Anketa

Prikolica za camac

Pozdrav svima! Imam par pitanja ako neko zna da odgovori.Kupio bi prikolicu za camac od 6m sa ravnim dnom.Gde bi to mogao da nadjem jer koliko sam video po oglasima najcesce se prodaju bez papira i atesta ili su skuplje nego sto bi me izasao nov camac.A s
0 (0%)
Pozdrav
0 (0%)

Ukupno glasova: 0

Autor Tema: PASARA ISTRANKA  (Pročitano 104315 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #255 poslato: 25, 09, 2017, 20:02:51 posle podne »
Uvek treba veci  jh

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #256 poslato: 25, 09, 2017, 20:22:28 posle podne »
Bolje da menja, nego da dograđuje...! :D
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #257 poslato: 25, 09, 2017, 21:49:52 posle podne »
Bravo Zankiki. Hvala što si me podsetio na ovu temu. Mislim da je ova nadogradnja koja mi se svidja, i uradjena je baš super i pšrofesionalno. Jedina dilema mi je da li ostaviti ovu rupu za motor ovako, ili otvorenu da bi se motor mogao podizati, jer ne verujem da se ovako može motor podići, opet lepa je i ovako.

I da nema menjanja čamca ako ovo ovako lepo napravim   jh

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #258 poslato: 25, 09, 2017, 21:54:02 posle podne »
Da li neko poznaje člana foruma Taurus021, ili ima njegov telefon. Rado bih porazgovarao sa njim o ovoj nadogradnji. Lepo se to vidi na slikama, ali ipak je živa reč delotvornija. Sigurno ću dobiti neki savet koji se ne vidi na slikama,

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #259 poslato: 25, 09, 2017, 22:24:26 posle podne »
Da video sam to, da je aktivan poslao bih mu poruku, ovako mogu da se uzdam da ga neko možda poznaje, ili ima neki broj telefona. Ako ne uzdaću se u slike i raditi po njima.

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #260 poslato: 26, 09, 2017, 08:25:46 pre podne »
Mileta, procesljas malo forum Vukovi sa Dunava, mozda gresim ali mislim da se prosle ili pretprosle godine pojavljivao tamo, rekao bih da sam u nekoj temi video
njegovu pasaru.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #261 poslato: 26, 09, 2017, 09:00:12 pre podne »
Bolje da menja, nego da dograđuje...! :D

Paaaaa.... to je pitanje. I kad zameniš, a pri tome mislim da zameniš kao što si ti ili ja zamenio, ili većina nas koji nemamo za plovilo da se ispružimo u vrednosti jednog većeg stana, pa da nam neko pravi po našim zamislim i meri, uvek si na kraju kupio (da bi jeftinije prošao) nešto na čemu treba raditi. I to je u redu. Imaš čamac koji možeš da koritstiš i uživaš na vodi, a usput i sređuješ. Ja mislim da ću za jedno godinu dana (a to sam rekao i prošle godine) biti gotov sa svim većim radovima na Marissi.

No, da se ne udaljavam od onog što sam hteo da kažem. Uvek čamac / brod prilagođavamo svojim potrebama. I da sam hteo da menjam brod, verujem da na oglasima nema ni jedan plastični koji ima nazad platformu od metar i po. A meni baš tako odgovara zbog pecanja. Ili iznesemo žena i ja stolice na platformu ujutru i tamo pijemo kafu. Neprocenjivo. Ali kada preteraš sa sređivanjem, i uložiš godine svoga rada u to, onda si se venčao sa tim čamcem, i teško ćeš ga zameniti, što zbog toga što ti je prirastao srcu, a što zbog toga što nekom ko bi ga kupio možda te prepravke ne odgovaraju.

Tako da, ako Mileti pasara odgovara za njegove potrebe i ne planira da je menja (dobro, ovo je u njegovom slučaju diskutabilno), skroz podržavam ovako nešto...

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #262 poslato: 26, 09, 2017, 10:18:54 pre podne »
Jeste zankiki, stoji sve što kažeš.

