Autor Tema: Skijanje na vodi, vuča gume...  (Pročitano 3023 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vmiro

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • www.mojaladja.com
Skijanje na vodi, vuča gume...
« poslato: 13, 07, 2016, 08:41:19 pre podne »
Pozdrav,
interesuje me koja je najmanja snaga motora potrebna za vuču skijaša i vuču gume? Vidjeo sam na YT da gumu vuku sa manjim gumenjacima i sa 8HP. Interesuju me vaša iskustva.

Pretpostavljam da dosta zavisi od tipa čamca, recimo da je to gumeni čamac dužine 3.5m ;)

mIRO

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Skijanje na vodi, vuča gume...
« Odgovor #1 poslato: 13, 07, 2016, 09:06:15 pre podne »
Zavisi sta i koga vuces a isto tako i tip camca. Mono skija pravi strahoviti otpor pa zahteva i jacu snagu,wakeboard manju. Neki minimum za davljenje koje sam probao je mali gliser sa tomosovom 18 ks. To je bilo dovoljno da te sa wakebordom jedva izvuce iz vode. Na moru sam probao sa gumenjakom i dvotaknom y25 i to je bilo nekako ok ali bez ostrih zavoja jer je masa camca premala pa ga bukvalno odvuces. Mislim da je za ozbiljnu pricu potrebno znatno vise konja i malo teze plovilo. E sada mi smo se na moru vukli i na kanapu iza pasare onako kao parangali i uzivali

Van mreže vmiro

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • www.mojaladja.com
Odg: Skijanje na vodi, vuča gume...
« Odgovor #2 poslato: 13, 07, 2016, 09:11:38 pre podne »
A vuča gume? Pretpostavljam da to možda jednostavnije, odnosno manje zahtjevnije, bar nema tog početnog otpora kao kod skijaša...

Van mreže vmiro

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • www.mojaladja.com
Odg: Skijanje na vodi, vuča gume...
« Odgovor #3 poslato: 25, 07, 2016, 13:54:08 posle podne »
Probao sam preko vikenda sa sledećom opremom:

Zodiac Futura MK2
Yamaha 25HP, 4T
Guma Jobe Rumble

Vuče jednu gumu bez problema. Relativno brzo izglisira, bilo nas je dvoje u čamcu, a skoro da i ne osjeti gumu.
Probali smo dvije gume, ali teško. Pun gas, čamac se propne ali ne može da izglisira niti da izvuče gume. E sad, možda bi bila bolja situacija da nisam bio sam u čamcu, s obzirom da je sav teret na zadnjem dijelu čamca. Ipak, to ćemo testirati neki drugi...

Pozdrav
mIRO