Autor Tema: Glasajmo za našu regatu!  (Pročitano 3429 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Glasajmo za našu regatu!
« poslato: 24, 10, 2016, 13:32:29 posle podne »
Добио сам данас поруку од наше драге пријатељице, Мирјане Живковић - Лептирице, коју преносим у целини:

Dragi regataši i prijatelji,

Vaš glas nam je važan – hajde da zajedno pokažemo kako se plovi Vojvodinom!
Pomozite nam da regata “Vode Vojvodine” ponese titulu “Najbolje iz Srbije” u akciji Privredne komore Srbije i Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija.

Naoružajte se strpljenjem (hvala unapred) i uradite sledeće:

1.       Kliknite na link akcije: https://najboljeizsrbije.com/регистрација.html
2.       Registrujte se
3.       Kliknite na reč Glasanje
4.       Sa leve strane, pod KATEGORIJE, skrolujte na dole do broja 23. “Najbolja turistička manifestacija u funkciji promocije Srbije”
5.       Pronadjite regatu “Vode Vojvodine” i glasajte za nas!


Одмах да вам кажем, поступак регистрације није компликован али захтева мало стрпљења - ја сам поруку за активацију регистрације добио након неких 15-20 минута. Све се заврши с неколико кликова.

Позивам вас све који сте били на некој од регата које нам је Мирјана, са својом организацијом Воде Војводине организовала, и све вас који намеравате да се прикључите некој од наредних - одвојте неколико минута и гласајте. Дајте свој глас и тиме допринесите да Мирјана лакше и боље организује следећу регату.

Па ако баш наша регата и не победи на овом конкурсу, својим гласовима ћемо макар показати и Мирјани и организацији Воде Војводине да умемо да ценимо њихов труд.

Van mreže leptirica

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 143
  • Pol: Žena
  • Sve se moze kad se hoce..
Odg: Glasajmo za našu regatu!
« Odgovor #1 poslato: 20, 03, 2017, 12:52:50 posle podne »
Želela bih da se zahvalim svima koji su glasali za našu regatu i da obavestim da na žalost nismo dobili nagradu.

Potpuno zasluženo, nagrada je otišla u ruke organizatorima Drinske regate.

Hvala još jednom svima!

Van mreže markus

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Glasajmo za našu regatu!
« Odgovor #2 poslato: 20, 03, 2017, 14:23:01 posle podne »
Mirjana,
može te li nam objasniti šta znači "potpuno zasluženo", proglašenje Drinske regate kao najbolje u Srbiji?
Da li se vrednovala brojnost učesnika, kvalitet organizacije, ili je bio presudan samo broj poslatih glasova.
A usput, Drinska regata bi se teško mogla nazvati Regatom, to je ustvari spust rekom Drinom.
Ploviti se mora...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Glasajmo za našu regatu!
« Odgovor #3 poslato: 20, 03, 2017, 14:35:12 posle podne »
У изворном значењу, реч регата означава такмичење у пловидби, било да се ради о веслању, једрењу или пловидби уз коришћење моторног погона.

Ово што ми називамо регатом, пловидба каналима, Дунавом, Савом или Тисом, нема такмичарски карактер, већ пре свега забавни, рекреативни.
И то важи и за регате које организјује предузеће Воде Војводине, и организатори Дринске и све остале регате код нас, у којима се не мери време стизања на задати циљ и не одређује победник.

А могу само да претпоставим да Дринска регата окупља знатно више учесника од наших регата и да је вероватно и сразмерно томе Дринска добила и више гласова.

Шта год био разлог, мислим да нема потребе да се било ко осећа погођеним због тога. Пре свега они који су учествовали у регати ради свог задовољства.

Е сад... уколико проглашење најбоље регате има као последицу могућност приступа неким фондовима финансирања будућих манифестација, ваљало би размислити како следећи пут да се боље организујемо како бисмо помогли организатору наше регате да оствари бољи резултат.


Van mreže leptirica

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 143
  • Pol: Žena
  • Sve se moze kad se hoce..
Odg: Glasajmo za našu regatu!
« Odgovor #4 poslato: 20, 03, 2017, 14:54:33 posle podne »
Da probam da pojasnim iako smo bili samo učesnici i kandidati za nagradu..

Kategorija nije bila Regata, već "Najbolja turistička manifestacija u svrhu promocije Srbije". Što se tiče vrednovanja i kriterijuma po kojima su vrednovane manifestacije bilo je više, a o tome možete pročitati na njihovom sajtu:
https://najboljeizsrbije.com/%D0%BE-%D0%B0%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B8/%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%98%D0%B0.html

Dole sam priložila bitne tabele da ne morate da tražite na sajtu (preuzela sam ih). Što se tiče kako su tačno bodovali i koliki je odnos bodova među kandidatima, nismo upoznati sa tim podatkom.

A o tome šta bi se sve moglo nazvati Regatom, to je već tema za veću diskusiju.. I LSI je pokušao da objasni, i slažem se sa tim.. Svakako nije poenta, kako sam već rekla, u takmičenju o najboljoj regati već manifestaciji.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Glasajmo za našu regatu!
« Odgovor #5 poslato: 20, 03, 2017, 14:58:29 posle podne »
...
Да ли сте размишљали да се политички ангажујете?   hi

Сад сте ме насмејали и ваше питање и не могу да протумачим другачије него као шалу. k5

Овде смо ради дружења, да поделимо искуства и да бисмо научили нешто више од оног што знамо. Свако од нас томе доприноси на свој начин. Ја не умем другачије...