Autor Tema: popravka camca  (Pročitano 9489 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kr100ns

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 23
  • www.mojaladja.com
  • Marina: Krcedin
Odg: popravka camca
« Odgovor #15 poslato: 05, 07, 2016, 13:31:48 posle podne »
Tako i ja planiram ako nabavim jaci motor, cisto malo da ga ojacam jer ne znam zasigurno u kakvom je stanju. Jel ti se nekako manifestovao problem sa zrcalom, pa zato hoces da radis? Pitam jer i mene interesuje na sta da obratim paznju :)

@offtopic
@Kr100ns
Veruj mi, Zoran T sigurno nije mislio nista lose, i zna jako puno o camcima i brodogradnji, to je bila samo dobronamerna konstatacija ali nikako provokacija! U zdravlje! 114
Znam da nije mislio nista lose.
A sto se tice zrcala, na spoju korita i gornjeg dela je malo zinulo nekih 3-4mm. E sad iako je unutra sve zasticeno i ima nekoliko slojeva poliestera mislio sam da je pametnije da promenim sve. Ali me covek razuverio da ne treba da se radi sve vec da je ovo u odlicnom stanju samo ga malo ojacati sa prohromom. Ipak na to zrcalo ide dvotaktni motor od 55ks pa sam imao strah od vibracija. Kada mi stavi prohrom poslacu slike a naravno i isprobati pa da vidim kako ide  king

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: popravka camca
« Odgovor #16 poslato: 05, 07, 2016, 16:02:44 posle podne »
Da, i mene jedino brine ta tezina motora, a i potisak sigurno nije mali :)
Super za slike, bas me interesuje kako ce to da izgleda. Mislim da je to ovaj fazon, samo je ovo bas osnovno ojacanje:
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Kr100ns

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 23
  • www.mojaladja.com
  • Marina: Krcedin
Odg: popravka camca
« Odgovor #17 poslato: 05, 07, 2016, 17:34:21 posle podne »
Da, i mene jedino brine ta tezina motora, a i potisak sigurno nije mali :)
Super za slike, bas me interesuje kako ce to da izgleda. Mislim da je to ovaj fazon, samo je ovo bas osnovno ojacanje:

Ne brine me toliko tezina koliko me brine vibracija i potisak. Em imam u planu da vucem skije na camcu  jh
Tako da se nadam ce ovo da resi problem, bar sada do zime pa onda cu da ga vadim i da ga ozbiljno sredim. Ovo mi je samo prelazno resenje jer me tako "svrbi" da sagorim jedno 200 litara mesavine  kgk kgk kgk
Evo ti slika da vidis sta mi je problem sa zrcalom (malo sam zumirao pa ne znam kako se vidi)

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: popravka camca
« Odgovor #18 poslato: 05, 07, 2016, 18:30:22 posle podne »
200 litara, pa šta je to? Nije ni desetak sati voznje! :D :P
Da da, vidim šta je problem kod tebe. Ajd, sa srećom, pa da izguraš sezonu bez problema ;)

Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Kr100ns

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 23
  • www.mojaladja.com
  • Marina: Krcedin
Odg: popravka camca
« Odgovor #19 poslato: 05, 07, 2016, 19:39:21 posle podne »
200 litara, pa šta je to? Nije ni desetak sati voznje! :D :P
Da da, vidim šta je problem kod tebe. Ajd, sa srećom, pa da izguraš sezonu bez problema ;)
Hahahaha mislim da ce mi 200 litara biti sasvim dovoljno stri
Da izguram sezonu bez potonuća i da su svi na broju i meni dosta  pirat

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: popravka camca
« Odgovor #20 poslato: 05, 07, 2016, 20:12:21 posle podne »
smanji na 100 litara, a tu ustedu uz ono sto si planirao da das za taj pleh das majstoru da ti sredi camac za deset sezona...
pametnije je nego da ruzikujes...

Van mreže Kr100ns

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 23
  • www.mojaladja.com
  • Marina: Krcedin
Odg: popravka camca
« Odgovor #21 poslato: 06, 07, 2016, 07:23:04 pre podne »
smanji na 100 litara, a tu ustedu uz ono sto si planirao da das za taj pleh das majstoru da ti sredi camac za deset sezona...
pametnije je nego da ruzikujes...
Znam sve... Sad mi je cilj da mi izgura ovu sezonu a onda cu ga sredjivati kako je red. Ne zelim ni ja da se zezam sa tim stvarima.

