Autor Tema: KONAČNO NA RECI  (Pročitano 120761 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #225 poslato: 10, 07, 2017, 06:47:17 pre podne »
Рекло би се да вас двоје умете то - да уживате.
И треба.
Много је труда и рада уложено у ту лађу. Сад је време за награду.
Кад човек погледа слике, тешко да му не крену зазубице...

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #226 poslato: 10, 07, 2017, 09:00:18 pre podne »
Bravo Mileta  25648

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #227 poslato: 10, 07, 2017, 22:05:07 posle podne »
Moja supruga kaže da ja ne znam da uživam. To bi značilo da se smirim, sednem i odmaram. Uvek nešto majstorišem. Ne drži me mesto, a do kada će biti tako ko zna. Nadam se što duže. Danas na barci postavio držače za štapove. Još da naučim da pecam, eto radosti  kgk. Trenutno im to nije konačno mesto, na jesen kad izvučem čamac napolje držači idu skroz nazad iznad motora, tako da ne smetaju u kokpitu, možda će se još malo doraditi. Najlepše i najbolje je biti sam svoj majstor, pa kako bude, ako nije dobro psuješ sebe, ako je dobro uživaš  jh

Van mreže yopatami

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 116
  • www.mojaladja.com
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #228 poslato: 11, 07, 2017, 05:36:28 pre podne »
Sa 3 štapa bi užitak bio veći

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #229 poslato: 11, 07, 2017, 07:50:55 pre podne »
Sa 3 štapa bi užitak bio veći

Јел то због оног што пише у Правилнику о начину, алатима, опреми и средствима која се могу користити?
Да, тамо пише у члану 10. да се могу користити три штапа са по две удице.

Недавно сам запловио и прошао сам поред много пецароша. Ретко сам видео чамац на коме није било постављено више од пет штапова. Изгледа да то нико не контролише. Нико осим саме природе, јер се мало који пецарош у последње време похвалио лепим уловом.

А што се тиче Милете и нама сличним, можемо ми и више штапова поставити - нисмо ми опасни за рибљи фонд. Али... Чекајте само да научимо, и један штап ће нам бити довољан.

А дотле ћемо да се возикамо, забацујемо и уживамо, ма шта о томе мислили неки.
Јер, не чине наутику само вишедневне пловидбе до удаљених дестинација. То је ипак нешто што себи може да дозволи мањи број људи. Они који то себи могу да приуште јер имају и довољно времена за такве пловидбе, адекватна пловила и довољно средстава.
Још кад бимали имали и довољно времена да напишу коју реченицу о томе и прикаче неку сличицу... Обогатили би наш форум новим садржајима.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #230 poslato: 11, 07, 2017, 08:10:59 pre podne »
U pravu si  yopatami, tek kad sam postavio nosače, shvatio sam da bi sa tri štapa bilo konfornije, što zbog pravila, što zbog lakšeg manervisanja sa njima. Početnik sam u pecanju, jedva se snadjem i sa jednim a kamoli sa 4, ali napravio 4 držača pa ih spontano i postavio.
Dobro i Laza kaže, i da postavimo više štapova nismo mi opasnost za riblji fond, od prošle godine koliko sam na vodi ulovio samo dva bucova  jh jh, Više mi je zadovoljstvo da gledam plovak kako plovi niz vodu i to iščekivanje da li će potonuti nego da li ću zaista nešto zakačiti. Lično i ne volim nešto baš da jedem ribu. Reka mi služi za uživanje, e sad ako ulovim nekog kapitalca naći će se neko ko će ga pojesti u slast, a ja ću i dalje uživati na reci, jer sam se na reci i rodio, rastao pored i na njoj, dugo vremena nisam bio u prilici da imam čamac, sad imam. Koristim svaki slobodan trenutak da izadjem na reku, otplovim makar i nekoliko km od marine i podelim to sa istomišljenicima. Divim se onima koji mogu da idu na veće destinacije, rado bih i ja, ali kako kažu -koliko ti dugačak jorgan toliko se možeš i pokriti, pa se zadovoljavam s onim što imam, i to mi je za sada dovoljno. Svima vam želim da samo uživate na svojim plovilima, volite prirodu i čuvate je onoliko koliko je ja čuvam i bićete zadovoljni i srećni!

Van mreže yopatami

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 116
  • www.mojaladja.com
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #231 poslato: 11, 07, 2017, 08:59:55 pre podne »
U odnosu na zakone
Postoje dve vrste ljudi
Jedna zbog koje nisu ni morali da budu napisani
I druga kojima zakoni ništa ne mogu
Što se tiče uživanja
Uživajte

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #232 poslato: 11, 07, 2017, 11:28:07 pre podne »
Mileta,
Ovaj nosac lepo izgeda i lepo je odradjen, ami mislim da ce ti smetati na plovilu....

