Autor Tema: Ko bi rekao,gotova budzevina kabine  (Pročitano 7231 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mile-ns

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 38
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Ko bi rekao,gotova budzevina kabine
« Odgovor #15 poslato: 03, 08, 2016, 15:51:30 posle podne »
cuvaj se vetra...
po meni camac ce biti jako nestabilan zbog tezine a i povrsine nadgradja...
svako pristajanje ce biti veliki problem jer se prednji prozor ne otvara
napravi da se prednji prozor otvara obavezno
preglednost je jako losa za voznju, neko ce ukociti kicmi u vrat pokusavajuci da vozi, ili ce morati da stoji sve vreme ...
hod oko camca sa vise ljudi u camcu moze biti jako rizican , i po meni postoji mogucnost prevrtanja

licno mislim da iz bezbedonosnih razloga sve treba uraditi iz pocetka , za polovinu niza kabina sa oborenijim ivicama kako bi se smanjio uticaj vetra, po vrhu kabine drzaci za ruke i slicno ...
Nekako cemo probati da resimo i to pristajanje,nadam se da ce moci da udje u jako plitku vodu,ne  bi trebao da bude problem.....
gladius et anus

Van mreže mile-ns

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 38
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Ko bi rekao,gotova budzevina kabine
« Odgovor #16 poslato: 03, 08, 2016, 15:52:32 posle podne »
Nadam se da ce biti porinut u nedelju...... Videcemo....Slikacemo taz
gladius et anus

Na mreži Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Ko bi rekao,gotova budzevina kabine
« Odgovor #17 poslato: 03, 08, 2016, 16:23:15 posle podne »
Na vodi je najbitnije da bude bezbedno i funkcionalno. Kad ga budete porinuli, vremenom cete videti sta vam smeta, pa menjajte ako budete u mogucnosti.

Sa srecom! 114
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Ko bi rekao,gotova budzevina kabine
« Odgovor #18 poslato: 03, 08, 2016, 18:04:11 posle podne »
Kabina ima blagi pad na napred,lezaje se menjaju,ventilacija je resena nazad,a napred ce biti neki otvor ili sta vec,nece se ulaziti od napred,jer ce biti parkiran u rikverc i to sam pitao coveka da li je to probleom,on kaze plati iparkiraj na krov :)
Koliko je bilo para....Jbg nije moglo bolje,nesto materijala sam imao,nesto uzeo od komsija..... Znam da nije dobro,ali.......Sta da se radi....

naravno da treba da se ulazi i sa pramca (od napred), jedino ukoliko ne planiras izlaske na obalu ... jer na obalu ne mozes krmom (rikverc)...
nije stvar u kolicini materijala .. imao bi ustedu bar 30% ,na ulozeni materijal, da si uradio nizu, sigurniju, fukncionalniju kabinu ...

Van mreže mile-ns

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 38
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Ko bi rekao,gotova budzevina kabine
« Odgovor #19 poslato: 03, 08, 2016, 18:06:15 posle podne »
Kabina ima blagi pad na napred,lezaje se menjaju,ventilacija je resena nazad,a napred ce biti neki otvor ili sta vec,nece se ulaziti od napred,jer ce biti parkiran u rikverc i to sam pitao coveka da li je to probleom,on kaze plati iparkiraj na krov :)
Koliko je bilo para....Jbg nije moglo bolje,nesto materijala sam imao,nesto uzeo od komsija..... Znam da nije dobro,ali.......Sta da se radi....

naravno da treba da se ulazi i sa pramca (od napred), jedino ukoliko ne planiras izlaske na obalu ... jer na obalu ne mozes krmom (rikverc)...
nije stvar u kolicini materijala .. imao bi ustedu bar 30% ,na ulozeni materijal, da si uradio nizu, sigurniju, fukncionalniju kabinu ...
Postujem i slazem se,da sam se ja pitao,nebi to bilo tako,al' ajde,sta ces,matoro podetinjilo...............
gladius et anus

Van mreže milegrcki

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • www.mojaladja.com
    • Fortuna
  • Brod tip: samogradnja
  • Marina: Novi Sad
  • Veličina: 10 m
Odg: Ko bi rekao,gotova budzevina kabine
« Odgovor #20 poslato: 03, 08, 2016, 19:30:05 posle podne »
Dobio si par dobrih saveta ne bih komentarisao ništa želeo bi da se upoznamo kako bi probali da ti nađemo vez kod mene u klubu.Pogledaj moje radove par mesta ispod tebe naćićeš moj broj telefona pa me nazovi.Stigao sam novi član uređuje milegrčki.Pozdrav Mile

