Autor Tema: Kako fiksirati upravljanje (steering) prilikom transporta...  (Pročitano 3336 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vmiro

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • www.mojaladja.com
Kako fiksirati upravljanje (steering) prilikom transporta...
« poslato: 17, 06, 2016, 09:27:32 pre podne »
Pozdrav,
imam Yamaha 25ks koju planiram transportovati na čamcu, interesuje me kako da fiksiram da se motor pomjera lijevo-desno prilikom transporta ?

Van mreže vmiro

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • www.mojaladja.com
Odg: Kako fiksirati upravljanje (steering) prilikom transporta...
« Odgovor #1 poslato: 17, 06, 2016, 13:49:16 posle podne »
Neko je patentirao sličan proizvod. U prilogu je slika.
Mogu napraviti sličnu spravu, al reko da nema neki lakši način ;)

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kako fiksirati upravljanje (steering) prilikom transporta...
« Odgovor #2 poslato: 17, 06, 2016, 16:25:10 posle podne »
Ako vec ne mozes ili neces  tu rucku br 28 da fiksiras kanapom levo i desno...onda ispod stega motora na poziciji br 12 podvucii flah na koji su zavarene levo i desno 2 kutije koje izlaze na meru sa unutrasnje strane rucke br28 i na taj nacin je blokiraju da se ne mrda...stegnes stege 10 tj fiksiras motor i nema gde kad ne treba olabavis stege i izvuces spravu  114
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Kako fiksirati upravljanje (steering) prilikom transporta...
« Odgovor #3 poslato: 17, 06, 2016, 17:17:04 posle podne »
čemu služi ova rupa br 80? jel to za podmazivanje ili...? nije mazalica u pitanju....
Dunav je moje more.....

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kako fiksirati upravljanje (steering) prilikom transporta...
« Odgovor #4 poslato: 17, 06, 2016, 19:10:08 posle podne »
Rekao bi da je to rupa za osigurac...dole skroz desno na slici
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže vmiro

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • www.mojaladja.com
Odg: Kako fiksirati upravljanje (steering) prilikom transporta...
« Odgovor #5 poslato: 28, 06, 2016, 08:06:34 pre podne »
Ako vec ne mozes ili neces  tu rucku br 28 da fiksiras kanapom levo i desno...onda ispod stega motora na poziciji br 12 podvucii flah na koji su zavarene levo i desno 2 kutije koje izlaze na meru sa unutrasnje strane rucke br28 i na taj nacin je blokiraju da se ne mrda...stegnes stege 10 tj fiksiras motor i nema gde kad ne treba olabavis stege i izvuces spravu  114

Hvala na odgovoru. Nije loša ideja to sa flahom, samo bi morao svaki put da odvrćem i zavrćem stege motora...kanap mi nije neko riješenje, da mi je nešto elegantije :)
Napravio sam nešto slično kao na slici iz mog prethodnog posta. Savio sam željeznu šipku i na krajevima narezao navoje. Jedan kraj ide na motor gdje sam iskoristio postojeću rupu sa navojem na motoru...uostalom, slika više govori...

Van mreže Nidza

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 174
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Bora 3
  • Veličina: 9m
Odg: Kako fiksirati upravljanje (steering) prilikom transporta...
« Odgovor #6 poslato: 28, 06, 2016, 10:42:11 pre podne »
  Proveri ako imas uputstvo cemu sluzi ovaj sraf zaokruzen crvenim na slici. Vecina novijih vanbrodskih ima od prilike bas na tom mestu sraf cijim se zatezanjem/otezanjem kontrolise jacina otpora koju osecas prilikom pokretanja motora levo/desno, a kada se zategne dovoljno, onda se time fiksira motor da se ne pomera. Ja na Hondi to redovno koristim za transport, a i da podesim zeljeni otpor volana. Taj sraf obicno ima nesto kad feder ispod glave. Nisam siguran sa ove slike da je to to, ali vredi proveriti pre nego krenes u zanatske vode, mada si ti vec krenuo kako vidim.

Van mreže Nidza

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 174
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Bora 3
  • Veličina: 9m
Odg: Kako fiksirati upravljanje (steering) prilikom transporta...
« Odgovor #7 poslato: 28, 06, 2016, 10:57:34 pre podne »
  Ne vidim bas najbolje na slici, pa da dodam samo da je taj sraf uvek negde blizu "zgloba"/lezaja u kome se rotira motor, ne mora da bude bas ovaj sraf koji sam zaokruzio, mozda se ne vidi na ovoj fotografiji, da je i negde nize, u svakom slucaju, potrazi to u uputstvu ili negde na netu. Vecina vanbrodskih to ima jer je to cesto potrebno, problem je star koliko su i vanbrodski motori.

Van mreže vmiro

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • www.mojaladja.com
Odg: Kako fiksirati upravljanje (steering) prilikom transporta...
« Odgovor #8 poslato: 28, 06, 2016, 11:10:53 pre podne »
OK, hvala na savjetu. Provjeriću, to bi bila svakako najelegantnija varijanta ;)