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #233 poslato: 11, 07, 2017, 12:58:06 posle podne »
Znam Dule. Čim sam ga postavio shvatio sam to, sreća da se lako skida pa ga sklonim u kabinu kad ne pecam i tako ne smeta. Sad je tako, čamac je na vodi ne dozvoljava mi neke preprevke, alo na jesen kad ga dovezem u dvorište napraviću da nosač stoji na samoj ivici čamca tako da ne smeta, a možda mi padne na pamet i neka druga ideja pa bude postavljen na nekom trećem mestu. Znaš ti mene uvek nešto doradjujem i prepravljam. Tako mi zanimljivije  6589

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #234 poslato: 21, 07, 2017, 22:45:54 posle podne »
Možda ove teme ima negde na forumu aki nisam je mogao naći. Danas  na NIS pumpi uzeo 20 l benzina za Yamahu. Sutra nameravam da otplovim do Starog Slankamena pa rekoh da se nadje za svaki slučaj jer ne  znam koliko moja troši goriva. Davno sam od jednog starog majstora naučio da benzin treba cediti pa sam i ja to večeras uradio. Ono što je ostalo na krpi možete i sami videti na slici, tako da bi svakom preporučio da pre sipanja u rezervoar procedi. Imam pred filter na crevu ali ne smeta ni ovako. Što je sigurno sigurno je.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #235 poslato: 22, 07, 2017, 01:02:53 pre podne »
Da ti to nije prljavstina iz kante u koju si sipao, ja sam sa nisom bas zadovoljan posebno sada kada imaju 100 gaspromovu

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #236 poslato: 22, 07, 2017, 07:50:15 pre podne »
Бензин код нас је свуда исти , проблем је са резеорварима на пумпама ( колико су кородирали , колика је количина горива у њима и када су задњи пут прани ) . То је по мени талог који се подигао и то је занемарљиво , могу да буду чак љуске од корозије . Ја сипам на новијим пумпама јер су им резеорвари постављени скорије , самим тим и чистији .

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #237 poslato: 23, 07, 2017, 23:19:13 posle podne »
Ne kritikujem ja NIS, stalno sipam kod njih. Vozim Dizel i zadovoljan sam. Skenuo sam samo pažnju da bi možda ipak trebalo cediti bednzin za naše vanbrodske motore. U mom slučaju sipao sam u plastičnu kantu. Uvek proverim na sipanju da nema trunja u kanti, tako da je ovo sigurno u gorivu. Možda nije ni strašno zaiustavio bi to predfilter na crevu, ali ja ipak preventivno procedim.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #238 poslato: 23, 07, 2017, 23:42:10 posle podne »
Nikako da sednem na miru i napišem par reči. Juče sam sa suprugom rano seo na moju barku i iz Zemuna zapucao put Starog Slankamena. Prvi put idem malo dalje od svoje baze barkom. Plovidba je bila prelepa, toliko lepih mesta na Dunavu smo videli da smo baš oduševljeni. Starijim nautičarima je to možda svakidašnje jer su dugo na vodi ali nama je baš bilo uživanje. Najviše su me oduševili Belegiški sprudovi. koliko prostranstvo, peska, plićaka, stavrno super. Nisam odoleo da udjem izmedju njih. Mada su me savetovali da se držim plovnog puta, ko to da izdrži. Naravno kad ne slušaš iskusnije, desi ti se nepredvidjeno. naravno da sam se nasukao, ali nije bilo problema. Skok u reku malo guranja i ponovu plovidba. Šteta što nismo imali više vremena pa da se tu zadržimo i izležavamo na toplom pesku i kupamo u Dunavu. Cilj nama je bio Stari Slankamen, negde oko 13 h smo tamo i stigli, a tamo čekao nas je DuleN i njegova supruga Jelena. Dule nas je filigranski navodio da bezbedno udjemo u njegovu marinu, jer je okolo dosta plitka voda. Bili su pravi domaćini, i više od toga. Par sati koje smo proveli sa njima proleteli su za čas, trebalo se vraćati nazad. Pošto je prva plovidba ove vrste bolje da nas noć ne hvata na vodi. Naravno nisam mogao da odolim da ne udjem malo u Tisu i okupam se u njoj. Predivna reka, malo dužu plovidbu njom ostavljam za neki drugi put. Fotografija ima čim ih sredim, postavljam.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #239 poslato: 24, 07, 2017, 07:35:49 pre podne »
Како си кренуо, постаћеш као капетан Кук!