Anketa

Prikolica za camac

Pozdrav svima! Imam par pitanja ako neko zna da odgovori.Kupio bi prikolicu za camac od 6m sa ravnim dnom.Gde bi to mogao da nadjem jer koliko sam video po oglasima najcesce se prodaju bez papira i atesta ili su skuplje nego sto bi me izasao nov camac.A s
0 (0%)
Pozdrav
0 (0%)

Ukupno glasova: 0

Autor Tema: PASARA ISTRANKA  (Pročitano 103666 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #45 poslato: 16, 10, 2016, 21:48:42 posle podne »
Koje su joj tačno dimenzije?
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #46 poslato: 17, 10, 2016, 07:57:12 pre podne »
Sva prilika da ću i ja staviti blažujku, dobro ću je premazati smolom da voda ne prodre do nje, zalepiti na postojeću plastiku i zatim još nekoliko puta laminirati smolom i matom. Još samo da naučim kako se priprema poliesterska smola za nanošenje, lepljenje, i eto mene majstora ha ha ha . A sto ser tiče rasporeda komora i ostalog u Istranki i meni se dopada, kada sve namestim, komande i ostalo, mislim da će biti dovoljno konforna da ništa ne smeta za sada, a ko zna možda za neku godinu nabavi još nešto malo konfornije, sa tušem,WC, kuhinjica, tek sam počeo da se proširujem  6589.

Bakara nisam merio ali u plovidbenoj piše 2x5 metara, na forumima isto tako. Znam samo da je i na oko veća od Vodičanke, pozadi je šira sigurno više od 20 cm, dosta visočija kabina. a na vodi mi svaki cm znači.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #47 poslato: 17, 10, 2016, 09:47:17 pre podne »
Da, to su fine dimenzije za camac tog tipa  thumbup
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #48 poslato: 25, 10, 2016, 10:24:48 pre podne »
Pozdrav svima. Ima li neki dobar a jeftin majstor u mojoj blizini ko bi mi sašio ceradu za kokpit istranke. Gledao sam u Leštanima cerade i drikere, možda bi mi bilo jeftinije da to tamo kupim a majstor da mi to sašije i postavi drikere. Ili neko možda ima neku polovnu pa da je kupim od njega. Želim da zatvorim kokpit kada nisam na čamcu, zbog kiše i ostalog,  vidim da mnoge pasare imaju takvu ceradu. Sad drikeri bi treblo da budu da se što lakše namesti skine cerada, nekako mi se dopadaju onu kroz koji se provlači konopac ili oni koji se provuču kroz okce i zakrenu. Mislim na ceradu kao na priloženoj slici.

Van mreže steps

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Ljubica
  • Brod tip: Adriatik
  • Marina: AJK
  • Veličina: 8.90
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #49 poslato: 25, 10, 2016, 14:14:41 posle podne »
Mileta to bi trebalo da moze da ti uradi svaki malo bolji tapetar, imam ja klesta za postavljanje klasicnih drikera ( sumnjivog kvaliteta), koja ti mogu pozajmiti, skoro su uspela da postave jedan komad. Na mojoj ceradi su klasicni drikeri, samo su u coskovima u donjoj zoni cetiri ona koja se zakrecu ( zbog jacine).
Pozdrav
Kad bi Dunav bio vreo, svak' bi riblje corbe jeo.- J.J.Zmaj

Van mreže steps

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Ljubica
  • Brod tip: Adriatik
  • Marina: AJK
  • Veličina: 8.90
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #50 poslato: 25, 10, 2016, 14:17:41 posle podne »
I pazi kada budes uzimao meru da uzmes u obzir i motor i da nekako izbegnes da ti se kisnica  sliva u onu kadu ispred motora.
Kad bi Dunav bio vreo, svak' bi riblje corbe jeo.- J.J.Zmaj

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #51 poslato: 25, 10, 2016, 19:55:51 posle podne »
Će navatam nekog tapetara. Zvao par koji su specijalizovani za cerade za čamce. Skupi do zla boga. Ja sam malo proverio cene cerada, ili onog nautičkog platna, sa drikerima onim koji se zakreću, i dobro drže, sve bi me koštalo maksimum 50 do 6o eura a oni traže od 120 pa do 300 i kusur evrića. Ma da ću je sam krojiti ne dam toliko para. Naplaćuju ruke i po više od 100 posto u dnosu na materijal. Cenim svaki rad ali ne dam toliko para za ruke.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #52 poslato: 25, 10, 2016, 19:58:16 posle podne »
A što si mi rekao da izbegnem da mi se kišnica sliva u onu kadicu. To kažeš verovatno zbog one rupice za odvod vode. Pošto ću raditi zrcalo detaljno, naći ću način i da to rešim i da voda nesmetano otiče iz te kadice a da ne ulazi u kokpit ili ispod patosa, ali to je na redu s proleća kada bude toplije vreme.

