Anketa

Prikolica za camac

Pozdrav svima! Imam par pitanja ako neko zna da odgovori.Kupio bi prikolicu za camac od 6m sa ravnim dnom.Gde bi to mogao da nadjem jer koliko sam video po oglasima najcesce se prodaju bez papira i atesta ili su skuplje nego sto bi me izasao nov camac.A s
0 (0%)
Pozdrav
0 (0%)

Ukupno glasova: 0

Autor Tema: PASARA ISTRANKA  (Pročitano 103671 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #60 poslato: 29, 10, 2016, 19:18:40 posle podne »
Ako ove dve zalepis jednu za drugu, ima da ispadne katamaran samo takav  stri

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #61 poslato: 29, 10, 2016, 19:44:56 posle podne »
Eeeee dao si mi ideju  55555, bio bi to samo takav katamaran  6589

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #62 poslato: 30, 10, 2016, 09:11:33 pre podne »
samo ti to ususkaj dobro...sad kad su jedna pored druge lepo se vidi razlika u korist P-500 iako su dva ista tipa plovila maltene iste duzine...sta znaci 20cm  sajkaca
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #63 poslato: 30, 10, 2016, 09:23:04 pre podne »
Da baš se sada vidi razlika, Vodičanka izgleda kao dete u odnosu na istranku  6589 , Sada će biti ušuškane, ali uvek će se nešto raditi oko njih, ne smem da ih zapustim, naljutiće se  6589, Istranka se sprema za mene, a Vodičanka za kupca, da samo sednemo i plovimo.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #64 poslato: 30, 10, 2016, 18:47:07 posle podne »
Mozda Vam se i ovo dopadne, pa pazarite i trecu, da napravite trimaran!
http://www.polovnaplovila.rs/pregled_oglasa/1004/Pasara-Istranka.html

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #65 poslato: 30, 10, 2016, 19:28:49 posle podne »
A ne, dosta mi je kupovine za sada  7645218764198. Jedino da ove obe prodam i kupim onu od 6 metara, ili da obe menjam za tu jednu od 6 metara, što mi je bila želja. Za sada ću se zadovoljiti s ovim što imam. Jedna ide na prodaju, druga se sredjuje za proleće. Hvala tebi na ponudi.

Van mreže steps

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Ljubica
  • Brod tip: Adriatik
  • Marina: AJK
  • Veličina: 8.90
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #66 poslato: 30, 10, 2016, 20:15:10 posle podne »
Ajde Mileta, tema ti ima pet strana, a slike pocetka radova jos nema!!!
 stri 114 harm
Kad bi Dunav bio vreo, svak' bi riblje corbe jeo.- J.J.Zmaj

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #67 poslato: 04, 11, 2016, 10:35:28 pre podne »


Danas naleteo na ovaj link, a ispod tekst: Preradena istranka, otkinuta kobilica u nulu, zadrzano kolijevkasto korito, stavljena platforma sa stabilizatorima, odrizano sve nepotribno u kokpitu, nikakve natkabine i druge smetnje. Mala ribarska brodica. Kad je cist ispod vodene linije, sa Selvon 15 2t ide do 10 cvorova, ovisno o vrimenu, nije probana nijedna druga penta.


Baš se pitam kakva li joj je sada stabilnost bez kobilice? Mislim da je jedna od dobrih strana što kobilica ne smeta da pristaneš uz svaku obalu i plićak.
A Steps biće slika sačekaj, sada je vreme za traženje najboljih rešenja, a kad se krene u radove da nema greške.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #68 poslato: 04, 11, 2016, 10:40:06 pre podne »


Danas naleteo na ovaj link, a ispod tekst: Preradena istranka, otkinuta kobilica u nulu, zadrzano kolijevkasto korito, stavljena platforma sa stabilizatorima, odrizano sve nepotribno u kokpitu, nikakve natkabine i druge smetnje. Mala ribarska brodica. Kad je cist ispod vodene linije, sa Selvon 15 2t ide do 10 cvorova, ovisno o vrimenu, nije probana nijedna druga penta.


Baš se pitam kakva li joj je sada stabilnost bez kobilice? Mislim da je jedna od dobrih strana što kobilica ne smeta da pristaneš uz svaku obalu i plićak.
A Steps biće slika sačekaj, sada je vreme za traženje najboljih rešenja, a kad se krene u radove da nema greške.

