze sa njegovom spremom da odgovori na zadatak ... Brod je ili sposoban ili nije, to se utvrdjuje na tehnickom pregledu.
Sprema da odgovori na zadatak ima veze sa odrzavanjem i sa posadom.

Grebenu nije smeo da odkaze motor ni pod kojim uslovima , jer motor mora da bude predvidjen, sposoban i spreman da gura u mestu dok ne potrosi pun rezervoar... Ne sece elisa kroz led, vec kroz vodu, i to opterecenje mora da bude uracunato u toj klasi ...

Ove godine na srecu nismo slusali da se voda za rashladjivanje motora ledi u tankovima kao 2012te ... vidis sve to su propusti vlasnika broda, posade koja nije odbila na vreme da koristi neisprave brodove i slicno. Propusti onih koji su registrovali brodove koji su tehnicki nespremni da zadovojle klasu .. Jednostavno svi pristaju da rade ispod minimuma zahteva da bi prezivali, razumljivo ljudi imaju porodice , ali nedopustvo ...
Ako sam dobro shvatio BOR i GREBEN su klasa ledolomaca, dok Topola to nije ?

Najrcnji momenat je bio da slusamo pitanje Kapetanije "Grebenu gde se nalazis?" a Greben je clan RIS-a i apsolutno mogu da znaju gde se nalazi bez glupih pitanja.. pa na kraju krajeva mi smo sa keja, kafane sve vreme pratili Greben na MarineTrafic...

Tako da fore o nestrucnim komentarima stavis odma pored glasackog listica i "ma registruj ga nemamo drugi" postupaka...
Opravdavanje bilo cega posle jucerasnjeg dana ne vodi nicemu sem licnoj promociji ...

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #145 poslato: 15, 01, 2017, 11:22:02 pre podne »
Ja sam sinoc bio na pristanistu, nesto su radili oko njega. Vidim da je otisao vec duboko u savu izgleda da ide da oslobodi bor, jel ima neka informacija

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #146 poslato: 15, 01, 2017, 11:48:01 pre podne »
Evo mene na Dunavu u NS, skoro se potpuno iscistio, plivaju sante ali tu i tamo po koja... Ne dajte se...

Van mreže cira58

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #147 poslato: 15, 01, 2017, 11:55:44 pre podne »
      Dao sam sve od sebe. Pokušao da u mojoj marini KARABURMA ljude u mojoj blizini edukujem. Ne vredi pa ne vredi. "AKO NE GLASAMO ZA NJEGA NEMA PLATA, NEMA PENZIJA". To vam je sto vam je. Platite vi zemunci kazne, zato sto plovila i splavove niste izvadili. A moja prognoza za buducnost nije lepa. Slika sve govori.
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Led na rekama 2017
« Odgovor #148 poslato: 15, 01, 2017, 13:30:51 posle podne »
Lep dan i vredni vlasnici marina Nautec i 4.juli polako popravljaju prilaze i mostove
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Led na rekama 2017 - Сланкамен 15.01.2017.
« Odgovor #149 poslato: 15, 01, 2017, 13:33:35 posle podne »
Отишао сам јутрос до марине у Старом Сланкамену, да видим својим очима како то изгледа...

Диван сунчан дан, ни дашка ветра, а марина празна... Само наш чувар, Стева, у својој кућици, уз грејалицу и укључен телевизор.

Прво што сам урадио, обишао сам свој чамац, да се уверим да је све у реду.
Као што већина зна, извадио сам га из воде још у октобру, плашећи се оваквих догађаја која су увек могућа у току зиме.


Знам, и тада су ми много говорили како је рано за вађење и како неки никад не ваде чамце из воде.
Међу овима, који чамце не ваде, било је оних који заиста и током зиме плове, кад време допушта, али било је и оних које су превариле последње зиме кад није ледило.

Али то што последњих неколико година није било већег формирања леда, то није било нормално. Нормално је за наше поднебље да у децембру и јануару температуре падају и по десетак и више степени испод нуле.
Није нормално што смо данима слушали о тзв... "црвеним алармима", што су нас плашили нечим што је толико нормално и природно.

А онда сам изашао на нашу терасу и спустио се до понтона.
Лед је покрио читаву површину између десне обале и првог понтона, заробио чамце, и оне мале, који су могли бити извађени а нису, и оне веће за чије вађење би већ била потребна већа организација, мада је наша марина добро опремљена и верујем да су готово сви могли бити на обали, далеко од леда, само да су то њихови власници хтели.

Мост између наша два понтона, уклоњен је како би се избегла могућност његовог оштећења у случају изненадног покретања ледене плоче, тако да није могуће прићи другом понтону. А дуж њега, пар већих бродова и неколико мањих чамаца.

Знам да су сада њихови власници забринути и да се неки и љуте што их неко није позвао "још једном" да обезбеде своја пловила али не би требало да буду љути на било кога осим на саме себе.

На огласној табли, још од 1. децембра, стоји обавештење којим су сви власници пловила упозорени на могућу опасност од леда и позвани да пловила обезбеде, а стоји и упозорење да ће мост бити по потреби уклоњен...

Али ето, неки су се ипак оглушили на све.
Остаје само да се сви надамо да неће бити већих оштећења на њиховим пловилима.

Видећете два снимка која сам начинио у марини (жао ми је што са врха брега нисам снимио и ток Дунава, који је скоро 90% покривен сантама које пливају низводно).