Autor Tema: KONAČNO NA RECI  (Pročitano 120665 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #30 poslato: 15, 07, 2016, 09:48:32 pre podne »
Hvala Dule. Trudiću se. 30 godina od kako sam u Beogradu želim da nabavim čamac, jer sam detinjstvo u rodnom mestu proveo na čamcu i jezeru. Sad moram da nadoknadim propuštene godine .

Van mreže Bucho

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 300
  • Pol: Muškarac
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #31 poslato: 15, 07, 2016, 09:49:22 pre podne »
Blago tebi, a sto se tice slika, pozeljno je sto vise kako bi I mi kontinetalci mogli da osetimo cari velikih reka f85. Svaka cast na lepim slikama. kgk

Van mreže milegrcki

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • www.mojaladja.com
    • Fortuna
  • Brod tip: samogradnja
  • Marina: Novi Sad
  • Veličina: 10 m
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #32 poslato: 17, 07, 2016, 21:28:11 posle podne »
 Ti me oduševljavaš koliko se raduješ izlasku na vodu ija samdugo navodi 1960 god. sam u Ratnu mornaricu,a 22godine sam u penziji svoj brod imam od 1990god.Mogao bih za jedan vikend da dođeš do mene,spavanje na brodu ima 5 ležaja.Pozdrav Mile 063-193-9915

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #33 poslato: 18, 07, 2016, 08:16:38 pre podne »
Hvala Mile na pozivu. Ko zna možda jednom zapucam i sa svojim čamcem do Novog Sada, samo malo da upoznam motor i da naučim osnovne stvari da mogu i nešto popraviti ako zapnem. Ja sam inače oduševljen koliko dobrih ljudi ima u nautici, koliko ste svi povezani i spremni jedni drugima da pomognete. Kad bi i udrugim oblastima bilo više takvih ljudi, gde bi nam bio kraj, Pozdrav, biće prilike sigurno da se upoznamo.

Van mreže milegrcki

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • www.mojaladja.com
    • Fortuna
  • Brod tip: samogradnja
  • Marina: Novi Sad
  • Veličina: 10 m
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #34 poslato: 18, 07, 2016, 17:12:54 posle podne »
 Dogodine da se prijaviš za regatu Vode vojvodine da vidiš šta je druženje i kako izgleda dobra organizacija sve je obezbeđeno od snabdevanja hranom ,vodom,gorivom,doktor,majstor za motore,brodom za tegljenje ako kvar nemože da se poprvi,kamermanRTV,fotografi,igre za decu,takmičenje u kuvanj riblje čorbe itd.Ako budeš hteo moraš imati registrova ćamac i prijaviti se na vreme dok ima mesta ili javi meni da ti obezbedim mesto.Ja sam odrastao u  Beogradu kada je fijaker po njemu išao i  gradio nasip oko Ade ciganlije.Pozdrav Mile

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #35 poslato: 19, 07, 2016, 09:08:03 pre podne »
Hvala Mile na srdačnom pozivu. Želja mi je  da učestvujem na takvim regatama, ali mislim da mi je još rano, tek se uhodavam na reci, upoznajem motor i probleme koji me mogu snaći. Čamac mi je registrovan ali nije baš za duži boravak na reci, nema WC, kuhinjicu, tako ako bi pošao sa suprugom(a bez nje se ne ide) ili sa nekim od dece bilo bi nezgodno snaći se. Hteo sam ja da kupim malo veći čamac, Pasaru od 6 metara ili nešto slično ali koliko para toliko muzike, pa je za sada ova Vodičanka prava mera. Uvek me je zanimalo dogadjanje po regatama. Koliko to traje vremenski, mislim da li na više dana ili jednodnevno. U svakom slučaju, moraću da prelistam forum da nadjem informacije, sigurno je neko postavljao slike i komentare sa regata, nikada se ne zna možda vam se jednom i priudružim.
« Poslednja izmena: 20, 07, 2016, 10:14:53 pre podne da se čovek pita »

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #36 poslato: 27, 07, 2016, 08:51:59 pre podne »
Stavio filter izmedju pumpice na crevu i motora, zamenio konektor, na svim spojevima stavio plastične vezice, polugica na karburatoru pada kad se motor zagreje, ali opet na početku rada prvih 15 minuta trokira, ne prima gas pa onda normalno radi, tako nekoliko puta. Čuo se sa Damirom majstorom koji radi kod Peke, rekao mi da odvrnem šraf koji stoji sa strane karburatora i onada pumpicom napumpam gorivo da slobodno curi iz karburatora, tako bi trebalo da ispere prljavštinu iz karburatora, ako je ima, ako ni to ne pomogne, onda čišćenje karburatora. Reče da je izlazak na teren i čišćenje 1000 dinara. Nije strašno, uradiću to ovih dana, pa da vidimo

