Autor Tema: Radio komunikacija među članovima foruma - Zello  (Pročitano 27121 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Radio komunikacija među članovima foruma
« Odgovor #15 poslato: 02, 08, 2016, 07:00:14 pre podne »
Ja sam se prijavio kao BakaraZemun, jer je Bakara bilo zauzeto.
@Mileta
Probaj ovako, kad hoces nesto da kazes na Zello aplikaciji, pritisnes i drzis ovo dugme na ekranu dok pricas:


Drugi ce te cuti samo dok je dugme pritisnuto, e sad, ako i to ne radi, mozda ima neki drugi problem.
U svakom slucaju, mala potrosnja po onoj specifikaciji, bilo bi pametno da sto vise nas ima ovo instalirano i pokrenuto dok smo na vodi  hi

Oво што је Бакара написао је тачно али може и на други начин.
У подешавањима има опција: TOGLE.
Кад тако подесите, онда је довољно стиснути (кликнути) на дати круг. Кад он постане црвен, причајте колико вам воља. Кад завршите, кликните још једном и тиме сте прекинули предају и прелазите на пријем.
Мени се чини да је то мало комфорније него све време држати прст на екрану.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Radio komunikacija među članovima foruma
« Odgovor #16 poslato: 02, 08, 2016, 07:04:00 pre podne »
Има још нешто што сам приметио.

Неки од вас су се пријавили али нису одговорили на захтеве за регистрацију коју сте добили.

Погледајте - ако испод нечијег имена у листи контаката пише следеће: Awaiting authorization - кликните на то ако том контакту који је тражио да га региструјете желите да омогућите да се чујете. То је нешто као на скајпу где дозвољавате неком приступ вашем налогу.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Radio komunikacija među članovima foruma
« Odgovor #17 poslato: 02, 08, 2016, 09:48:30 pre podne »
To za toggle nisam primetio, super opcija, i slazem se da je lakse za koriscenje  thumbup
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Radio komunikacija među članovima foruma
« Odgovor #18 poslato: 03, 08, 2016, 14:48:37 posle podne »
Programcic radi odlicno.

Lepo bi bilo da se vise ljudi ukljuci u ovo.
Vrlo korisna stvar.


Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Radio komunikacija među članovima foruma
« Odgovor #19 poslato: 03, 08, 2016, 20:07:30 posle podne »
Za ovih par dana koliko kanal funkcioniše,primetili smo par interesantnih funkcija u samom programu.

1.U slučaju da ste propustili,ili Vam se učinilo da ste čuli neku komunikaciju na uređaju,postoji dugme za puštanje zadnje poruke
2.Ako ste bili odsutni neko vreme,možete otvoriti istoriju komunikacije ( zadnjih desetak javljanja ) i svaki poslušati ponaosob ili sve zajedno kao na traci
3.Postoji mogućnost slanja poruke,koja  ima prodoran zvuk,kao opomena da je stigla poruka.
4.Moguće je slati slike
5.Za slanje poruka i slika,potrebno je poslati ili primiti zahtev za kontakt ( kao na skype,facebook...).
6.Kada prihvate Vaš poziv za prijateljstvo,postoji mogućnost da kontaktirate tu osobu lično,tj. da vodite pivatni razgovor koji drugi učesnici na kanalu ne čuju
7.Ukoliko se Vaša poruka-poziv preklapa sa nečijim već započetim pozivom,dobijate zvučno  upozorenje
8.Zarad dobrog funkcionisanja programa,potrebno je potvrditi poruku sa sajta Zello,na Vašem e-mail nalogu koji ste upisali prilikom registracije
9.U slučaju da nekog od sagovornika slabije čujete,moguće je pojačati ton odlaskom na njegovo ime, kontakt i u opcijama pojačate ton
10. Mali je potrošač "kredita"
11. k5




Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Radio komunikacija među članovima foruma
« Odgovor #20 poslato: 04, 08, 2016, 10:27:49 pre podne »
Instalirao sam, ali nemam vremena da se poigram.

Ipak ne bih ovo mešao sa radio stanicom - po raznim nedođijama Dunava, gde nam najčešće može i zatrebati, uglavnom nema signala. Takođe, drugi brodovi, prevodnice i slično sigurno ne koriste ovo.

Pre bih na ovo gledao kao na program za ćaskanje i zabavu, i za to je odličan. Ako se na Dunavu nađete u problemu (kao što sam ja prošle godine u Golubcu), sigurno imate brojeve telefona forumaša sa tog terena da priteknu u pomoć.

