Autor Tema: Једрење у близини Волоса  (Pročitano 16868 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #45 poslato: 27, 07, 2016, 20:58:20 posle podne »
Све је тако и ја сам рекао да немам баш пуно искуства али то место је заклоњено али недовољно , већ је пао мрак и нисам ни био у месту када сам дошао могао сам само да поставим мало боље бокобране и да посматрам . Сада сам је поставио дубље у канал тако да је много лакше да се спава .

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #46 poslato: 28, 07, 2016, 10:31:10 pre podne »
Ноћас сам дежурао поред микраћа јер је море доносило таласе и у заклон у ком се налазио и сам не знам како је остао читав.Да не беше бокобрана и да се после 12 није мало смирило не смем ни да помислим шта би било ...

Ја немам једрилицу и не знам баш ништа о једрењу и једрилицама али сам чуо да људи, кад виде да се приближава невреме, а место где су се усидрили није заклоњено од ветра и таласа, одмакну једрилице од обале и добро осигурају сидра. Кажу да су тако, на отвореном, безбеднији него кад су привезани уз мол.
LSI, dobro ste culi.
Ovo nije usko vezano za jedrenje, vec za svaki ploveci objekat i naravno, zdrav razum.

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #47 poslato: 30, 07, 2016, 20:10:19 posle podne »
Јуче сам опет соло једрио али су удари ветра били толико местимично јаки и долазили из рефула да сам једва обуздавао микраћа . Данас сам обишао копном место Аг. Киријаки и ево неких фоткиwindows screen capture . image free hosting

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #48 poslato: 30, 07, 2016, 23:58:35 posle podne »
Jel ovo mesto cim se izadje iz zaliva.ako jeste, tamo je odlicno.dobro za prespavati pre plovidbe ka sporadama.ima smek pravog grckog ribarskog mesta. Mada je prilicna guzva za vez.ja sam se sidrio u sred luke i bilo je dobro.ribari uplovljavaju i isplovljavaju celu noc.
Kad se isplovi iz zaliva,tu se odma oseti kako vise nema zastite od maltema.ako duva.
Ja sam prvi put na svom brodu iz volosa prvi dan tu doplovio.i kad sam video vetar i talase pomislio sam da se nikad necu docepati skiatosa,medjutim kad vetar popusti brzo se stigne na skiatos.
Kad ste vec u zalivu obavezno obidjite ono ostrvo pre izlaza iz zaliva.selo na ostrvu je bas dobro.tamo nema automobila pa je i seoce prilagodjeno magrcima i pesacima.

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #49 poslato: 31, 07, 2016, 19:20:38 posle podne »
Јесте @neptun то место које је као из неких прошлих времена са стерим рибарским чамцима jpg images а опет 100 м даље на сувом све бесна пловила . Волео сам да једрим до Скијатоса али сам са две девојке које немогу да ми много помогну на једрењу и нису вољне да крену на такву туру . Какав је ветар био ових дана могло је комотно да се крене али смо једрили данас до неког острвцета Прасоуда које је тачкица на карти how to screen capture и било је још пловила пало једно лепо купање у чистој води adult image и одлазак photo sharing . Касније срели неке занимљиве једрилице и веслаче на њима img hosting , image hosting

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #50 poslato: 08, 09, 2021, 20:49:25 posle podne »
Ето после много неизвесности поново сам у заливу Волос . После спуштања и воду најзад заједрио по заливу , богами дувало жестоко , морао да кратим главно једро , предње нисам могао да мењам и да се тумбам на прамцу . Мада је микраћ натоварен као мазга ишао је доста добро у ветар .

Послато са S88Pro помоћу Тапатока


Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #51 poslato: 09, 09, 2021, 14:26:48 posle podne »
Dobar vetar!
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #52 poslato: 09, 09, 2021, 14:30:47 posle podne »
Хвала , ево слике једне лађе .

Послато са S88Pro помоћу Тапатока


Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #53 poslato: 11, 09, 2021, 07:49:09 pre podne »
bravo...
ove sezone probajte ipak do sporada. bar skiatosa.
Mi smo iskoristili sezonu, posle pauze zbog korone kgk

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #54 poslato: 11, 09, 2021, 07:53:44 pre podne »
Vetar je dobar na snimku, vidim da je duvalo bas nekoliko dana na egeju.

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #55 poslato: 11, 09, 2021, 18:07:05 posle podne »
Види ја сам данас једрио , ветар овде креће скоро сваки дан око 2 поподне , и нема великих таласа отприлике до 4 сата . После крећу таласи и то је ако кренеш на Скиатос борба против таласа и ветра . Тако дува да мораш оштро у ветар и да се крати на први крат главно једро а флок ја морам да стављам мањи . Максимално иде 5,8 - 6 миља значи до Скијатоса минимално у овим условима 10 сати  . На мотор не бих ишао није ми то гушт , мада видим да ове веће једрилице неће да се зезају у ветар него иду мотором .

Послато са S88Pro помоћу Тапатока


Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #56 poslato: 11, 09, 2021, 18:16:05 posle podne »
Овде око 6 поподне су увек велики таласи и док привежем за бову кад пристајем као да сам на родеу .
Још ми је човек који живи ту уступио и заронио да провери ланац како стоји , не знам како би нашао привез тамо на Спорадима , тамо је прекјуче и протеклих дана дувао Мелтеми 7 Бофора што је много да се борим требао би и други крат и олујно једро .
Ево како је сад овде .

Послато са S88Pro помоћу Тапатока


Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #57 poslato: 11, 09, 2021, 18:24:55 posle podne »
Где сте ви били , овде нико не ставља ни слику са једрења , тако да је овај форум што се тиче једриличара баш веома сиромашан . Можда и ја не би требао више да качим нешто , видим да никог то не интересује .


Послато са S88Pro помоћу Тапатока


Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #58 poslato: 11, 09, 2021, 21:40:30 posle podne »
pa tu tesko kad bude povoljan vetar da se jedri do skiatosa. ja sam probao rano ujutru dok je bonaca, ima nekakva termika sa severa, verovatno se spusta sa planina, ali stane oko 9. to je slabo, ali moze da se ukrade koja milja, posle na motor do skijatosa. tamo ima gde da se veze. npr. cim se predje na skijatos, na jugozapdnom kraju je ona velika cuvena plaza i na njenom desnom kraju postoji lucica u kojoj mikrac sigurno nlazi mesto. a ispred grada skiatosa takodje moze da se veze ili za mol, nema muring, spusti se sidro po krmi pa pramac na pristan, a moze i na sidro u plicaku.
dalje moze sve na jedra, a povratak je lagan.
prethodnih dana je izgleda bas duvalo. ne bi imali sanse oko sporada. morali bi da sacekate da padne vetar. mi smo  cekali 4  dana na skijatosu da prodje vetar. tamo je stvarno lepo i verovano je sad kad je prosla guzva bas dobro. dalje se lako predje na skopelos, a na zpadnoj strani ima par dobrih i sigurnuh mesta..

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #59 poslato: 11, 09, 2021, 22:13:39 posle podne »
mi smo bili opet na diaporosu, sitoniji i okolini. drustva je bilo bas dosta, a nama su deca bas mala pa je za njih tamo idealno