Autor Tema: Izvlacenje broda iz vode  (Pročitano 18525 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Izvlacenje broda iz vode
« poslato: 09, 10, 2016, 08:08:02 pre podne »
Neki pred zimu vade brod iz vode, drugi ne. I jedni i drugi imaju razlozne argumente.  Sa manjim camcima je lako ali za vece je vec potrebna "akcija". A i trosak je. Kakva su vasa iskustva i misljena ?

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Izvlacenje broda iz vode
« Odgovor #1 poslato: 09, 10, 2016, 19:58:39 posle podne »
Nikako nisam za vađenje broda preko zime. Ima prelepih plovidbi i u januaru i februaru.
A apsolutno ne vidim razloge za vađenje preko zime.

Razumem za male čamce koje preko zime puni sneg i slično. Ali za brod koji je zatvoren i ima cirade nema razloga.

Naravno, podrazumeva se da je vez na dobrom i zaštićenom mestu, po mogućstvu stajaća voda.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Izvlacenje broda iz vode
« Odgovor #2 poslato: 10, 10, 2016, 09:00:41 pre podne »
Izvlacenje da ako nesto treba da se radi ako ne nista mu u vodi ne fali to vazi i za brod i za camac a bogami i za motor. Nikad necu razumeti ljude koje plovila koriste samo leti i po mesec iznad toga to mi je kao da auto sklonim sa ulice da mu ne bude hladno a ja cu busem preko zime. Ono sto je jedina realna opasnost je led kao onih godina ali to je tada bilo u dometu prirodne katastrofe

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Izvlacenje broda iz vode
« Odgovor #3 poslato: 10, 10, 2016, 09:50:11 pre podne »
tesko je dati univerzalni odgovor...
ja recimo u Grckoj vadim ladju ... 8-10 meseci u vodi a da ja ne mogu da dodjem za pola sata do nje mi je malo mnogo ...
u Srbiji mi je ladja stalno na vodi, lepo Zankiki kaze, ima mnogo lepih plovidbi zimi i to ne treba propustiti ... da li bi da zivim dole ostavljao brod u vodi , pa verovatno...

e sad , kazu da plasticni brodovi "vole" da se vade iz vode povremeno, na par meseci, da se plastika prosusi ...
nisam plasticar pa ne znam , ali sam tu pricu cuo sa par strana


Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Izvlacenje broda iz vode
« Odgovor #4 poslato: 10, 10, 2016, 11:13:25 pre podne »
Izvlacenje da ako nesto treba da se radi ako ne nista mu u vodi ne fali to vazi i za brod i za camac a bogami i za motor. Nikad necu razumeti ljude koje plovila koriste samo leti i po mesec iznad toga to mi je kao da auto sklonim sa ulice da mu ne bude hladno a ja cu busem preko zime. Ono sto je jedina realna opasnost je led kao onih godina ali to je tada bilo u dometu prirodne katastrofe
Ovako i nikako drugacije, mada ljudi pronalaze razna opravdanja jer slabo koriste brod...
Uglavnom je rec ostrahu.

Van mreže ivankoni

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 29
  • Pol: Muškarac
Odg: Izvlacenje broda iz vode
« Odgovor #5 poslato: 10, 10, 2016, 11:59:53 pre podne »
Slažem se da ima i straha, jer u hladnim danima ne bih obilazio čamac skoro svakodnevno kao leti. Medjutim, moj čamac je otvorenog tipa, pored prostranih kabina - dok ga vozim moram da sedim napolju. Čak i kad ne pada kiša, nije baš najprijatnije iskustvo voziti ga tokom hladnih dana. Čak i varijanta kad se negde spusti sidro, sedeti u nekoj debeloj jakni jeste lepo i prijatno - prvih sat vremena, a posle - ne baš :)

Druga stvar je što dan postaje znatno kraći, a preko noći vožnja na reci mi nije uopšte prijatna (kao što je tokom letnjih noći), jer stojim/sedim, a vetar nije "prijatni povetarac" nego "brijač". Naravno, ovo je iz moje perspektive, za druge tipove čamaca - siguran sam da postoje drugačija mišljenja.

Pošto mi je ovo bila prva sezona sa ovim čamcem, iz straha, ali i zbog pobrojanih razloga - ove jeseni ga vadim iz vode. Voleo bih da me neko ubedi u suprotno, pa da sledeće godine više ne budem samo "sezonac".

Van mreže CIVIJA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 218
  • Tisina pecam :)
    • Tajmen 525
    • Izrada sajta Kompart
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Kolorit (NBGD - Sava)
  • Veličina: 5.25m
Odg: Izvlacenje broda iz vode
« Odgovor #6 poslato: 10, 10, 2016, 12:06:13 posle podne »
Camcu je mesto u vodi. Pa sad krece pravo uzivanje, nema guzve, pecanje...

