Autor Tema: Једрење у близини Волоса  (Pročitano 16869 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #75 poslato: 07, 11, 2021, 14:01:43 posle podne »
Мало дуже пратим овог човека који једри по северном Атлантском  океану и најзахтевнији временским условима . Није за ову тему , али да не отварам нову поставићу његову задњу епизоду где је покушао да стигне на Гренланд , поред тога што је био позитиван на ковид имао је пех да га погоде јаки плимни таласи и на сву срећу се извукао .

Послато са S88Pro помоћу Тапатока


Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #76 poslato: 07, 11, 2021, 15:04:48 posle podne »
Ево како стварно изгледа једрење , толико различитих виђења а онако је како је на оној задњој слици .
https://photos.app.goo.gl/VxXSv6Pq2sCFqHJv8

Послато са S88Pro помоћу Тапатока


Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #77 poslato: 08, 11, 2021, 11:26:57 pre podne »
Мало дуже пратим овог човека који једри по северном Атлантском  океану и најзахтевнији временским условима . Није за ову тему , али да не отварам нову поставићу његову задњу епизоду где је покушао да стигне на Гренланд , поред тога што је био позитиван на ковид имао је пех да га погоде јаки плимни таласи и на сву срећу се извукао .

Послато са S88Pro помоћу Тапатока
ovaj je bas lud, nekad sam naleteo na njegov kanal.
ja sam se toliko razmazio u toplom moru. provalio sam kako kukamo kad je more 25c, kao hladno.
mogu da zamislim kako je na severnim morima. ali verovatno uz gomlu dobre opreme i izolovan brod sa grejanjem moze da bude lepo.

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #78 poslato: 09, 11, 2021, 06:33:48 pre podne »
Човек има на једрилици сву опрему која може да се замисли , богато искуство што се тиче једрења али опет лепо каже мајка природа покаже зубе и све је џабе .
Запазио сам и мене највише плаши кад нема погона са једрима , таласи се одједном  подигну и ето несреће .
Рекох пошто има добру једрилицу и како сам каже 50% баласта тежине који су били пресудни да јарбол не оде наопако , онда у том леденом мору не би било спаса .
Дао нам Бог интернет  да видимо драгоцена искуства великих морнара , замисли како су некад  пловили и једрили без све ове савремене технике .

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #79 poslato: 09, 11, 2021, 14:42:18 posle podne »
verovatno nema mnogo razlike da li vetar duva na severnom ili nekom toplom moru, talasi su isti, a davis se ako spadnes sa broda i na severu i u toplom moru.. sto se samog broda tice njemu je sve jedno koliko je hladno.. ali posadi bas i nije.
a ova stara skola sa velikim balastom je i dalje  domianantna kod ovih jedrilicara koji putuju na daleko. jedino su  i  veliki katamarani tu nasli mesto. meni se katamarani nikad nisu svidjali, mada nemam tu bas iskustva.