Autor Tema: Да вас питам нешто - да вам кажем нешто  (Pročitano 10205 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Да вас питам нешто - да вам кажем нешто
« Odgovor #15 poslato: 26, 09, 2016, 08:33:13 pre podne »
ne znam ja sta laki radi, ali unuci imaju pojas... zena nema  sajkaca

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Да вас питам нешто - да вам кажем нешто
« Odgovor #16 poslato: 26, 09, 2016, 08:49:55 pre podne »
ne znam ja sta laki radi, ali unuci imaju pojas... zena nema  sajkaca

На овакву прозивку, морам да реагујем.

Ево шта закон каже о одговорности ако се нешто деси (или чак и кад се не деси) - ко је одговоран и ко сноси последице:

Bez obzira da li ste vozač, suvozač ili putnika na zadnjem sedištu obaveza nošenja sigurnosnog pojasa važi za vas i svako lice odgovara za sebe.
Dakle, ukoliko ne vežete pojas kazna od 5 000 dinara se piše na vaše ime.

Nemojte misliti da ste izuzeti od ovog pravila ukoliko se vozite u taksiju. Taksista neće platiti za vašu neodgovornost već ćete sami morati da platite kaznu.

Kada su u pitanju maloletnici, ukoliko su navršili 16 godina a voze se u automobilu bez vezanog pojasa kazna se piše na njihovo ime, tj. roditelji ne moraju da odgovaraju za ovaj prekršaj.

Sa decom je već stvar drugačija. Ukoliko dete starosti između 3 i 14 godina, koje se obavezno vozi na zadnjem sedištu, nije vezalo sigurnosni pojas roditelj će platiti kaznu.

I kada roditelj nije prisutan u automobilu, ukoliko dete prevozi prijatelj, sestra, tetka ili tome slično, i dalje se on ili ona tereti za prekršaj a ne osoba koja dete pevozi.


Знам, знам , сад ћете рећи да се ово односи на појас. Тачно. Али аналогија је директна. Одговорност је лична (бар у некој области у овој земљи) и везана за старост појединца.

И тачно је да се ово односи на безбедност у путничком возилу. Али и овде је аналогија директна - и мало страшнија.

У аутомобилу имате шансе да платите новчану казну једном или више пута и да вам се никад не деси да зажалите што нисте имали појас.
На чамцу, у већини случајева нећете платити казну али у већини случајева нећете имати другу шансу!

Закључак: Капетане, моја жена је пунолетна и одговорна за  своје понашање.

А на чамцу постоје четири прслука и колут за спасавање - за злу не требало.

Овог пута, унука је на себи имала братовљев прслук. Унук је на себи имао мој прслук - јесте да му је био нешто мало већи, али притегао сам траке колико је било могуће - боље ишта него ништа.

На пролеће, унук добија нови прслук, одговарајући број, а унука задржава овај. За трећу унуку још је рано али спремиће деда на време и за њу...

А што се тиче осталих мера предострожности, најважнија је да с децом не улазим у чамац ако дува ветар и ако има таласа.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Да вас питам нешто - да вам кажем нешто
« Odgovor #17 poslato: 26, 09, 2016, 12:10:58 posle podne »
Opa Djurdjo  sajkaca
Laki sprema alibi !

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Да вас питам нешто - да вам кажем нешто
« Odgovor #18 poslato: 26, 09, 2016, 12:25:05 posle podne »
Како мене људи тако лако провале? sha

Хоће ли и мени једног дана сванути?