Van mreže mile-ns

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 38
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Ko bi rekao,gotova budzevina kabine
« Odgovor #21 poslato: 03, 08, 2016, 23:26:07 posle podne »
Dobio si par dobrih saveta ne bih komentarisao ništa želeo bi da se upoznamo kako bi probali da ti nađemo vez kod mene u klubu.Pogledaj moje radove par mesta ispod tebe naćićeš moj broj telefona pa me nazovi.Stigao sam novi član uređuje milegrčki.Pozdrav Mile
Hvala u svakom slucaju,nasao sam vez u kamenici kod kumovog prijatelja,neka carda,idem sutra da vidim.
Ne planiram da ga vadim iz vode na zimu....
gladius et anus

Van mreže sceka

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
Odg: Ko bi rekao,gotova budzevina kabine
« Odgovor #22 poslato: 03, 08, 2016, 23:35:19 posle podne »
cuvaj se vetra...
po meni camac ce biti jako nestabilan zbog tezine a i povrsine nadgradja...
svako pristajanje ce biti veliki problem jer se prednji prozor ne otvara
napravi da se prednji prozor otvara obavezno
preglednost je jako losa za voznju, neko ce ukociti kicmi u vrat pokusavajuci da vozi, ili ce morati da stoji sve vreme ...
hod oko camca sa vise ljudi u camcu moze biti jako rizican , i po meni postoji mogucnost prevrtanja

licno mislim da iz bezbedonosnih razloga sve treba uraditi iz pocetka , za polovinu niza kabina sa oborenijim ivicama kako bi se smanjio uticaj vetra, po vrhu kabine drzaci za ruke i slicno ...

Na volim da komentarisem teme u koje se ne razumem (samogradnja, metalni kabinasi) ali zaista se u potpunosti slazem sa kapetanom da ovo sve treba uraditi iz pocetka. Molim vas procitajte jos jednom njegov post. Uglavnom vam je sve rekao.

Dodatno sto sam primetio (ako nije tacno vi me ispravite) nisam video na camcu nijednu hermeticki zatvorenu komoru koja bi sprecila da camac ne potone kao kamen usled prodora vode! Vas camac mi vise lici na tenk nego na camac i nedaj boze da se neko nadje u kabini sa tako malim otvorima koji se jos i ne otvaraju ostace zarobljen u njoj. Na camcu se mora obezbediti bezbedan i brz prelazak sa krme na pramac i obrnuto, kao i mogucnost brzog izlaska iz camca (kabine) i ukoliko ga nemate mnogo rizikujete!

Znate opravdanje tipa nije se vise imalo para u nautici ne pije vodu jer ugrozava kako vasu tako i bezbednost svih osoba koje ce biti na tom camcu! Napravite koliko mozete sa parama koje imate ali uvek imajte na umu bezbednost plovidbe a ovaj vas camac u ovom izdanju ne uliva tako poverenje!

Van mreže mladjo

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • www.mojaladja.com
    • princesse
  • Brod tip: Mikroplus
  • Marina: nema
  • Veličina: 5 metara
Odg: Ko bi rekao,gotova budzevina kabine
« Odgovor #23 poslato: 04, 08, 2016, 06:37:34 pre podne »
Oklopnjaca Potemkin.Camac je sigurno nesiguran,a covek zuri da ga gurne u vodu pa da plovi sa porodicom tamburanje

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Ko bi rekao,gotova budzevina kabine
« Odgovor #24 poslato: 04, 08, 2016, 19:36:49 posle podne »
Mile-ns,
I ja sam, ocito kao i ti, imao neke svoje "konstruktorske" ideje, pa sam pravio od smederevca ladju... Sve je to bilo lepo, dok nisam dosao na vodu sa mojom budzevinom.
Tada sam ukapirao koliko sam glup, nauticki nepismen, bez prakse na vodi ...
Ipak, proradio mi je mozak, pa je "brod" otisao na otpad, jer kad meni nije valjao- kome ce valjati...
Ovo tvoje je slicno onome sto sam ja bacio, pa ti od srca predlazem da uradis isto sto i ja...
U protivnom bices uvek u opsnosti od svih rizika koje nosi voda i priroda...

Van mreže mile-ns

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 38
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Ko bi rekao,gotova budzevina kabine
« Odgovor #25 poslato: 07, 08, 2016, 18:24:43 posle podne »
Camac porinut juce.Testiran po onom kijametu,pljusak,vetar,talasi.
Mogu reci da smo zadovoljni sa stabilnoscu.....
Hvala svim dobrim ljudima,na dobronamernim savetima.
gladius et anus

Van mreže TOBI978

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Ko bi rekao,gotova budzevina kabine
« Odgovor #26 poslato: 08, 04, 2017, 10:37:15 pre podne »
Retko ruzan camac,mada eksploatacija je najbitnija,ako je u stalnoj upotrebi,dobar je kakogod da izgleda.p.s. visina kabine ne sme da prelazi sirinu gornjeg dela korita,to ti je nautika sta ces.