Van mreže steps

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Ljubica
  • Brod tip: Adriatik
  • Marina: AJK
  • Veličina: 8.90
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #53 poslato: 25, 10, 2016, 20:22:12 posle podne »
Izvini, sada tek vidim da je na Istranci mnogo jednostavnije napraviti ceradu nego na Vodicanki ( moja ima neka dva rajfeslusa da bi mogla da se namesti kada je motor na njoj), a danas sam sa Draganom razmatrao kako da resim punjenje te kadice, jer je prethodni vlasnik izgleda izbacio ti cevcicu za praznjenje. Bice posla na prolece...
Jel je imas ti na tvojoj Vodicanki???
Na Istranki samo ides u krug sa drikerima i nema neke velike filozofije koliko vidim. Najbolja opcija bi bila kada bi  "prekopirao". tj uzeo meru od nekoga ko vec ima napravljenu ceradu....i neko ko ima dovoljno jaku sivacu masinu da moze da "opsije" ceradu u krug... i  25648
Kad bi Dunav bio vreo, svak' bi riblje corbe jeo.- J.J.Zmaj

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #54 poslato: 25, 10, 2016, 21:32:04 posle podne »
Imam na vodičanki, i to je kod nje problem, mora se sve dobro zadihtovati, kada sam je kupio tu je bio ispod šrafova zalepljen neki etison, ja odmah skinuo, i stavio onu neklizajuću plastiku i sa unutrašnje i spoljne strane , ali ostale stare rupe, i tu mi izgleda prolazi voda i kada je velika kiša ulazi kroz njih ispod kokpita. Čim izvadim napolje napuniću silikonom te rupe. A kod istranke je to drugačije rešeno, lakše je montirati ceradu, a voda iz kadice otiče kroz odvodnni kanal. Čitam da vremenom taj kanal bude začepljen ili propadne pa voda odlazi ispod poda. E to ću ja probati sa nekom inox cevčicom da rešim trajno.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #55 poslato: 26, 10, 2016, 11:35:34 pre podne »
zna li neko da li se može prohromska mat cev ručno ispolirati da sija. Imam priliku da jeftino uzmem par cevi od prohroma, iskoristio bi ih za ograde, rol bar i sl. na istranci. Kakom su mat, polirao bi ih ali ne znam kako.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #56 poslato: 26, 10, 2016, 12:39:21 posle podne »
Zavisi ako nisu puno ostecene ili izgrebane...Probaj sa smirglom vodenom oznake 1000 pa posle 2000 i na kraju probaj sa nekom polir pastom "turtlewax"...valjda se tako pise...ili sl imas u prodavnicama auto delova...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Bucho

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 300
  • Pol: Muškarac
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #57 poslato: 26, 10, 2016, 13:24:25 posle podne »
Polir pasta bilo koja I stara vunena carapa ili bilo sta od domace vune I puno rada. Ja sam tako od skoro pocrnelog lima napravio kao ogledalo. 114

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #58 poslato: 26, 10, 2016, 14:21:33 posle podne »
E hvala, rada se ne bojim. Važno mi je samo da može. Mnogo jeftinije nego da kupujem prohrom polirani u prodavnicama, a cevi su nove nisu nigde oštećene niti izgrebane samo su mat. Ima da ih izglancam dasijaju kao ogledalo. Eto mi zanimacije zimus  jh

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #59 poslato: 29, 10, 2016, 18:53:57 posle podne »
Nema poliranja, juče nabavio još dve polirane cevi. Sada ima dovoljno da napravim ogradicu, tendu i još po nešto.

Danas nas ponovo meteorolozi prevarili, najavili lep dan, a evo kiše, i vetra. No to me nije omelo da zaplovim mojom Vodičankom sa Ade, malo niz Savu, pa posle uz Dunav, borili smo se sa vetrom, strujom i maticom ali bili smo jači. Brzinom od otprilike 8 km, stigao do Batajnice, gde sam izvukao čamac i sada je moja flota usidrena u dvorištu. Vodičanka čeka kupca a Istranka čeka sredjivanje i proleće kada će nadam se zaploviti punom snagom.