Видим ја шта ме чека:  25648 m4 flasica grandpa 56568

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Да вас питам нешто - да вам кажем нешто
« Odgovor #19 poslato: 26, 09, 2016, 16:58:52 posle podne »
Лаки, да знаш,  само те гледамо.  eek  hvauWJRFKLADSHF  sajkaca

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Да вас питам нешто - да вам кажем нешто
« Odgovor #20 poslato: 26, 09, 2016, 21:27:34 posle podne »
Лаки, да знаш,  само те гледамо.  eek  hvauWJRFKLADSHF  sajkaca
I analiziramo   114

Van mreže minjabolesnikov

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 24
  • www.mojaladja.com
Odg: Да вас питам нешто - да вам кажем нешто
« Odgovor #21 poslato: 21, 01, 2017, 08:28:33 pre podne »
Postovani prijatelji, molim za pomoc. Naime, vlasnik sam Mahseer korita sa Yamahom na njemu. Planiramo da idemo u Istru na more u julu i pitam se da li je bezbedno da vucem camac u smislu dizajna korita i upotrebe na moru? Imam troje dece i ne bih da rizikujem tudje zivote. Razmisljanje nam je da ga koristimo u priobalju i za mala svrckanja, nikakve mega voznje na otvorenom moru. I drugo, da li je bezbedan ako se desi neka salauka dok je na privezu?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Да вас питам нешто - да вам кажем нешто
« Odgovor #22 poslato: 21, 01, 2017, 10:21:20 pre podne »
Миња, ви имате један изванредан чамац за пловидбу реком (искрено, да сам имао више пара, данас бих и ја имао један).
 
Да ли је и колико је добар за пловидбу морем - нисам сигуран.
Мени се чини да је мало плитак. Нисам сигуран ни како ће се понашати на таласима - нису то таласи као на реци.

У време када сам тражио чамац себи, нисам ни размишљао о пловидби морем па се нисам ни распитивао. Сви ми, остали, сем неког ко има тај чамац и лично га је проверио у условма на мору, можемо само да нагађамо.

Можда би најбоље било да се обратите директно произвођачу. Ако неко зна за шта је чамац спреман и безбедан, онда би то морао бити произвођач.

Произвођача можете контактирати:

Nautic-plast - proizvodnja i prodaja čamaca

Adresa: Prešernova 8, 21000 Novi Sad
Telefoni: 064 65 21 403, 065 36 36 570
 

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Да вас питам нешто - да вам кажем нешто
« Odgovor #23 poslato: 21, 01, 2017, 10:24:32 pre podne »
Postovani prijatelji, molim za pomoc. Naime, vlasnik sam Mahseer korita sa Yamahom na njemu. Planiramo da idemo u Istru na more u julu i pitam se da li je bezbedno da vucem camac u smislu dizajna korita i upotrebe na moru? Imam troje dece i ne bih da rizikujem tudje zivote. Razmisljanje nam je da ga koristimo u priobalju i za mala svrckanja, nikakve mega voznje na otvorenom moru. I drugo, da li je bezbedan ako se desi neka salauka dok je na privezu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Što se tiče korita sigirno je pogotovo u priobalnom pojasu ali prije nego se odlučiš na taj korak, raspitaj se kako to ide kod ovih mojih da ne bude skuplja pita od tepsije...mislim na spustanje...drzanje...dozvole...i slične stvari kad dodjes tamo da se ne slogiraš

Van mreže minjabolesnikov

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 24
  • www.mojaladja.com
Odg: Да вас питам нешто - да вам кажем нешто
« Odgovor #24 poslato: 21, 01, 2017, 10:36:03 pre podne »
Moje postovanje. Nikada mi nije palo na pamet da razmisljam o moru sve dok mi drugar sa kojim idemo nije ubacio tu ideju u glavu...

Moj camac je namenjen za Dunav i samo ga ponekad prevarimo sa Tisom. Veoma sam zadovoljan sa njim. Koristi se za voznju sa familijom, ali i pecanje sarana i soma.

