Anketa

Prikolica za camac

Pozdrav svima! Imam par pitanja ako neko zna da odgovori.Kupio bi prikolicu za camac od 6m sa ravnim dnom.Gde bi to mogao da nadjem jer koliko sam video po oglasima najcesce se prodaju bez papira i atesta ili su skuplje nego sto bi me izasao nov camac.A s
0 (0%)
Pozdrav
0 (0%)

Ukupno glasova: 0

Autor Tema: PASARA ISTRANKA  (Pročitano 103656 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
PASARA ISTRANKA
« poslato: 11, 10, 2016, 20:54:00 posle podne »
Poštovani prijatelji, ljubitelji nautike, čamaca, ribolova i još ponšeto. Već znate da sam od pre malo više od godinu dana vlasnik Pasare Vodičanke. S ljubavlju sam je glancao, doradjivao, pravio tendu, nabavio novi motor, komande. Celo leto sam uživao ploveći Dunavom i Savom, što kaže naš drug Laza: Presecao uzduž i popreko reku. Zadovoljan sam bio sa njom ali opet se vraćan na druga Lazu: Uvek nam fali po neki centimetar. E tako i meni, lepa je vodičanka ali falio mi po neki centimatar levo, desno, gore dole. Tako sam rešio da prema svom budžetu nabavim nešto veće. Što kažu ljudi kada nešto voliš, onda imaš i pomalo sreće. Slučajno sam nabasao na oglas koji je dao jedan divan čovek, čika Dragiša, Voleo je čamac i Dunav više i od mene, ali iz zdravstvenih razloga nije više mogao ni na čamac ni na reku. Mada sam mu ja obećao da ću ga na proleće provozati njegovom Pasarom. Pričajući o reci, lepoti plovidbe i još ponečemu dogovorili smo se u dve reči. Sve u svemu Istranka je danas stigla u moje dvorište, i sada zna se, sredi glancanje, doterivanje, nameštanje komandi. Do proleća mora biti spremna da zaplovi Dunavom i Savom, da dostojno zameni svoju manju sestruVodičanku, a vodičanka eto je u oglasima, želeo bih da neko uživa na njoj kao što sam i ja. A bez slika nema ni pravog doživljaja. Prve slike Istranke na novoj destinaciju, mom dvorištu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #1 poslato: 11, 10, 2016, 21:04:56 posle podne »
Милета, у чему је разлика између ове две пасаре, водичанке и истранке?

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #2 poslato: 11, 10, 2016, 21:10:11 posle podne »
Милета, у чему је разлика између ове две пасаре, водичанке и истранке?
Pitanje koje daje tu neku "car" ovom forumu...

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #3 poslato: 11, 10, 2016, 21:12:43 posle podne »
U centimetrima Lazo, u centimetrima. Ova malo duža, malo šira malo veća, visočija kabina . Stabilnija je na vodi. I ima mnogo mogućnosti da se igram i dogradjujem i doradjujem.  t6 t5

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #4 poslato: 11, 10, 2016, 21:22:22 posle podne »
super izgleda... 114
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže steps

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Ljubica
  • Brod tip: Adriatik
  • Marina: AJK
  • Veličina: 8.90
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #5 poslato: 11, 10, 2016, 21:30:57 posle podne »
Svaka cast k5
Sada si postao pravi brodovlasnik, puno dvoriste prikolica i brodova sajkaca
Lepa pasara, ima mesta za gomilu modifikacija, predlazem da procesljas forum dragih nam komsija ribolovnamoru.com. Ima gomila opisa i faza sredjivanja Istranke ( ideja na pretek, bojim se da ih sve ne sprovedes u delo, hahahaha)....
Uffff, sto nemam vise slobodnog vremena kuku
Kad bi Dunav bio vreo, svak' bi riblje corbe jeo.- J.J.Zmaj

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #6 poslato: 11, 10, 2016, 21:53:59 posle podne »
Izgleda lepo, i zdravo, Kad je operem i izglancam videću da li ime nekih oštećenja ali za sada se ne vide. Čovek je bio prvi vlasnik, što je priznaćete retko za tako stare čamce. Zorane svrati kad si u blizini da ti to ošacuješ stručno, i daš mi neku ideju. Marko ajde nabavljaj i ti jednu pa da se srećemo na reci kao letos sa Vodičankama.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #7 poslato: 12, 10, 2016, 08:14:05 pre podne »
Црни Милета, сад ми нешто прође кроз главу - ко ће сад ове приколице искомбиновати?
Да ли водичанка иде на оној старој која је нова или на овој новој која је стара?

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #8 poslato: 12, 10, 2016, 08:17:59 pre podne »
Sve je to lepo i sve čestitke za kupovinu ali mislim da je komfor minimalno povećan ovom kupovinom... da je bar Dalmatinka ili Gradac...
Dunav je moje more.....

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #9 poslato: 12, 10, 2016, 08:25:09 pre podne »
U centimetrima Lazo, u centimetrima. Ova malo duža, malo šira malo veća, visočija kabina . Stabilnija je na vodi. I ima mnogo mogućnosti da se igram i dogradjujem i doradjujem.  t6 t5

Mileta, "rastes" polako  jh Samo tako, mozda vec naredne godine ostvaris svoje zelje, mislim na nabavku ladje koja ima vise prostora i naravno vecu autonomiju na vodi. Kako sam ja iz tvojih prethodnih komentara shvatio, to je cilj  clap . Dobro je sto se ne vezujes preterano za stvari, odnosno sto ih relativno lako promenis da bi isao ka boljem. Srecno  thumbup

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #10 poslato: 12, 10, 2016, 08:32:16 pre podne »
Не знам ја да ли је Милети ово дугорочно или краткорочно решење кад је у питању наутика али сам у једно сигуран - дугорочно је смирио жену. roll4

Сад кад почне нешто да му приговара, треба само да јој каже: - Видиш, жено, како сам брзо променио лађу. А њу сам платио! Тебе сам добио за џабе...



Ех, кад бих ја смео тако с мојом... no125

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #11 poslato: 12, 10, 2016, 09:07:25 pre podne »
Aaaa Lazo, tu ima druga logika  jh . Kada sam ja jednom svom prijatelju (koji je imao dva neuspesna braka), objasnjavao zasto cesto menjam automobile (kad` ne mogu zenu, menjam auto), on mi rece : "Bato, svaka sledeca je gora od prethodne"  jh . Ne znam, mozda je u pravu.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #12 poslato: 12, 10, 2016, 09:53:13 pre podne »
Sve imate pravo  6589 , moja prva žena nije volela čamce, zato je bivša  no125, sadašnja rodjena u Grockoj pored Dunava, rasla uz oca, koji je uvek imao čamac, pa mi je lakše sa njom  6589, zato sada menjam čamce onako kako mi odgovara.
   
Eeeee što se tiče čamca, veličine konfora i ostalog ne stajte mi na muku. želja je bila pasara od 6 metara mislim da su to Gradac, Dalmatinka, Primorka ili još duži kornat. Gledao sve to ali skupo za moj budžet. Možda jednom ko zna i bude to. Za sada je Istranka potaman. Narednih godina ako uspem da se organizujem i napravim natkabinu. Kad smo već kod toga da li neko možda zna da negde ima neka natkabina da nekome stoji u kraju dvorišta i da mu ne treba. Šteta da propada, lepše bi je bilo gledati na čamcu  6589 , ako ne, za početak pravim opet tendu, i na vodu. Ostalo polako usput

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #13 poslato: 12, 10, 2016, 10:50:25 pre podne »
Zamisljam kako izgleda rociste za razvod braka. Sudija pita: "Sta je razlog za razvod ?", odgovor: "Ne voli camce "  sha .
 stri  stri  stri

Na mreži DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: PASARA ISTRANKA
« Odgovor #14 poslato: 12, 10, 2016, 11:11:29 pre podne »
Nek ti je sa srecom !
Zelim ti blagu zimu, da mozes odraditi sve st ti padne i ne padne na um, a onda lepo prolece i  25648