The world of sailing - Svet jedrenja > Iskustva

Једрење у Боки

<< < (2/2)

neptun:
Odlicne fotke.da,to sa nemarom je strasno.a sto se tice vode van zaliva i tamo je problematicno.jedino sto je voda providna.pre par godina je provaljena neka cev koja vodi kanalizaciju iz kotora na ovoreno more.to negde prolazi pored uvale plavi horizonti...koliko sam ja razumeo cev je isla par kilometara od obale,ali je nekako pukla u blizini obale i onda su fekalija isle duz obale levo desno u zavisnosti od struje. Ne znam dal je to popravljeno,al u svakom slucaju tamo nema neke ozbiljnije akcije da kanalizacija ne odlazi u more.
A i kruzere nikad ne bih pustio u zaliv.

Kapetan:

--- Citat: neptun  06, 10, 2016, 01:06:41 pre podne ---A i kruzere nikad ne bih pustio u zaliv.

--- Kraj citata ---

ja koliko znam kruzeri imaju sive tankove i ispustaju ih iskljucivo nocu u otvoreno more.. nikako u zalivima ...

starbord i port... nikad necu zapamtiti .. dzaba sve

Mornar u kanalu:
Не знам да ли нешто испустају у заливу али сам негде прочитао да рецимо Хрвати врше контролу тих танкова и да у њихове воде морају да уђу са испражњеним танковима . Видео сам да бродоградилиште у Бијелој не ради па је то једна повољна околност ( мање један загађивач ) али се гради Порто Нови у Кумбору по узору на Порте Монтенегро у Тивту .Једрио сам неколико пута поред градилишта и ту је уграђено много бетона и челика , ниче ланац хотела на самој обали а поприлично је сужен пловни пут на том месту .Још сам видео да у мору има поприлично разноразног ђубрета и на самом Острву Цвећа поприлично отпадака што је наравно продукт оних који су ту били у близини .Са повећањем капацитета то ће бити још горе ако нешто одмах не ураде да заштите море и околину јер је Бока прелепа и треба је сачувати .

Mornar u kanalu:
Evo linka ka videu sa jedrenja u Boki .
http://www.youtube.com/watch?v=vK1fsXb6xyM&feature=youtu.be

neptun:
Ma nema od toga nista.kakvo ocuvanje.portomontenegro i to u kumboru nisu smeli da dopuste.marine da ,al ne citavi gradovi.ne razumeju zasto turisti dolaze na more.to nije sigurno beton i celik. A i vrlo sumnjivo to sve deluje.prve nesto sto se svidja ruskom tajkunu ili nekom arapskom lovatoru.
Prevazidjeno skroz.svi se u uredjenom svetu bore protiv betoniranja obale i rasturaju ono sto su pravili pre 50 god.a ovde sad navalili na beton.kao da je juce otkriven.
Niko ne slusa urbaniste i arhitekte,vec nepismeni politicari odredjuju gde ce sta biti i kako cemo ziveti..
Sreca more je veliko,pa ne mogu sve da uniste bas brzo.al mi zao boke..

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju