Autor Tema: POMOC NOVAJLIJI...:)  (Pročitano 7355 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže RodjenDaPecaNateranDaRadi

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: POMOC NOVAJLIJI...:)
« Odgovor #30 poslato: 12, 03, 2017, 17:54:27 posle podne »
Opet ja drustvo... (na vashu zalost :)). Nadjeno je sve od dokumentacije... I racun za motor i plovidbena tako da je to to... :) :) :)... Taj deo posla je manje vishe sredjen i konacno se upustih u "prljav" deo posla... 😀...S obzirom da je vreme jos uvek loshe posvetio sam paznju na Tomosa koji je u fenomenalnom stanju inace (skoro fabricki) ... Sve sto sam mogao uradio sam solo... Izvadio svecicu.. Stavio koju kap ulja da podmazem klip... Proverio ulje za elisu...itd...stavio 95oktana i 2% sintetickog ulja za dvotaktne motore...povukoh.. Fljus... I nakon decenije mirovanja vremesni cika upali se odmah... E sad u prvoj turi nije radio ni tri minuta... Otisao sam po bure nalio ga vodom i reko ajmo sad kako treba.... I radi ti on lepo i fino... Posto je on 4.5 pa ima onu foru za ler ja ga stavim tako da radi da mi ne baca vodu na sve strane jer nije bas veliko bure. Skinem kapu i primetim da se posteno ugrejao... Pogotovo izduvni deo i deo za dovod vode za hladjenje... E sad ide KONACNO moje pitanje... Po kom principu Tomos 4.5 vuce vodu za hladjenje... Gledao sam sve tehnicke nacrte koje sam mogao naci i ne mogu da provalim. Ono sto nisam siguran dal mora elisa da se okrece da bi vukla vodu ili sta... Ne bih bas voleo da ga rasturam skroz (sto cu verovatno morati ako se zapusio ali ocu pre toga da budem siguran) ... Tako da ako ima ponosnih vlasnika 4.5 ili bilo ko ko zna za foru kao i uvek bicu zahvalan...

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: POMOC NOVAJLIJI...:)
« Odgovor #31 poslato: 12, 03, 2017, 19:14:16 posle podne »
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 532
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: POMOC NOVAJLIJI...:)
« Odgovor #32 poslato: 12, 03, 2017, 19:44:11 posle podne »
Opet ja drustvo... (na vashu zalost :)). Nadjeno je sve od dokumentacije... I racun za motor i plovidbena tako da je to to... :) :) :)... Taj deo posla je manje vishe sredjen i konacno se upustih u "prljav" deo posla... 😀...S obzirom da je vreme jos uvek loshe posvetio sam paznju na Tomosa koji je u fenomenalnom stanju inace (skoro fabricki) ... Sve sto sam mogao uradio sam solo... Izvadio svecicu.. Stavio koju kap ulja da podmazem klip... Proverio ulje za elisu...itd...stavio 95oktana i 2% sintetickog ulja za dvotaktne motore...povukoh.. Fljus... I nakon decenije mirovanja vremesni cika upali se odmah... E sad u prvoj turi nije radio ni tri minuta... Otisao sam po bure nalio ga vodom i reko ajmo sad kako treba.... I radi ti on lepo i fino... Posto je on 4.5 pa ima onu foru za ler ja ga stavim tako da radi da mi ne baca vodu na sve strane jer nije bas veliko bure. Skinem kapu i primetim da se posteno ugrejao... Pogotovo izduvni deo i deo za dovod vode za hladjenje... E sad ide KONACNO moje pitanje... Po kom principu Tomos 4.5 vuce vodu za hladjenje... Gledao sam sve tehnicke nacrte koje sam mogao naci i ne mogu da provalim. Ono sto nisam siguran dal mora elisa da se okrece da bi vukla vodu ili sta... Ne bih bas voleo da ga rasturam skroz (sto cu verovatno morati ako se zapusio ali ocu pre toga da budem siguran) ... Tako da ako ima ponosnih vlasnika 4.5 ili bilo ko ko zna za foru kao i uvek bicu zahvalan...
sve vec objasnjeno...znaci tomos nikako da radi u leru ili malom gasu.

Van mreže RodjenDaPecaNateranDaRadi

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: POMOC NOVAJLIJI...:)
« Odgovor #33 poslato: 12, 03, 2017, 21:14:26 posle podne »
Izvinjavam se ne znam kako ne nadjoh topic a gledao sam... Dobro je znaci verovatno se nije zapushilo... Znaci sto manje ler i manji gas....Uopste nisam dobro skapirao hladjenje... dobro ga ne spalih... Mada nije puno radio vodio sam racuna... Hvala drugari...

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: POMOC NOVAJLIJI...:)
« Odgovor #34 poslato: 12, 03, 2017, 23:53:13 posle podne »
Zar nemaju sve cetvorke vazdusno hladjenje motora???  sha sha sha
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže kole

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
  • www.mojaladja.com
Odg: POMOC NOVAJLIJI...:)
« Odgovor #35 poslato: 13, 03, 2017, 05:22:12 pre podne »
Imaju. Ali hladjenje auspuha je vodom.