I mene čeka sređivanje i prilagođavanje mojim potrebama, i to je normalna stvar kad su plovila u pitanju.
Tvoja platforma je pun pogodak, ali pre svega zato što imaš čamac kojim si potpuno zadovoljan, i prostorom i funkcionalnošću i motorom, a platforma je došla samo kao plus na sve to. Ja dok sam plovio Tiger Sharkom, znao sam da je tu za nekoliko sezona i da su mi planovi da uzmem veći čamac, tako da nisam hteo ništa specijalno da dograđujem i da trošim mnogo vremena i novca, jer se to neće isplatiti kad ga budem prodao.
Znao sam da imam čvrst i bezbedan čamac sa odgovarajućim motorom, i to mi je bilo dovoljno za taj period :)

Mileti ako Pasara nije dovoljna sa prostorom, onda mu ni platforma neće rešiti taj problem, a imaće izvesno ulaganje što vremena što novca da se to napravi. Po mom mišljenju, sa onakvom platformom osim što bi ulepšao čamac i eventualno dobio minimalno na brzini, ne vidim da bi dobio mnogo korisnog prostora koji mu pretpostavljam treba za neki duži, ili prijatniji boravak na vodi. 

Naravno, to je sve star njegovih želja, planova i mogućnosti, a mi smo tu da pomognemo za šta god se odluči  6589
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1556
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #263 poslato: 26, 09, 2017, 11:30:41 pre podne »

Mileti ako Pasara nije dovoljna sa prostorom, onda mu ni platforma neće rešiti taj problem, a imaće izvesno ulaganje što vremena što novca da se to napravi. Po mom mišljenju, sa onakvom platformom osim što bi ulepšao čamac i eventualno dobio minimalno na brzini, ne vidim da bi dobio mnogo korisnog prostora koji mu pretpostavljam treba za neki duži, ili prijatniji boravak na vodi. 

Naravno, to je sve star njegovih želja, planova i mogućnosti, a mi smo tu da pomognemo za šta god se odluči  6589

Sa ovim se 100% slazem

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #264 poslato: 03, 10, 2017, 10:08:41 pre podne »
Ne da mi djavo mira, pa stalno listam inernet i razne forume. Naleteh na neki slovenački forum o sredjivanju istranke. Pored ostalog bilo mi zanimljivo ovo podizanje kabine, i izgradnja zadnjeg spojlera produženje vodene linije.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #265 poslato: 03, 10, 2017, 10:32:56 pre podne »
Zanimljiv poduhvat :)

Mada, koliko ja znam, sa ovim spojlerom pozadi su poništili onaj švanc koji Pasara ima, i ona sa dovoljno jakim motorom može i da izglisira. Ali opet to nije u potpunosti glisersko korito, već ono što nazivaju "poludeplasmanac". Ako se ne varam, sa motorom ispod 15 ili 20 konja, ovaj nastavak bi možda vukao vodu i pravio talase, tako da bi usporavao korito na manjim brzinama.

U svakom slučaju, dobro je da ima materijala po internetu vezano za Pasaru. Ona tema sa početka posta, što je onaj naš lik nadogradio pasaru je baš dobra. i onaj nastavak kod njega prati liniju korita i ima švanc. Mislim da bi ti tako nešto leglo kako treba ako rešiš da radiš
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1556
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #266 poslato: 03, 10, 2017, 10:40:45 pre podne »
Da je ova Miletina pasara zivo bice, vec bi 6 infarkta dobila od onoga sta joj se sprema  114

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #267 poslato: 03, 10, 2017, 13:31:25 posle podne »
Samo da se ne sedi uzaludno, uvek je lepo da se nešto radi, razmenjuju iskustva, sad šta će se od svega toga realizovati manje je važno. Samo da se plovi i uživa na reci. Šta ću Dule kad sam takav kvariš-praviš  majstor  t6  t5  jh

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #268 poslato: 03, 10, 2017, 14:54:34 posle podne »
A ideja za sredjivanje pasara ima koliko god hoces, dovoljno je prosetato recimo marinom u Budvi i videti svakakve izvedbe. Vecina ih produzuje i rade platformu koja je ujedno i komora. Posto tu dosta ima onih hr modernijih varijanti pasarica pod imenom alba ili tako nekako, lako je bilo prekopirati i raditi nesto slicno. To je ona varijanta poboljsane pasare na koju opusteno idu motori od 50 i vise ks i gde se ona ponasa kao gliser a ne kao klasicni deplasmanac. Nadji to na netu.
Ova slo budzevina je meni totalno ok, delu je mi na pasaru na stereoidima, inace ove godine sam vidjao i nesto sto jako lici na tvoju istranku ali je sigurno blizu 9 m, nije mi jasno sta je to ali je odlicno

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #269 poslato: 03, 10, 2017, 15:12:00 posle podne »
To su mozda oni "Adria" camci, ima jedan moj prijatelj sa vode. Oznake su im valjda "Adria 790", i "Adria 800". Ona 790 je duzine 7.9m a sirine 2.8m i obicno imaju brodski motor fine snage. Izgledaju kao veoma uvelicana pasara  jh
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek