Autor Tema: KONAČNO NA RECI  (Pročitano 120747 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #120 poslato: 15, 11, 2016, 15:00:43 posle podne »
Lepo je ploviti zimi, nema žive duše na vidiku, mir i tišina kakvi se retko sreću u toplijim danima.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #121 poslato: 16, 11, 2016, 08:45:47 pre podne »
Ма пусти Лазо, мангупи су то.   hvauWJRFKLADSHF   Хоће да те навуку на танак лед.  ffff  rolleye

Не дам се ја, Срсо, навући, ни на танком леду, ни било где...
 oops
Ух, чекај, шта сам оно хтео да кажем? sha

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #122 poslato: 16, 11, 2016, 10:07:35 pre podne »
Srso ne brigaj za Lazu, stari je on morski vuk, iskusno seče Dunav uzduž i popreko. Nego, nabavljaj čamac pa sa nama na reku, osušićeš se na kopnu  25648  6589

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #123 poslato: 20, 11, 2016, 20:06:47 posle podne »
Lepo vreme, sunce greje, košava pomalo duva, ali ko se boji vetra još. Juče bilo malo relaksacije na Dunavu pored Batajnice. Kažem malo, pa otišlo se na malo a ostali više od 3 sata. Ribe nije bilo ali stekli novog drugara, podelili ručak sa njim. Lepi žuća se nije odvajao od nas. Jedan lepo proveden dan. Dunav nadošao, samo valja granje i panjeve, a opet mi nekako lep, mami da se što duže ostane pored njega.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #124 poslato: 21, 11, 2016, 08:57:56 pre podne »
Ljudi se i dalje dvoume da li izvlaciti camac na obalu oko oktobra?

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #125 poslato: 21, 11, 2016, 10:04:19 pre podne »
Stvar poptrebe i vremena da se posvetimo čamcu u lošijim vremenskim prilikama. Ja svoj izvlačim, nemam vremena da ga svakodnevno obilazim, i vodim računa kada će visok vodostaj, vetar, kiša, sneg, hladno,  ne daj bože da ga lupi neki balvan i probuši. Više volim da vreme na čamcu provodim kad su veće temperature. Takodje mi je žao kada vidim da ljudi ostave čamce u vodi a onda ne vode računa o njima. Eto i u subotu sam video nekoliko potonulih čamaca na Dunavu kod Batajnice, a sve iz razloga što vlasnici ne obilaze, ne popuštaju vezove, ne prazne od kišnice i oni potonu. Jednom vlasniku sam čak i pomagao da privuče čamac do obale, ali ostavi ga čovek punog vode, iako sam bio spreman da mu pomognem i da ga isprazni, kaže neka ga tako. Jedan čamac prišao zadnjim krajem u obalu pa udara u neke betonske blokove bokom, sve ogulio farbu, šta ću nadjem neku staru gumu pa podmetnem da bar malo smanjim štetu. E zato ja svoj lepo krajem oktobra izvučem usidrim u dvorištu, ponešto odradim oko njega, pa čeka proleće i opet  25648.    6589

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #126 poslato: 21, 11, 2016, 10:09:27 pre podne »
Sve zavisi i kakav je vez. Ja moj mogu da ostavim i mesec dana da ne obiđem, znam da mu ništa ne fali.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #127 poslato: 21, 11, 2016, 11:34:13 pre podne »
Нећу да коментаришем остављање или вађење чамаца - то сам већ раније објаснио. Разни људи - разне ћуди.
За неке од ових који се возе целе године, ми који чамце вадимо у јесен, и нисмо баш неки људи. Зато, не вреди полемисати.

Али не могу да се не осврнем на изглед овог пецароша са слике.

Аууу! Па то као да је дошао неки од оних из серије "Deadly Catch"! Види ти те чизме! Не видим најбоље који је штап и која је машиница али ми се чини да су и једно и друго мало тешки за вараличарење. Али, шта ја знам о томе...?

Била једна песмица Чика Јове Змаја. Отприлике ишла овако некако:
Беште, жабе, беште бубе...

Ма, кад се овакав пецарош појави, има да беже сви: и жабе и бубе и рибе.