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Radio komunikacija među članovima foruma
« Odgovor #21 poslato: 04, 08, 2016, 18:30:38 posle podne »
Ako zaživi ideja,na kanalu ćete imati više sagovornika nego na klasičnoj radio stanici i telefonu zajedno.
Smisao je omasoviti jeftini način komunikacije koji je svia dostupan.Brodska radio stanica (ne računamo Zonton koji ima domet par kilometara) košta stotinak evra + polaganje za operatera + taksa 10.000 za korišćenje radio prostora....Vi sa telefonom koji nosite sa sobom u kući,na poslu,na čamcu,u šetnji ste deo mnogo veće "mreže" povezanih nautičara.
Ako budemo imali 100 korisnika od kojih 50-ak aktivnih ,u svakom trenutku će na kanalu biti minimum  5 ljudi koji mogu pomoći savetom ili izlaskom na vodu.

Nadam se da naziv kanala nije nekakva prepreka da se ujedine nautičari koji plove našim rekama.
Ostaje otvoren poziv za sve koji su voljni se pridruže

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Radio komunikacija među članovima foruma
« Odgovor #22 poslato: 04, 08, 2016, 19:29:11 posle podne »
Becar,
Ideja ti je bila super i program je super, bez obzira na to sto nema svuda GSM signala, sto ovo, sto ono...
Problem je u tome sto su se i u nautici, kao i u svim drugim hobi-varijantama ljudi toliko otudjili jedan od drugog, da ja imam utisak da niko s nikim i ne zeli da komunicira, da je sve nekakvo grupisanje, deljenje... Ma nema veze...
Ja sam tvoj post u potpunosti preneo na forum vukovi sa dunava - pogledaj sam kakvo je interesovanje...
Predlazem ti da pustis kanal tipa: "SRB reke neke" pa ko se prijavi - prijavi, koga ovo ne interesuje, nema veze...
I tako i tako bicemo s tobom i LSI na vezi, a tri losa ubise Milosa  114

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Radio komunikacija među članovima foruma
« Odgovor #23 poslato: 04, 08, 2016, 19:53:55 posle podne »
Becar,
Ideja ti je bila super i program je super, bez obzira na to sto nema svuda GSM signala, sto ovo, sto ono...
Problem je u tome sto su se i u nautici, kao i u svim drugim hobi-varijantama ljudi toliko otudjili jedan od drugog, da ja imam utisak da niko s nikim i ne zeli da komunicira, da je sve nekakvo grupisanje, deljenje... Ma nema veze...
Ja sam tvoj post u potpunosti preneo na forum vukovi sa dunava - pogledaj sam kakvo je interesovanje...
Predlazem ti da pustis kanal tipa: "SRB reke neke" pa ko se prijavi - prijavi, koga ovo ne interesuje, nema veze...
I tako i tako bicemo s tobom i LSI na vezi, a tri losa ubise Milosa  114

 114   hi

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Radio komunikacija među članovima foruma
« Odgovor #24 poslato: 04, 08, 2016, 21:20:50 posle podne »
Prijavio se kao ZORTER1 pošto je zorter zauzet user name.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Radio komunikacija među članovima foruma
« Odgovor #25 poslato: 05, 08, 2016, 08:19:35 pre podne »
Ja sam sinoć nešto čačkao po aplikaciji i izgleda pritisnuo neku opciju, tako da sam kasnije video da članovi komuniciraju ali ih ne čujem. Probao da pronadjem šta sam to pokvario i nema šanse. Požalicu se danas kolegama informatičarima na poslu pa me možda izvuku iz kvara :)

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Radio komunikacija među članovima foruma
« Odgovor #26 poslato: 05, 08, 2016, 08:44:00 pre podne »
Милета, то може да се догоди и кад се канал "мутира". Ја бих прво то проверио.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Radio komunikacija među članovima foruma
« Odgovor #27 poslato: 05, 08, 2016, 08:48:48 pre podne »
@zankiki
U pravu si, ovo ne treba da bude zamena za radio stanicu, pogotovu ako se ide na dalju plovidbu. Ovo zato moze da bude korisno u zonama u kojima se cesto krecemo po lokalu, a koje nisu mnogo daleko od marina ili naseljenog mesta. Ako nista, tu u okolini ako ti se nesto desi a drug kojeg bi cimnuo da ti pomogne nije trenutno na vodi, javis se na kanal i mozda bude nekog u blizini.
Nije zamena, ali moze da bude vrlo korisno  sos6
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Radio komunikacija među članovima foruma
« Odgovor #28 poslato: 05, 08, 2016, 08:54:23 pre podne »
Proverio Lazo, nije mutiran. Vidimo sedanas na Adi, Ja ću tamo biti oko 17 h. Da vidim još nešto oko merdevina. Čekaću pa kad dodjete.

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Radio komunikacija među članovima foruma
« Odgovor #29 poslato: 31, 08, 2016, 19:04:19 posle podne »
Nakon prvog meseca rada,registrovano je 22 korisnika.U proseku ,na kanalu u toku dana,bude oko 4 člana.
Nastavićemo pod ovim imenom kanala do daljnjeg.Svi ste dobrodošli...

Ako je neko registrovao svoj kanal ili zna za neki interesantni neka napiše ...Da se pridružimo,bićemo fini...  jh