He he, vec si se ti ozbiljno zamislio, vidim ja  jh

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #69 poslato: 04, 11, 2016, 11:33:40 pre podne »
А ја се питам какви су то баксузи пројектовали тако лоше корито (истина продато у хиљадама примерака, и несмањено популарно у протеклих неколико деценија)? Зар није био нико паметан да се сети да је кобилица на таквом кориту вишак?

Милета, ми смо познати по томе да често волимо да "учимо родитеље како се деца праве", мада су то многи од њих знали и давно пре нас и много боље од многих од нас.

Пријатељски савет: треба заборавити на тај видео и поруку из њега.
А ако размишљаш о већој брзини, постоје други начини. Друго корито, други мотор... па - "Вози Мишко"!

Van mreže steps

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Ljubica
  • Brod tip: Adriatik
  • Marina: AJK
  • Veličina: 8.90
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #70 poslato: 04, 11, 2016, 13:06:49 posle podne »
Mani se Mileta corava posla. Istranka je morsko korito, projektovano za 8-10 ks ( a da ide i sa Tomosom 4), kao sto je Vodicanka u osnovnoj verziji imala jarbol i jedro. A ako hoces da pristajes u plicake i da juris da ti vetar mrsi kosu, onda menjaj camac... sajkaca
Pozdrav 114
Kad bi Dunav bio vreo, svak' bi riblje corbe jeo.- J.J.Zmaj

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #71 poslato: 04, 11, 2016, 13:45:03 posle podne »
Ne verujem ja da bi se Mileta odlucio za tako veliki poduhvat, jer pretpostavljam da to ne opravdava ni cenu plovila, a i pitanje je kakav bi se rezultat postigao. Druga stvar, verovatno ces za sezonu 2018, pozeleti nesto jos vece i jos funkcionalnije, kao ja  sajkaca
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #72 poslato: 04, 11, 2016, 16:06:12 posle podne »
А ја се питам какви су то баксузи пројектовали тако лоше корито (истина продато у хиљадама примерака, и несмањено популарно у протеклих неколико деценија)? Зар није био нико паметан да се сети да је кобилица на таквом кориту вишак?

Da, ali pasara je pravljena za more, a za korišćenje na Dunavu bi MOŽDA mogla i bez nje.

Da se razumemo, nikako nisam za brlje ovog tipa, ali ko zna, kada bi se to odradilo možda rezultat i ne bi bio loš?

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #73 poslato: 04, 11, 2016, 16:17:53 posle podne »
Dobio bi se takozvani, polu-deplasman, mada znam da taj izraz nije bas tehnicki ispravan. Drugim recima, uspevao bi da izglisira sa dovoljno snage, ali bi za sobom vukao vise vode od gliserskog korita. Uporedjujuci to sa gliserskim koritom, imao bi manju brzinu i vecu potrosnju. Ali mislim da bi za takvu vrstu prepravke i taj camac, trebao motor od minimum 20hp da bi uspeo da ga izbaci iz vode.
To je samo moje "online" iskustvo jer sam ranije citao dosta o tome, tako da ga iznosim sa rezervom  hi
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #74 poslato: 04, 11, 2016, 16:46:11 posle podne »
Ma normalno nisam mislio da tako nešto radim na svojoj istranci. Nego naleteo na taj video, pa rekoh da postavim možda, neko već ima iskustva. Mada što kažete ne znam kakva bi to istranka bila bez kobilice. A što se tiče nečeg većeg, nije da ne razmišljam ali za sada je dovoljno ovo što sam trenutno kupio. Daj bože do proleća da sredim šta sam naumio. STEPS nemoj da me kritikuješ što nema slika, za sada sam samo nabavio inoh cevi, stavio ih u garažu i čekaju majstora da ih savije za tendu,u pregovorima sam sa jednim plastičarem da mi izlije tablu za ojačanje krmene daske, možda neću stavljat blažujku, već odmah podebljat plastikom, videćemo to je još u razmatranju. Vidiš da ne mirujem, pripreme su u toku a biće i slika .  A ti Bakara uspeo si da me nagovoriš da dodjem na Dunav. Biću najverovatnije u Radeckom od proleća.