Autor Tema: Druženje u Slankamenu 22.10.2016.  (Pročitano 4114 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Druženje u Slankamenu 22.10.2016.
« poslato: 22, 10, 2016, 20:24:33 posle podne »
Јутро које је свануло данас, није обећавало ништа добро.

У ствари, било је тако да би се свако нормалан упитао да ли да уопште излази из кревета.
Али ја нисам могао да се питам. Знао сам да морам да устанем.

За данас, испланирао сам окупљање мени блиских особа у марини у Старом Сланкамену и ни јак ветар, ни киша која је прскала, ни хладноћа која се увлачила испод јакне, нису могли ту ништа - ја сам данас морао бити тамо.

Стигао сам у марину нешто око једанаест, а окупљање је било договорено за "око подне". Искористио сам време да још једним конопцем, дотегнем цираду којом сам прекрио чамац и мислим да до пролећа више неће бити разлога да прилазим чамцу.

А онда је почело окупљање.

Прво се појавио један пар, а онда су и остали гости почели да стижу један за другим. И док дланом о длан, у просторији нашег клуба, у којој су дрва пуцкетала у пећи, окупила се велика група. У групи је било мојих блиских рођака и блиских пријатеља, како оних који са наутиком немају никакве везе, тако и наутичара са нашег форума.
Можда се на фотографијама које ћу приложити испод овог текста неће све видети најбоље али било нас је укупно 32.

Доброј атмосфери посебно је допринела, на самом почетку, моја снајка која је из Новог Сада, донела јединствену торту - баш за ову прилику.
Ништа мање укусни нису били ни "макоши" које нам је Зоран Маринковић из Кулпина донео као посебан поздрав његове супруге која је у последњи час морала да остане код куће.

А кад смо код тога - укусно, ништа мање укусни нису били ни чорба, а ни прасићи које смо трошили данас, а који ће нам бар за извесно време остати у сећању.
Надам се да су сви уживали у друштву и у храни бар упола колико и ја. За укус и количину највише су учинили наша Данијела и пријатељ Пуза - хвала им.
А било је стварно укусно - прсте да полижеш (обратите пажњу на мог брата који управо то и ради).

И док смо ми таманили прасиће, напољу је стао ветар, разишли су се облаци, појавило се сунце.
С њим, у марину су стигли и наши лабудови, лагано, грациознo пливајући, прилазећи нам сасвим близу, без икаквог страха.

Морам на крају овог кратког извештаја да се захвалим свима који су данас дошли, да се видимо, да се испричамо, да чујемо ко шта планира за ову зиму и наредно пролеће.

Од свих који су били потврдили долазак, нису се појавили моји кумови (кум добио неку упалу ока - оправдано!) а једини наутичар који се није појавио је наш Деда - Деда, шта се десило? Јел' да пишем минус или је оправдано?

Надам се да ће и неко од учесника додати своје утиске и своје фотографије јер ја, колико видим, баш и нисам био добар домаћин, па нисам снимио баш све који су били с нама.

Поздрав до следећег дружења.


« Poslednja izmena: 22, 10, 2016, 21:37:35 posle podne LSI »

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Druženje u Slankamenu 22.10.2016.
« Odgovor #1 poslato: 22, 10, 2016, 20:28:34 posle podne »
Laki,
Od mene i moje supruge - jedno ogromno HVALA za danasnje druzenje!!!
Bio si jedan VELIKI DOMACINu svakom pogledu...

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Druženje u Slankamenu 22.10.2016.
« Odgovor #2 poslato: 22, 10, 2016, 21:26:34 posle podne »
Slušaj Lazo čitajući tvoje pisanije, čovek može da zamisli slike, ili film, i kao da je u bioskopu ili ispred televizora pa sve to gleda. Toliko ti to slikovito objašnjavaš, ma nije ti ravan i najbolji književnik. Davno sam ja napisao ako nisi na reci protrudi se da si pored reke. Danas si nam priredio nezaboravan dogadjaj. Druženje za pamćenje. Uživali smo. Upoznali neke ljude koje samo sa forima znamo, stekli neke nove prijatelje. A o iću i piću da i ne govorimo, kao na najbogatijoj svadbi. Svi smo mi lizali prste, a nesamo tvoj brat.
Evo par forografija čisto da dopunimo album.

Van mreže barbanesa

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 998
  • Pol: Muškarac
    • Lence
  • Brod tip: Metalni
  • Marina: Dsrv Karaburma
  • Veličina: 9,5m
Odg: Druženje u Slankamenu 22.10.2016.
« Odgovor #3 poslato: 23, 10, 2016, 08:19:01 pre podne »
Sta reci posle ovakvog uvoda I komentara nasih drugara nauticara..Laza I gospodja Dana kao I uvek dobri I gostoprimljivi domacini, neumorni u obilasku I animiranju gostiju..Sto se tice samog rucka , sve profesionalno spremljeno I postavljeno..Jos jednom Hvala na pozivu I na lepom druzenju....
Blago onom ko mlad poludi ceo mu zivot u veselju prodje

