Nautika opšta... > OPŠTA DISKUSIJA

Izvlacenje broda iz vode

(1/16) > >>

Alexa:
Neki pred zimu vade brod iz vode, drugi ne. I jedni i drugi imaju razlozne argumente.  Sa manjim camcima je lako ali za vece je vec potrebna "akcija". A i trosak je. Kakva su vasa iskustva i misljena ?

zankiki:
Nikako nisam za vađenje broda preko zime. Ima prelepih plovidbi i u januaru i februaru.
A apsolutno ne vidim razloge za vađenje preko zime.

Razumem za male čamce koje preko zime puni sneg i slično. Ali za brod koji je zatvoren i ima cirade nema razloga.

Naravno, podrazumeva se da je vez na dobrom i zaštićenom mestu, po mogućstvu stajaća voda.

broker975fx:
Izvlacenje da ako nesto treba da se radi ako ne nista mu u vodi ne fali to vazi i za brod i za camac a bogami i za motor. Nikad necu razumeti ljude koje plovila koriste samo leti i po mesec iznad toga to mi je kao da auto sklonim sa ulice da mu ne bude hladno a ja cu busem preko zime. Ono sto je jedina realna opasnost je led kao onih godina ali to je tada bilo u dometu prirodne katastrofe

Kapetan:
tesko je dati univerzalni odgovor...
ja recimo u Grckoj vadim ladju ... 8-10 meseci u vodi a da ja ne mogu da dodjem za pola sata do nje mi je malo mnogo ...
u Srbiji mi je ladja stalno na vodi, lepo Zankiki kaze, ima mnogo lepih plovidbi zimi i to ne treba propustiti ... da li bi da zivim dole ostavljao brod u vodi , pa verovatno...

e sad , kazu da plasticni brodovi "vole" da se vade iz vode povremeno, na par meseci, da se plastika prosusi ...
nisam plasticar pa ne znam , ali sam tu pricu cuo sa par strana

STG:

--- Citat: broker975fx  10, 10, 2016, 09:00:41 pre podne ---Izvlacenje da ako nesto treba da se radi ako ne nista mu u vodi ne fali to vazi i za brod i za camac a bogami i za motor. Nikad necu razumeti ljude koje plovila koriste samo leti i po mesec iznad toga to mi je kao da auto sklonim sa ulice da mu ne bude hladno a ja cu busem preko zime. Ono sto je jedina realna opasnost je led kao onih godina ali to je tada bilo u dometu prirodne katastrofe

--- Kraj citata ---
Ovako i nikako drugacije, mada ljudi pronalaze razna opravdanja jer slabo koriste brod...
Uglavnom je rec ostrahu.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju