Autor Tema: Nadogradnja kabine na pasari vodičanka  (Pročitano 7353 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Nadogradnja kabine na pasari vodičanka
« Odgovor #15 poslato: 27, 07, 2016, 11:40:37 pre podne »
Najbolja  opcija koju si mogao odabrati
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Nadogradnja kabine na pasari vodičanka
« Odgovor #16 poslato: 27, 07, 2016, 13:10:00 posle podne »
Slazem se, a i sa ovim nasim "manjim" camcima, ne treba puno komplikovati. Ionako nisu previse komforni da bi se nesto pregradjivalo ili nadogradjivalo. Verovatno ces posle nekog vremena pozeleti da imas nesto vece, da mozes i da ostanes na vodi sa jos nekim, prenocis, skuvas nesto, pa je po mom misljenju sad najbolje sto vise vremena biti na vodi i u plovidbi da bi znao kako ces dalje.
Evo ja posle dve sezone na Dunavu, polako razmisljam o vecem kabinasu, jer manji camac u sustini sluzi najvise da se prevezes od mesta do mesta, nije bas prijatno da boravis na samom camcu duze vreme, pogotovu sa porodicom, a nekad ti bas to treba.
 114
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Nadogradnja kabine na pasari vodičanka
« Odgovor #17 poslato: 28, 07, 2016, 08:07:57 pre podne »
Slušajući savete iskusnih nautičara i vlasniuka sličnih čamaca, i odlučio sam se samo na tendu, biće tu još nekih dorada, bolja cerada, jer je ova tanka od nekog letnjikovca, samo da premosti, ovu sezonu, posle ću nabaviti neku pravu jaču ceradu. Prvo je bila namera da se tenda spusta na pola, cev u cev, da bi u slučaju jačeg vetra smanjio otpor, ali nisam mogao baš da nadjem cevi koje bi idealno odgovarale, pa je ispalo ovako, i nije loše, lepo zaštiti od sunca što je i bila namera, ima i deo koji se na čičak lepi sa strane tako da kad su veće vrućine štiti i sa strane, a može se lako skinuti i namestiti kao i premeštati na drugu stranu zavisi od pravca sunca.
 E BAKARA uvek nam fali da je malo veći čamac. I ja razmišljam o malo većem, barem 6 metara maksimalno 7, da mogu imati  wc, kuhinjicu i još ponešto za boravak od nekoliko dana na vodi, ali otom potom, ako prilike dozvole. E  juče se spustio Savom pa uzvodno Dunavom do pontonskog mosta na Lidu, gledao levo desno da te neću videti, al te nema :) :)

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Nadogradnja kabine na pasari vodičanka
« Odgovor #18 poslato: 28, 07, 2016, 08:13:21 pre podne »
Е мој Милета, сви би ми да нам је мало већи али  имамо то што имамо.
Ваља то умети искористити.
"А у руке Мандушића вука, свака пушка..."

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Nadogradnja kabine na pasari vodičanka
« Odgovor #19 poslato: 28, 07, 2016, 10:11:09 pre podne »
Eh, steta, mada nisam juce bio na vodi svkako. Ja sam inace ove sezone iznad pontona, prosle sam bio ispod pa sam se osecao kao da sam zatvoren u akvarijumu! I sad tako dozivljavam taj dunavac dok je ponton na vodi..
A vezano za kabinas, nesto sve vise mislim da ako se uzima nesto vece, onda da se uzme prilicno vece, da ne bi zapao opet u istu krizu sa prostorom. Bojim se da je 6m malo za kabinas pogotovu ako nije dovoljno sirok, a i kad bi se vec uzimao kabinas na kom treba da ima mesta za kuhinjicu, wc, terasu za sedenje, onda bolje da ne fali prostora. Tako da su moji planovi ako Bog da, da bude nesto od na primer 8m x 2.5m, pa i 7m, ali to je minimum. Znam jednog coveka sa moje marine, ima camac malo drugacije konstrukcije(neko bi rekao da je ruzan, ja ne!) dimenzija 7m x 2m, i to je veoma funkcionalno, iako nije nesto na sta su nase oci navikle :)

Ja se odusevio, jer se lako ulazi/izlazi, na terasi ima bas dovoljno prostora, a u kabini svugde stajaca visina i kabina ima mesta. Gura ga Yamaha 9.9HT tako lako da ne verujes, a iza njega ne ostaju talasi.

Ja se raspricao se, kao da je moja tema, a ovo o cemu sam pisao cak nije ni tema sto je najgore  sajkaca
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek