Autor Tema: KONAČNO NA RECI  (Pročitano 120661 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže deki77

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • www.mojaladja.com
    • nemam
  • Brod tip: nemam
  • Marina: ne
  • Veličina: 6-10
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #570 poslato: 16, 08, 2020, 19:00:42 posle podne »
Svaka vama cast, pomalo sam ljubomoran
Ljubomoran sto moram iz finansiskih razloga da se strpim bar jos godinu dve za nabavku ovakvog il slicnog camca sa kojim bi mogo na vise dana da se otisnem na vodu a onda...... Zbogom more zbogom preznojavanje i guzve na granici, zbogom pronalazenje smestaja, zbogom ovakva ili onakva uslugo.
Ma bre imamo potencijal gde mozemo da uzivamo a ne znamo da ga iskoristimo

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #571 poslato: 16, 08, 2020, 19:10:06 posle podne »
Vidi Mapetovac, kečige nismo mi lovili, ulovljene su, što Srsa kaže ko zna kada. Koliko se sećam i u čardi koju ti često posećuješ bilo je kečiga još manjih , od milošte su ih zvali naliv pera. Nisam video da se neko bunio dok su ih u slast jeli.  jh
Ja lično slabo jedem ribu, moja supruga pitala da li ima, kažu-ima, i što onda da se ne pojede kad je već ulovljena. Šteta da se baci. Sad da se zakoni sprovode kako treba, trebalo bi sačekati profesionalne pecaroše kad se vaćaju na obalu sa ribom pa videti da li ima kečige ili ne pa niima kazne.  tamburanje tamburanje Sigurno to nije upecao neki individualni pecaroš na štap.
Inače plovidba do Grocke je stvarno bila zanimljiva, barem nama koji ne idemo često iz akvatorija Beograd-Zemun. Vreme nas je super poslužilo, osim jednog dana, kiša padala ceo dan. Nije nam ni to smetalo, knjiga na čamcu ima , privezali se na sigurno mesto i opušteno čitali. Mada ja nisam propustio da se i po kiši okupam u Dunavu jer je voda baš bila topla. Ndam se da neću čekati dugo na još neku takvu plovidbi, možda i zajedno sa nekim od vas drugara sa foruma.  25648 114

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #572 poslato: 16, 08, 2020, 19:37:26 posle podne »
Vidi Mapetovac, kečige nismo mi lovili, ulovljene su, što Srsa kaže ko zna kada. Koliko se sećam i u čardi koju ti često posećuješ bilo je kečiga još manjih , od milošte su ih zvali naliv pera. Nisam video da se neko bunio dok su ih u slast jeli.  jh

Е, пријатељу, видиш, овај Мапетовац је доследан. За разлику од оних који су јели "пенкале", ја сам власника ресторана питао зар га није срамота и како може да купује ту млађ и поред забране?
Наравно, добио сам одговор како он то ради јер у свим осталим ресторанима на обали има кечиге (тако они зову ту рибу која је тек започела живот али јој нису пружили шансу да порасте) и да ако он не купи, гости ће отићи у те друге ресторане.

Знам ја да је то истина али истина је и да ми, као народ, немамо довољно свести да то није добро или се само декларативно изјашњавамо да то није добро али ништа конкретно не подузимамо.

Не залажем се ја за то да треба да подносимо пријаве против таквих власника ресторана (мада, и то би имали смисла и оправдања). Али ако бисмо сви постали свесни да није у реду да се једе кечига испод мере, и ако знамо да је у забрани, онда бар можемо да је не поручујемо. Ако је ми не поручујемо, власници ресторана не би имали коме да је понуде и продају, па би то дало неки резултат.

Немој ти да се љутиш на мене због мог коментара. Ја тако мислим и волео бих да кечиге опет има као пре неких 30 година када сам сваке недеље куповао по пар кила свеже у Бановцима од рибара и носио деци која су уживала у дивном укусу.
Лепо је што си поставио ту слику али лепо је и да овакву полемику поведемо, не љутећи се један на другог. Верујем да такви разговори могу да буду корисни.

Извини, ја још верујем да "у радију живу мали људи".

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #573 poslato: 16, 08, 2020, 21:24:19 posle podne »
Lazo , ne znam kako si zaključio da se ljutim, ne ljutoim se uopšte samo sam i ja izneo ono što je stvarnost.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #574 poslato: 16, 08, 2020, 22:07:44 posle podne »
Обојица се слажемо да је то стварност, а уверен сам да се слажемо и да нису сви делови те стварности тако лепи као твоје слике и да треба сви да чинимо колико можемо да би општу слику стварности поправили. Јер кад би свако урадио само оно мало што може сам, много тога би било другачије.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #575 poslato: 17, 08, 2020, 08:36:34 pre podne »
Na svu srecu, zadnjih godina se keciga uspesno uzgaja i takva se moze prodavati restoranima. Naravno, koliko je dodje iz vode a koliko iz "fabrike" je upitno.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #576 poslato: 17, 08, 2020, 10:13:55 pre podne »
Nisam znao da se uzgaja, e to je već lepa vest! 

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #577 poslato: 18, 08, 2020, 07:25:07 pre podne »
Recept za uzgoj je Madjarski a naravno, najvece toviliste u RS je u Temerinu, mada i moj poznanink to isto radi u Novom Sadu (Klisa), verovatno jos ljudi radi slicno...

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #578 poslato: 15, 12, 2021, 11:07:25 pre podne »
Malo smo pored svih tema na forumu, ovu zapostavili, pa da je malo oživim. Ovogodišnja sezona nam je bila i ovakva i onakva. Neko je plovio mnogo, neko malo, neko nimalo, ali sve se to računa u život. Lično meni nije bila loša. Plovio sam koliko sam mogao što u lokalu u akvatoriju Zemuna, malo Savom, uspeo doći i do Titela. Sve u svemu sam zadovoljan a nadam se da će naredna biti još bolja sa više sati provedenih u plovidbi.  Moj drug Bakara se potrudio da neke od mojih fotografija i video snimaka lepo složi u desetomintni klip i sačuva mi to za uspomenu

Na mreži DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #579 poslato: 15, 12, 2021, 13:18:56 posle podne »
Bravo i za tebe i za Bakaru !
Odlican klip !!!!
 114

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #580 poslato: 15, 12, 2021, 15:13:05 posle podne »
E znas sta Mileta !!
Stvarno mi je ovaj tvoj "LETNJI VIDEO KOLAZ" popravio dan. Ova zima mi se u kosti uvukla a tek sto je pocela a gde je zima tu je i depra .
Tako da sam ovo sa uzivanjem pregledao i kad vidim letnje slike reke odma mi je bolje :) ko nauticki bromazepam brez kontraindikacija.
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže calypso2

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 393
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #581 poslato: 16, 12, 2021, 07:38:30 pre podne »
Odlican video kapetane  114
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #582 poslato: 23, 12, 2021, 09:19:11 pre podne »
Lep video, podsetio me da bih mogao i ja nešto slično napraviti, nisam već par godina...

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #583 poslato: 23, 12, 2021, 11:51:47 pre podne »
Lepo je to imati u arhivi, pa ovako u zimskim danima grejati srce do proleća i nove plovidbe. Takodje kad prodje mnogo vremena lepo se podsetiti nekih dogadjaja.

Van mreže Losmi

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 130
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: 4 Juli
  • Veličina: 11m
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #584 poslato: 24, 12, 2021, 13:53:46 posle podne »
Lep video... :)