Милета, ево и ја настављам да припремам опрему.
Сад сам за викенд утврдио да имам и панталоне и блузу, некада купљено и једно и друго специјално за пецање, само никад обучено. Али сад, после ових чизама, ма има да се обучем...
Па кад кренемо...
Има на пролеће да попецамо, нас двојица, да ништа не остане у Дунаву овим искусним пецарошима.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #128 poslato: 21, 11, 2016, 18:17:39 posle podne »
E Lazo, možda je mašinica teška za varaličarenje, ali meni lepo pored reke, pa ko gleda još na mašinicu. Inače to je DAM QUICK 300, mašinica stara sigurno 40 godina, sa njom je pecao moj sada već pokojni otac. Mnogo je ta štuka, pastrmka i mladica izvukla iz Plavskog jezera i reke Lim. Sad je ja pokušavam vratiti u život. Čizme-made in Kina, kupio neki dan u bloku 70, pa gde ću pored reke bez čizama. Da znaš da su funkcionalne, e sada koliko će izdržati ko zna. Riba ne grize, nema je  ili ja ne znam da pecam ko li će ga znati, ali lepo je provesti par sati pored reke.

Van mreže emissary

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 32
  • Pol: Muškarac
  • Pametniji, ne popuštajte više, propadosmo načisto!
    • Feeder Fishing Team
  • Brod tip: Hunter 535
  • Marina: Marina Dorćol - Stara centrala
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #129 poslato: 28, 11, 2016, 14:56:17 posle podne »
Protekla nedelja i novembarasko sunce je izmamilo nas nekolicinu na reku...







A bilo je i nešto ulova...



Pametniji, ne popuštajte više, propadosmo načisto!

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #130 poslato: 28, 11, 2016, 21:31:29 posle podne »
Bravo vidim uživao si, a i ulovljeni komad je dobar, Lepo je na reci, jedino ovaj vetar nervira, ja bio u subotu više od 4 sata u Batajnici pored Dunava, doduše bez čamca, boravio na obali, malo blinkerisao, ali ribe  no125, Gledam čamce, vodu i uživam. Čak mi nije bilo teško da jedan čamac koji je bio skoro pun vode ispraznim, ne znam šta će samo vlasnik reći kada ga vidi praznog 6589, ali meni je lepo kad sam video da kako praznim vodu on se sve više podiže dok se nije slobodno zaljuljuškao na površini  kgk

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #131 poslato: 10, 12, 2016, 17:29:13 posle podne »
Pita me Bakara kako izdržavam bez čamca u vodi. Evo kako, skoro svaki slobodan trenutak koristim da prošetam pored reke. Bio i danas pored Dunava u Batajnici. Malo blinkerisao, čisto radi razonode ali ribe nigde. A Dunav, stari mangup, miran,  voda kao ogledalo, samo se vrbaci ogledaju u njega i pokoji galeb koji leteći naruši tisinu svojim krikom. Tu i tamo prodje poneka barža, moćno tutnje motori i seku Dunav, prodje i neki manji čamac, pretpostavljam da zaljubljenici ribolova prelaze preko i probaju da nešto upecaju. Društvo mi pavi Žuća, mali mangup. Verovatno ga je vlasnik ostavio pored Dunava da se sam snalazi. Uvek kada dodjem ponesem mu nešto za jelo, tako da je i danas omastio brke i sočno se oblizuje, ali zato je veran, ne može mi niko prići a da on ne zalaje, a znao sam prethodnih dana i okasniti pored vode da me noć duboko uhvati. Štaću ponese me pa sam sebi kažem ajde da još jednom zabacim, i tako u nedogled. Reka zna da te uhvati pa ne pušta a tebi sve neka milina oko srca. Jedva čekam proleće da isplovim sa mojom Istrankom. Biće veselja onda.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #132 poslato: 10, 12, 2016, 17:31:46 posle podne »
Bravo, pravo uzivanje.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #133 poslato: 11, 12, 2016, 08:06:13 pre podne »
Ja se juče namerio da isplovim, kad ono - zaleđen dunavac....

Možda danas malo popusti led pa uspem izaći na Dunav, mada teško...


Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: KONAČNO NA RECI
« Odgovor #134 poslato: 11, 12, 2016, 11:17:47 pre podne »
E to je bez veze, čamac ti u vodi a ne možeš da isploviš. Moraćeš da kupiš ledolomac  6589 6589 . E zato ja izbacim čamac na suvo, usidrim ga kod mene u dvorištu, i ne mislim da li mogu, ili ne da isplovim, a svaki dan mi je na oku, kad mi vreme dozvoli popnem se u njega čačkam nešto i kao da plovim  jh.
Šalim se malo Zankiki. Pozdrav za tebe. Danas najavili toplo, možda se led otopi pa zaploviš malo i uživaš. Volim da gledam tvoje fotoreportaže, super su.