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Druženje u Slankamenu 22.10.2016.
« Odgovor #4 poslato: 23, 10, 2016, 10:12:13 pre podne »
Veliko hvala Lazo na jednom divnom danu... 114
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: Druženje u Slankamenu 22.10.2016.
« Odgovor #5 poslato: 23, 10, 2016, 10:52:28 pre podne »
gos'n lazo bez greske kao i svaki put do sada

i kao sto neko rece za sada samo pored rijeke...ubi ova tudjina i manjak vremena....ali bice prilike u buducnosti i nadam se da cu se uskoro pridruziti jednoj od ovih organizacija
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Druženje u Slankamenu 22.10.2016.
« Odgovor #6 poslato: 23, 10, 2016, 18:12:28 posle podne »
 Лазо, Срсе су били оправдано одсутни. Унапред договорено кречење стана није могло да се избегне. Колико из презентованих слика и коментара могу да закључим на нивоу, као и увек до сада. Жао ми је што нисмо били на лицу места, ти знаш колико ја волим дружења. Ал шта да се ради, биће ваљда још лепих дана и прилике за боравак у Сланкамену, онако необавезно, са другарима.   ffff

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Druženje u Slankamenu 22.10.2016.
« Odgovor #7 poslato: 23, 10, 2016, 19:18:38 posle podne »
Хтео бих свима који су својим коментарима изразили задовољство временом проведеним у Сланкамену да кажем да ми је сад још милије што сам се мало потрудио да ово организујем.

Велико је задовољство кад видите да се на једном месту окупе људи из: Кулпина, Новог Сада, Раковице, Карабурме, Батајнице, Старе Пазове... јесам ли кога заборавио?

Сви сте ви потегли 40-60 км пута да бисмо провели пар сати заједно.
Мислим да је лепота оваквих окупљања у томе што неко по први пут лицем у лице види неког чије коментаре чита или неког ко му је преко форума својим саветом помогао да реши неки проблем.
Увек се у оваквим приликама чује нешто ново и роди се нека нова идеја.
А кад на крају видите осмехе на лицима и чујете оно: "Ово треба поновити..." - може ли лепше од тога?

А ја сам сигуран да ћемо поновити. У Сланкамену или на неком другом месту.

Нама, који смо се дружили ове суботе, биће лакше него неким другима, јер већина од нас је дошла заједно са својим супругама, а то значи да ће нам дозволити да се дружимо и даље, са или без њих.
Шалим се. И надам се да ће супруге опет бити с нама кад се поново негде нађемо. Јер то што волимо воду и што волимо да сатима расправљамо о темама везаним за воду не значи да је то нешто само за нас. Увек у томе има места и за њих.

И нека нико не жали што овог пута није могао да нам се придружи. Биће прилике...


Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Druženje u Slankamenu 22.10.2016.
« Odgovor #8 poslato: 23, 10, 2016, 20:00:15 posle podne »
Amin   56568

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Druženje u Slankamenu 22.10.2016.
« Odgovor #9 poslato: 24, 10, 2016, 09:22:40 pre podne »
Lazo svaka čast i od mene, kako za organizaciju, jer ništa nije falilo, pa do tvog domaćinskog ophođenja, obilaska i priče sa svim gostima...

Društvo kao i uvek odlično, priča bi mogla da traje i celu noć... Mene je gospođa malo "poterala" da krenemo jer smo u dolasku vildeli onaj outlet pa smo morali i tamo da svratimo  tamburanje

Sve u svemu svaka čast još jednom, i hvala svima koji su bili na društvu.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Druženje u Slankamenu 22.10.2016.
« Odgovor #10 poslato: 24, 10, 2016, 14:46:26 posle podne »
Kažem ja tebi Zankiki, ne pominji taj outlet tržni centar, ispred moje žene. Jedva sam izbegao da ne svratim tamo. Spasio me ZoranT, pošto mi usput javi da će svratiti kod mene da pogleda Istranku  6589

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Druženje u Slankamenu 22.10.2016.
« Odgovor #11 poslato: 24, 10, 2016, 14:59:14 posle podne »
Nisi ništa propustio. Za razliku od nekih po Italiji i Autstriji gde sam bio, ovo je zajebancija, a ne outlet.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Druženje u Slankamenu 22.10.2016.
« Odgovor #12 poslato: 24, 10, 2016, 15:05:26 posle podne »
Nisi ništa propustio. Za razliku od nekih po Italiji i Autstriji gde sam bio, ovo je zajebancija, a ne outlet.


Милета, ако вас ово обојицу не опере код жене - онда ништа и неће. Остаће Занкики "грбав" док је жив.
Ако треба, ево и ја ћу потврдити да у том аутлету нема ништа.

Моја жена нашла само неке адидас патике, тренерке и тако неке глупости (а скупооо, не питај).
Али зато, обећај жени, кад се следеће године опет нађемо, у неко летње доба, ја ћу вас водити тамо на сладолед. Е, то тамо ваља (а и много је јефтиније).

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Druženje u Slankamenu 22.10.2016.
« Odgovor #13 poslato: 24, 10, 2016, 22:22:36 posle podne »
E vala, ako ste se okupili!!! 114
Ispuni godine životom, a ne život godinama.