Sent from my SGH-I317M using Tapatalk


Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Izvlacenje broda iz vode
« Odgovor #7 poslato: 10, 10, 2016, 12:26:47 posle podne »
Tako je, najbolji deo sezone dolazi!  k5

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Izvlacenje broda iz vode
« Odgovor #8 poslato: 10, 10, 2016, 13:14:00 posle podne »


po meni ovaj vetar je jacine Kosave....

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7042
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Izvlacenje broda iz vode
« Odgovor #9 poslato: 10, 10, 2016, 13:28:02 posle podne »
Читам ове ваше коментаре па се мислим да ли од срамоте да се уопште јавим!? sha

Шалу на страну, мислим да је тачно то што сте написали да је лепо пловити и преко зиме и да је чамцима место у води. Јесте тачно али није увек и примењиво и није за све.

Постоје ту и неке ствари које су из домена веома личног.
Нпр. ја сматрам да је време лепо само кад је дан сунчан и кад је толико топло да ми прија кад ми ветар током пловидбе расхлађује тело. Чим су температуре испод 20оC. већ ми више није пријатно.


Али осим тог, личног осећаја који опредељује да ли нам је нешто лепо и да ли у нечему уживамо, постоје и неке објективне ствари.

Мислим да свако ко не може у било ком тренутку, било ког дана, сваког дана, да стигне до марине, до свог пловила у року од највише сат времена - по мени, требало би да чамац извади из воде и да га обезбеди на неком заклоњеном, заштићеном месту током зиме.

Само тако, човек је сигуран да у случају неког невремена, кише, снега, ветра, леда... његов чамац неће бити остављен на милост и немилост непогоди и нико неће морати да се бакће с њим зато што власник није у могућности да дође баш у том тренутку.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Izvlacenje broda iz vode
« Odgovor #10 poslato: 10, 10, 2016, 13:46:09 posle podne »
Али осим тог, личног осећаја који опредељује да ли нам је нешто лепо и да ли у нечему уживамо, постоје и неке објективне ствари.

Lazo, licni osecaj je presudan u celoj prici !

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7042
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Izvlacenje broda iz vode
« Odgovor #11 poslato: 10, 10, 2016, 14:04:48 posle podne »
Али осим тог, личног осећаја који опредељује да ли нам је нешто лепо и да ли у нечему уживамо, постоје и неке објективне ствари.

Lazo, licni osecaj je presudan u celoj prici !

Да је само тај лични осећај, вероватно бих се уздржао од коментара. Али заиса мислим да ко не може у било ком тренутку да оде да обиђе чамац и да га обезбеди у ванредним ситуацијама - треба да га извади из воде и склони на безбедно место.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Izvlacenje broda iz vode
« Odgovor #12 poslato: 10, 10, 2016, 14:20:28 posle podne »
Ima i leti kiše i oluje pa su u vodi.... Uglavnom na marinama ima neko ko koliko - toliko pazi na čamce.

Van mreže yopatami

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 116
  • www.mojaladja.com
Odg: Izvlacenje broda iz vode
« Odgovor #13 poslato: 10, 10, 2016, 17:25:25 posle podne »
Bavljenje nautikom podrazumeva i redovno praćenje vremenske prognoze, kao i praćenje ostalih pojava na vodi i oko nje. Tako da uvek ima vremena za blagovremeno reagovanje.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 531
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Izvlacenje broda iz vode
« Odgovor #14 poslato: 10, 10, 2016, 20:49:06 posle podne »
Bilo bi lepo da jedrilicu drzim cele godine u vodi.al nema takvog mesta u bg.poludeo sam od maarina ili kao marina u bg.ove god u jednoj dobroj marini su mi izgrebali brod na vise mesta i jos su ga isprskali nekom farbom kad su nesto farbali...stvarno ne znam gde bih sa njim zimi.jedino zimovnik na savi,bezanijski zimovnik,dolazi u obzir,al cim se podigne malo voda ne mogu iz njega nizvodno od starog zeleznickog mosta.osim toga zimi je toliko smoga i prljavstine da se brod neverovatno prlja.
Kad bih imao neku marinu koja mi odgovara i vise vremena ostavljao bih zimi brod u vodu.bas mi zao kad je neki lep zimski dan sto ne mogu da plovim.
A inace svaki brod mora van vode bar jednom godisnje.da se prekontrolise i ocisti i popravi ako ima sta.
Svake godine dok je jedrilica van vode svasta ima da se uradi na njoj pa ne znam kako bi to da ne ide van vode.