Van mreže steps

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Ljubica
  • Brod tip: Adriatik
  • Marina: AJK
  • Veličina: 8.90
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #37 poslato: 27, 07, 2016, 09:46:20 pre podne »
Ma, vazno je iskoristiti ove lepe dane i biti na vodi.
Meni su kod Peke uz redovni servis  cistili i "ultrazvucno" karburator, mozda i to pomogne (ipak su to matori motori i ko zna sta je sve kroz njih proslo)....
Pozdrav
Kad bi Dunav bio vreo, svak' bi riblje corbe jeo.- J.J.Zmaj

Van mreže MoravskiLubenicar

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 89
  • Pol: Žena
  • www.mojaladja.com
    • NjunjaVunja
  • Brod tip: jedrilica
  • Marina: Gradska Višnjica
  • Veličina: 7m
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #38 poslato: 30, 07, 2016, 18:23:27 posle podne »
Mi smo na Dunavu u cugu od 5 dana....Ne očekujem komfor Hilton hotela, a od kuhinjice sve se svelo na plinski rešo jh. Završava posao a i neće se umreti za 5 dana bez neke gala klope. Jede se da se živi a onda voće, povrće i konzerve završe posao. Uz to mi imamo posadu od 8 pasa i 2 mačke  kgk. Važno je ploviti i uživati u novim slikama , mirisima i ljudima....A plovimo po Dunavu 10 godina kada smo imali more plovili smo po njemu a0335...Želim vam ona zadovoljstva zbog kojih smo mi svakih desetak dana na Dunavu...

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #39 poslato: 01, 08, 2016, 08:57:00 pre podne »
Neki dan sam poslušao majstor Damira, koji radi kod Peke. Odvrnuo sam šraf na karburatoru, našpricao dobro gorivo pustio da slobodno isteče iz karburatora, zavrnuo šraf, odplovio od Ade do pontonskog mosta na Lidu, nije se motor gušio, tako da sam verovatno rešio problem, narednih par dana opet idem na reku tako da ću videti da li je problem trajno rešen, ako ne sad bar sigurno znam da je karburator, pa ću ga skinuti i detaljno očistiti. A slažem se sa tim da je važno ploviti i uživati na reci i ne misliti mnogo na konfor. Pozdrav za sve.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #40 poslato: 05, 08, 2016, 08:15:42 pre podne »
Kad sam već toliko pričao i pisao o sredjivanju moje pasare evo da se pohvalim napravio i nove merdevine. Nabavio prohrom, premerio, isekao, ukrojio i uz pomoć majstora koji vari prohrom gotove. Danas nameštanje. Stajaće na pramcu čamca. Biće kupanja i uživanja.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #41 poslato: 05, 08, 2016, 09:09:41 pre podne »
 thumbup 114

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #42 poslato: 05, 08, 2016, 13:44:06 posle podne »
Hvala Dule. Kad sam nešto napraviš nekako je sladje. Ako prolaziš kroz Batajnicu javi se da popijemo piće, Obično sam po podne kući jedino ako nisam na čamcu :)

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #43 poslato: 14, 08, 2016, 21:04:26 posle podne »
Da ne mislite da gubim vreme , svaki lep dan koristim da zaplovim Pasarom i da čujem zvuk  moje Yamahe. Bio i danas. Uživao sa komšijama na Savi, od Ade do Ušća pa nazad oko Ade Medjice do marine i veza u rukavcu. Baš smo uživali. Sutra sa suprugom idem ponovo na ceo dan. Frižider ručni se već sprema, navukao se na reku ne mogu bez nje :)

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #44 poslato: 22, 08, 2016, 14:04:29 posle podne »
Rodjen sam na plavskom jezeru, na izvorištu reke Lim, verujem da me je majka po rodjenju prvo okupala u bistroj jezerskoj vodi. Umesto flašice otac mi je dao veslo i stavio  na čamac. Nemam drugo objašnjenje zašto toliko volim reku. Od kako znam za sebe plivam, nemam pojma kada sam naučio, verovatno sam rodjen tako. Odlaskom iz rodnog mesta opet me je život doveo rekama ovaj put Savi i Dunavu. Falio je samo čamac, sada i to imam. Ostali gledaju automoile i dive se njima ja sam oduvek gledao čamce. Automobil je samo potreba, čamac je ljubav. Kad nisam sad na svom, svaku priliku koristim da budem na nekom drugom. Tako je bilo i za vikend. Jedan zasita nezaboravan vikend proveden u Kostolcu na medjunarodnoj pesničkoj manifestaciji ORFEJ NA DUNAVU. Da i pesnici vole reku. Domaćini su se potrudili da nam ulepšaju vikend, organizovali su krstarenje dunavom i Gajskim rukavcem. Izuzetan rukavac, u gornjem delu voda čista, kupača na zlatnoj plaži  koliko hoćeš, pecaroši se hvale da riba dobro radi. Svi uživaju čak i radnici koji neumorno vade šljunak i ugalj, jer barže samo prolaze. Nadam se da će vam nekoliko, od bezbroj fotografija koje smo napravili, dočarati tu lepotu reke i naše zadovoljstvo.