E, ovako treba... > Tehnike i saveti...

Vinterizacija brodskog motora

(1/4) > >>

oblak:
Pravilna vinterizacija brodskog motora je jako vazna da bi se izbegli troskovi koji nastaju zbog nedovoljno dobre pripreme za niske temperature. Na snimku moze se videti kako se motor sa zatvorenim sistemom hladjenja ispira 40 % antifrizom.

Alexa:
Ako sam dobro shvatio, treba pustiti da usisa i prokruzi antifriz a onda skinuti impeler  sha . Bilo bi dobro da neko sa iskustvom napise sta je jos pozeljno uraditi za konzerviranje ladje u zimskom periodu. Pretpostavljam da treba ispumpati vodu iz tankova (sa svezom i iz septickog) i t.d. Posto ja ove godine prvi put ovo radim, praticu vase odgovore sa paznjom  thumbup

LSI:
Алекса,
Нешто мало писано је о припремама за зиму и у овој теми: http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,13456.msg143426.html#msg143426 .

oblak:

--- Citat: Alexa  14, 11, 2016, 06:32:23 pre podne ---Ako sam dobro shvatio, treba pustiti da usisa i prokruzi antifriz a onda skinuti impeler  sha . Bilo bi dobro da neko sa iskustvom napise sta je jos pozeljno uraditi za konzerviranje ladje u zimskom periodu. Pretpostavljam da treba ispumpati vodu iz tankova (sa svezom i iz septickog) i t.d. Posto ja ove godine prvi put ovo radim, praticu vase odgovore sa paznjom  thumbup

--- Kraj citata ---

Sve ostale radnje su na LSI linku. Naravno da treba ispumpati sve rezervoare, bojlere, pump, u kaljuzaru staviti malo antifriza itd....Ovo ispiranje zatvorenog sistema hladjenja je najvaznije i najsigurniji je nacin da se zastiti sistem hladjenja spoljne vode od smrzavanja i havarije. Naravno , podrazumeva se da treba promeniti ili ispitati jacinu antifriza unutrasnjeg sistema motora. Stari antifriz ne stiti motor od unutrasnje korozije pa ga je korisno menjati bar na par sezona. Impeler je pozeljno skinuti jer antifriz zna razmeksati gumu kad dugo stoji u njoj i na taj nacin ga ostetiti.

broker975fx:
Ja ne sipam antifriz vec cistu vodu, imam dva mesta gde se ona ispusta, jedna slavina na bloku i jedan cep na izme izmenjivacu. Impeler u klasicnom smislu nemam, na pumpi imam jos dva ventila za ispustanje vode koja je u njoj. To tako funkcionise godinama, pored toga nikakva druga pripreme motora ne postoji.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju