Autor Tema: Једрење у близини Волоса  (Pročitano 16871 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Једрење у близини Волоса
« poslato: 03, 07, 2016, 17:58:26 posle podne »
Одлучио сам да идем на једрење са јужне стране Пелиона у близини Кала нере са микротонером . Сваки добронамеран савет ми много значи пошто тамо нисам ишао никада ни копном . Занима ме ако би ми неко рекао где има рампа за спуштање у море и где могу да усидрим микраћа или да га вежем , узгред имам смештај у Каламосу то је 35 км од Волоса јужно у заливу . Унапред хвала свима .

Van mreže milan vlajkovic

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 70
  • Pol: Muškarac
  • moja garsonjera desno
    • no name
  • Brod tip: sklep dunavski hand made
  • Marina: grocka
  • Veličina: 6,00
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #1 poslato: 03, 07, 2016, 18:13:40 posle podne »

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #2 poslato: 03, 07, 2016, 20:27:15 posle podne »
Овај сајт није доступан или ја не могу да га отворим.

Van mreže milan vlajkovic

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 70
  • Pol: Muškarac
  • moja garsonjera desno
    • no name
  • Brod tip: sklep dunavski hand made
  • Marina: grocka
  • Veličina: 6,00
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #3 poslato: 03, 07, 2016, 20:53:56 posle podne »



trazi preko gugla

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #4 poslato: 03, 07, 2016, 21:39:55 posle podne »
Ja sam bio u tom delu vukao jedrilicu pa jedrio na sporade.ima odlicna rampa bas pored kala nere.rampa se nalazi u luci koja je odvojena od kala nere 500-700 m.
Lucica je odlicna.duboka i desta velika.rampa je bas dobra .siroka sigurno 30 metara.tu moze i prikolica da se ostavi.jedino je u toj luci nocu malo sablasno.nema pored nikakvih kucu.ali je osvetljeno i celu noc nekog ima.ribara najvise.
U volosu ima rampa u jedrilicarskom klubu.al ne savetujem da spustate jedrilicu tamo.guzva je vruce jako.nema mesto gde moze u moru da se okupa a od tuseva ni traga.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #5 poslato: 03, 07, 2016, 21:50:04 posle podne »
Imam sliku rampe u lucici al velika.ne mogu je postavim sa telefona.al veruj rampa je dobra.u toj luci slobodno ostavi mikraca.nece niko da te dira.ima mesta a luka je sigurna bas.sledece mesto zgodno da ostavis mikraca je lucica u milini desetak milja juzno od kala nere.tamo se ne secam dal ima rampa.ali negde u milini ima sigurno. Mozda bi bilo bolje da tamo i ostavljas jedrilicu posto je okolina zanimljivija.ima nekih ostrvaca i lepse je nego kale nera.
Taj voloski zaliv je dosta veliki.ne znam koliko imate iskustva. i kolike ste razdaljine spremni da predjete.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #6 poslato: 03, 07, 2016, 22:36:11 posle podne »
Ako vas nesto zanima pitajte. Ja mislim da su do vas stigle slike nekile moje mape

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #7 poslato: 03, 07, 2016, 23:55:34 posle podne »
Не желим да спустим једрилицу у Волосу , сада сам прочитао поруку коју ми је послао власник смештаја у Каламосу и каже да постоји рампа на 3 мин. хода али није сигуран где мигу да вежем једрилицу . Хвала ti @neptun немам искуства на мору мало сам једрио по Сави и не би се упуштао у неке велике авантуре . Иначе се на неки начин спремам већ 3 год . почев од учења једрења , куповине једрилице , приколице па опремање и замене сајли , затезача итд. Много би ми значило да ми неко објасни када пристајем у марине или на неки кеј каква је процедура (где се сме пристати и везати ) ,може ли за оне бове које су постављене близу обале ?Можда је глупо питање ако видим слободно место да ли могу да пристанем и вежем једрилицу ако не ометам друге бродове ?

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #8 poslato: 04, 07, 2016, 00:29:29 pre podne »
ja sam u Volosu vec par godina ... Microtonera mozes da spustis na skoro svakoj plazi ...
Ima ta luka pored Kala Nere  koju spominje neptun ... oma da znas da je NICIJA, Grcka drzava je pocela da pravi luku pa odustala i onda su to preuzeli lokalni ribari i uselili se na divljaka... spust je odlican

evo ti jedan klip te lucice.. nema zagadjenja mi se kupali



a mozes i u Kala Neri direktno posle vojske da se spustis ja sam tu spustao moju ladju



ako ides prema Volosu od Kala Nere, mozs jedrilicau da spustis u Kato Gatezi , Kato Lechoniji ... ma gde hoces... skoto svako mesto ima neki svoj spust ... a vecina mesta ima i bove pa se privez i preko noci ...

zaliv je jako mian i ne bi trebalo da bude problema ... naravno UVEK prati vremensku prognozu .. pa ako vidis da je losa a ti izvuci jedrilicu ...

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #9 poslato: 04, 07, 2016, 06:53:02 pre podne »
Овај први клип не може да отвори , пише приватни видео овај други сам одгледао и занима ме колико узима онај са трактором пошто сам запалио ламелу кад сам извлачио на Вајсу ? Видим да @neptun спомиње неке мапе и то ми није доступно или не знам где да гледам пошто сам нов на овом форуму , за @Kapetan kаква је твоја прогноза што се тиче ветра тамо од 20 јула ?

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #10 poslato: 04, 07, 2016, 08:05:34 pre podne »
otvorio sam video, sad bi trebalo da ga vidis...
traktor uzima 250 evra za 12 metara ... za manje ne znam ..

za manje jedrilice svi to rade kolima ... kada budes izvlacio pazljivo izvlaci, nista lameli nece faliti ...

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #11 poslato: 05, 07, 2016, 09:18:25 pre podne »
Интересује ме за те паре које узима тракториста јер вукао брод само ону дистанцу што је на снимку , јер ако је тако имам ја бољи од њега да ставим на приколицу па за 1/3 тих пара би и поринуо и извлачио тај брод . У оној лучици се види да је вода чиста и супер је доживљај са породицом када ниси у некој гужви на плажама . Елеm , рекох за ламелу јер сам извлачио са Fiat Doblom  и где је стрма рампа не може полако и мали гас јер има замајац са две масе и док опруге приме фрикцију он би се угасио . Нисам толико искусан са једрењем али ови друго је мој посао који радим сваки дан , тако ко има редуктор није проблем а трактор за излачење је тата али за ту цену ја променим цео сет квачила са хидро лагером.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #12 poslato: 05, 07, 2016, 10:58:18 pre podne »
moja greska... 250 evra je izvlacenje i spustanje u vodu i dve nedelje ostanka u zimovniku...

te cene spustanja traktorom variraju od velicine plovila i slicno... generalno se ugovara spustanje , dizanje i zimovanje.... recimo za 12 metara brod to izadje od 750 do 1500 evra godisnje u kompletu (voda, struja na krmi dok je na suvom doku i tusevi i wc)

mislim da svako mesto ima pravi spust , ali vecina grka sve manje od 7-8 metara spusta direktno na plazi , generalno nemas frku da bi spustio samo pitas lokalce i odmah ce ti reci gde ima

ovaj snimak gore nije na spustu , vec direktno na plazi preko sljunka...

bilo bi dobro da imas malo duze rudo recimo 3-4 metra i onda si zavrsio problem .. pogledaj na snimku koliko je samo ovo rudo koje mene spusta u vodu ...
naravno i ova napustena luka u Kala Neri (prvi snimak) je sasvim ok za spustanje... a tu mozes i da privezes ladju , grci su super usluzni i hoce da pomognu ... da li ce biti mesta u tom momentu ne znam , ja kad god sam dolazio u sezon biilo je mesta za moju ladju, tako da za microtoner ja ne bih brinuo ... mozes tu i auto da parkiras naravno , a prodavnice, restorani  su ti 2-3 km dalje odatle , plaza je sasvim ok , ali nema nigde vode tu ...

http://www.google.rs/maps/@39.306779,23.1128887,476m/data=!3m1!1e3?hl=en




Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #13 poslato: 05, 07, 2016, 12:57:30 posle podne »
Hvala Kapetane na informacijama , malo sam se dopisivao sa vlasnikom smeštaja i obećao mi je mesto za mikraća  u kanalu odmah pored smeštaja i na Google maps vidim da su parkirani neki čamci . E sad kako je tu izmanervisati videću kad dodjem na kraju dana zavisi kakvo je vreme mogu da ga ostavim pored obale , mislim da nije neko frekventno mesto . Nešto razmišljam da napravim kao one burgije za zemlju i da je zavrtim na obali i da vežem jedan kraj ili da odlijem parče betona u onaj balon od vode i gore alku pa to bacim u vodu i zavežem za njega .

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Једрење у близини Волоса
« Odgovor #14 poslato: 05, 07, 2016, 14:49:02 posle podne »
uzmi dobro sidro i ne beri brigu .. ako ima bova vezi se na bovu to ti je i najpametnije...
ako bude trebalo ima u tom delu (Volos) par nasih srba koji tamo zive i rade pa ih mozes cimnuti ok su likovi ..

naravno opet napominjem stalno gledaj vremensku prognozu...