Moja iskustva sa morem su bila samo sa klasicnim morskim koritima. Nemam ideju sta moze da se desi. Mene takodje brine dubina korita jer se vise nego ok ponasao na talasima Dunava. Ali Dunav je Dunav, a more je more... Kad vec ispitujem, da pitam jos jednu stvar. Posto cesto nocim na camcu pecajuci, razmisljao sam da napravim ciradu kako bih dobio stranice (pramac i bokovi) jer sam imao situacija da celu noc baratam ispalcem i brinem da li cu docekati jutro ziv. Da li znate za takav neki projekat? Imam tendu koju bih iskoristio kao podkonstukciju i prema kojoj bih nasio nesto ovog tipa. Da li cicak ili drikeri, itd. Mnogo hvala!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Да вас питам нешто - да вам кажем нешто
« Odgovor #25 poslato: 21, 01, 2017, 11:20:50 pre podne »
Миња, јавите се нашем пријатељу, мајстору Саши :

 Aqua-Tex
  Bulevar Despota Stefana 5
  Novi Sad
  Saša Bugarski
  sasa@aqua-tex.net
  +381 64 147 0 447

Уверен сам да вам он може помоћи на квалитетан и економичан начин, у договору с вама.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Да вас питам нешто - да вам кажем нешто
« Odgovor #26 poslato: 21, 01, 2017, 11:52:11 pre podne »
To je camac za reku , na moru ce biti krajnje neudoban a i bezbednost ce poprilicno opasti ... Ljuljanje ce biti mnogo vece nego sto ste navikli .. po meni bolje uzmi neki gumenjak za 200-300 evra i uzivajte, nego da rizikujes ....

Sto se tice tende, ne znam sta da ti kazem .. vetar i tenda na lakim camcima su recept za katastrofu...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Да вас питам нешто - да вам кажем нешто
« Odgovor #27 poslato: 21, 01, 2017, 11:55:29 pre podne »
hm .. sad mu gledam korito .. nije on klasican deplasmanac.. moj savet je da vidis dal je neko vozio po moru , a i pitaj proizvodjaca sta on kaze...



Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Да вас питам нешто - да вам кажем нешто
« Odgovor #28 poslato: 21, 01, 2017, 12:05:06 posle podne »
....
Sto se tice tende, ne znam sta da ti kazem .. vetar i tenda na lakim camcima su recept za katastrofu...

Сложио бих се са обележеним делом реченице само ако се ради о затвореној тенди и пловидби по олујном времену с јаким ветром.

Колико сам ја разумео, Миња жели да направи нешто што би му пружило заклон преко ноћи.

Таква тенда не мора уопште да буде компликова, ни за направити је, ни за коришћење.

Уверен сам да Саша може да направи нешто што би била класична бимини тенда, коју би човек користио током дана као заштиту од сунца, а да никакав проблем не би био да се око крова поставе места за качење бочних страница које би биле причвршћене за бокове чамца, чијим постављањем би се тенда претворила у шатор за спавање током ноћи или за заклон од кише која уме да поквари пецање.

И да мало исправим самог себе - сад сам видео да Миња већ има некакву тенду на чамцу, чију конструкцију би хтео да искористи.
То је управо оно на шта сам и ја помислио и о чему сам написао у претходних неколико реченица.

Миња, јавите се Саши - уверен сам да вам може помоћи да добијете то што желите и да то не би требало много да кошта и буде компликовано за постављање и склањање. У коморама на чамцу, имате довољно простора да "шатор" склоните кад вам није потребан.

Van mreže minjabolesnikov

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 24
  • www.mojaladja.com
Odg: Да вас питам нешто - да вам кажем нешто
« Odgovor #29 poslato: 21, 01, 2017, 12:13:09 posle podne »
Mnogo hvala na konstruktivnim uputstvima.

Drugar vozi ovaj camac po moru, ali u Grckoj u nekom mega zalivu gde nema drame sa talasima i kaze da se slatko vozaju.

Tenda ISKLJUCIVO za ribolov preko noci kada pada nesto za vrat ili jako duva. Podrazumeva se, usidren i nikako u voznji.


Sent from my iPhone using Tapatalk