Van mreže Kr100ns

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 23
  • www.mojaladja.com
  • Marina: Krcedin
Odg: popravka camca
« Odgovor #22 poslato: 06, 07, 2016, 09:46:57 pre podne »
Da, i mene jedino brine ta tezina motora, a i potisak sigurno nije mali :)
Super za slike, bas me interesuje kako ce to da izgleda. Mislim da je to ovaj fazon, samo je ovo bas osnovno ojacanje:

Evo Bakara kao sto sam i obecao par slika sta je do sada uradio majstor...
Ostaje da izbusi rupe za ucvrscivanje motora i jos dve kroz prohrom da i njega ucvrsti kao i malo da se izbrusi i ocisti da zasija i naravno danas da ga na spojevima ojacamo sa poliesterom  hvauWJRFKLADSHF.
Zaista se nadam da ce ovo za prvu pomoc biti dovoljno tj do kraja sezone.
Motor je sredjen i uredjen zahvaljujuci Saletu iz Panceva i sad samo da nekako preteram camac 60km autoputem na ove tablice koje ima prikolica  stri
I posto su mi sve koande rastavljene nadam se da cu uspesno da povezem... a ako ne saljem ovde poruke pa ko zna neka pomaze  jh jh jh

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: popravka camca
« Odgovor #23 poslato: 06, 07, 2016, 10:57:24 pre podne »
Super za slike, a i brzo ste vi to resili. Pazi, sigurno da si ga znatno ojacao u odnosu na ranije, i da ce ga ovo u dobroj meri zastititi, ali sam malo skeptican po pitanju skijasa. Ipak je to prilicno opterecenje za camac, ne znam gde planiras da ga vezes?
Ja kad budem radio to ojacanje, planiram da mi aluminijumska ploca prati liniju korita, i da pokrije celu krmenu dasku. Jedino cu tako biti siguran da sam ga ojacao,  jer ce raspodeliti silu motora i na bocne stranice i na samo korito direktno.
Kod tvog resenja mi se svidja sto prohrom prelazi preko krmene daske, i ulazi malo i u unutrasnji deo, to sigurno znaci.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Kr100ns

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 23
  • www.mojaladja.com
  • Marina: Krcedin
Odg: popravka camca
« Odgovor #24 poslato: 06, 07, 2016, 11:07:07 pre podne »
Super za slike, a i brzo ste vi to resili. Pazi, sigurno da si ga znatno ojacao u odnosu na ranije, i da ce ga ovo u dobroj meri zastititi, ali sam malo skeptican po pitanju skijasa. Ipak je to prilicno opterecenje za camac, ne znam gde planiras da ga vezes?
Ja kad budem radio to ojacanje, planiram da mi aluminijumska ploca prati liniju korita, i da pokrije celu krmenu dasku. Jedino cu tako biti siguran da sam ga ojacao,  jer ce raspodeliti silu motora i na bocne stranice i na samo korito direktno.
Kod tvog resenja mi se svidja sto prohrom prelazi preko krmene daske, i ulazi malo i u unutrasnji deo, to sigurno znaci.
Da ne prelazi preko krmene daske ne bih ni radio jer mislim da nista ne bih dobio sa tim... ovako ga je ucvrstilo sa obe strane i onaj deo koji je bio zinuo je vratilo u normalan polozaj i sad ce da ga ojaca sa poliesterom. A inace sam i ja hteo od aluminijuma da radim ali mi je majstor rekao da se nece dobro pokazati jer je mekan, a imao je alu ploce od 2mm. Skijas moze i da saceka ovu sezonu dok ga ne sredim za sledece leto i mislim da si tu u potpunosti u pravu  6589

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: popravka camca
« Odgovor #25 poslato: 06, 07, 2016, 11:26:27 pre podne »
Da, bolje je tako kad ide preko. Sad se setih, na drugom forumu mi je @maverick objasnio sta on koristi kad to radi, a on je dosta toga uradio. Ja hteo onu malu kupovnu plocicu da stavim, ali evo sta mi je rekao, da prenesem:
Ja na starije čamce uopce ne stavljam takve ploče, stavim puno vecu da prenesem potisak na što veću površinu...vidi kod Darka u temi...Od materijala koristim onu bijelu industrijsku plastiku debljine 1 cm....ili blažujku ..ili rebrasti aluminijski lim 3/4. Cijelo zrcalo s vanjske strane zatvoriš...gdje god su bile rupe...plastificiraš...okitaš s epoxy filerom....i onda izrežeš oblik i ušarafiš ga, dovoljni su lim vijci od inoxa...jer ionako ce tu dasku drzati čeljust od motora....sve rupe koje imaš silikoniraš...i ja još i tu cijelu dasku silikoniram u krug da mi ne ulazi vlaga i prljavština izmedju te ploče i zrcala....
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Kr100ns

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 23
  • www.mojaladja.com
  • Marina: Krcedin
Odg: popravka camca
« Odgovor #26 poslato: 06, 07, 2016, 11:56:22 pre podne »
Da to je bas onda zasticeno sa svih strana. Prohrom je malo skuplja varijanta i ljudi ga uglavnom izbegavaju za pokrivanje vecih povrsina... Mene nije izaslo nista tj dobio sam sve besplatno pa sam se i odlucio za tu prohrom varijantu. A i kada ga sredim preko zime opet mi ostaje taj prohrom kao dodatno ojacanje koje mogu da stavim a ne moram.