Autor Tema: OSIGURANJE PLOVILA  (Pročitano 7576 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #15 poslato: 05, 03, 2009, 01:26:39 pre podne »
e da dobicemo uslove za osiguranje posade ali samo do registrovanog broja po camcu ..

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #16 poslato: 05, 03, 2009, 11:26:36 pre podne »
ovo sam vec pomenuo u prethodnom postu, ali da jos jednom naglasim. DUNAV je bezobrazno SKUP.
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže sharke

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 237
  • Pol: Muškarac
???: OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #17 poslato: 29, 03, 2009, 18:54:34 posle podne »
Ovo je moj prvi čamac.Kupio sam ga u lošem stanju ,ali čim sam ga video znao sam da će biti lep kad se sredi.U njega ugradio dosta vremena i ljubavi da ga sredim,ali mi je on sve to vratio dok smo klizili po Dunavu.U osnovi ja sam bio pecaroš,ali kad sam zaplovio to je bila druga priča.Skoro svaki dan sam ga obilazio,vozikao se sa njim ,čistio ga ,izbacivao kišnicu , a onda su mi jedno veče javili da ga smrskala barža uz obalu.Ipak to je bio drveni čamac ,crnomorac, kako su ga zvali.

Van mreže sharke

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 237
  • Pol: Muškarac
???: OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #18 poslato: 29, 03, 2009, 19:10:06 posle podne »
To je bio drveni čamac ,a šta da je bila neka jahtica.Posle sam čuo da je čovek pijan upravljao brodom,i tako ga naterao na obalu.Za nekih deset minuta se manevrima izvukao i otplovio dalje.Srećom bilo je tu ljudi koji su sve to videli,pa su zvali mene i policiju,koja je došla na uviđaj sa ljudima iz Kapetanije.Eto i to se dešava, i zato bi plovila trebala da budu osigurana.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
???: OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #19 poslato: 29, 03, 2009, 20:18:27 posle podne »
Koje osiguravajuće kuće osim Dunava, osiguravaju plovila i čamce?
Mene je prošlogodišnji KASKO za moj čamac na osiguranu sumu od 5000EUR-a izašlo oko 200EUR-a, na godinu dana.
Osiguran je čamac, motor, pribor.
Od krađe, potapanja, oštećenja.

Ako bi ne daj Bože došlo do situacije totalne štete, da li bi oni isplatili 5000e? ili bi se vukli po sudu uz njihovu varijantu da ali to vredi 3500e i toliko vam isplaćujemo, a na pitanje što ste napravili osiguranje na 5000?.. rekli bi.. pa to ste vi tako hteli... klasika..  :diablo: :aikido:

Van mreže britva63

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 102
  • Pol: Muškarac
Odg: OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #20 poslato: 12, 06, 2009, 19:37:10 posle podne »
Evo vidim da vas muće osiguranje camaca
Danas sam osigurao svoj mali camac i to kod nas mora se osigurati svake godine zavisno od jacine motora i ide od 180 kn na vise, a kasko sam osigurao (osiguravaju sve osiguravajuce kuće ) ali ja osiguravam u Kvarner Viena insurance Group i na 3500 eura je 445 kuna , a sad to vam je ak je 100 eura 735 kuna pa racunajte, uglavnom strane osiguravajuce kuće su to  i nevidim razloga zasto to kod vas nemoze, camac se slika i vez, pa onda navedete cijenu i onda oni odobre i to je full kasko znaci bukvalno do svega osim nemara je osigurano.

POZ sa Drave :dance:

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #21 poslato: 12, 06, 2009, 20:13:36 posle podne »
Evo vidim da vas muće osiguranje camaca
Danas sam osigurao svoj mali camac i to kod nas mora se osigurati svake godine zavisno od jacine motora i ide od 180 kn na vise, a kasko sam osigurao (osiguravaju sve osiguravajuce kuće ) ali ja osiguravam u Kvarner Viena insurance Group i na 3500 eura je 445 kuna , a sad to vam je ak je 100 eura 735 kuna pa racunajte, uglavnom strane osiguravajuce kuće su to  i nevidim razloga zasto to kod vas nemoze, camac se slika i vez, pa onda navedete cijenu i onda oni odobre i to je full kasko znaci bukvalno do svega osim nemara je osigurano.

POZ sa Drave :dance:
    Ni nama nije jasno zasto to niko kod nas ne radi????????Ali mozda im dodje iz du...a u glavu jednog dana!Nece ljudi da zarade pa to ti je!! :shout:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže britva63

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 102
  • Pol: Muškarac
Odg: OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #22 poslato: 12, 06, 2009, 20:25:52 posle podne »
Da i ja vam zelim to, :good: jel mirno spavam, nije neki camac al je moj i uzivam ploveći s njime, tako da bi mi bilo zao da nestane.