Autor Tema: OSIGURANJE PLOVILA  (Pročitano 7586 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
OSIGURANJE PLOVILA
« poslato: 18, 01, 2009, 21:30:09 posle podne »
Resih da pokrenem ovu temu iz tri razloga. Jedan od prvih je sto se u vise tema govorilo o stetama pricinjenim, kako na sopstvenom, tako i na tudjim plovilima. Drugi razlog je zato sto mislim da je osiguranje plovila, kao i kod automobila, neophodno. Jednostavno sve je vise ucesnika u saobracaju na vodi pa su sanse za nezgode vece. Treci je naravno razmena dragocenih iskustava. Zivot je suvise kratak da bi smo ucili na sopstvenim greskama. Da ne bude zabune, nisam ni zaposlen u, niti sam vlasnik osiguravajuceg drustva. Samo zadovoljni vlasnik osiguranog camca.
Koliko Vas zna nekoga ko ima osiguran camac?
« Poslednja izmena: 18, 01, 2009, 22:42:54 posle podne espresso »
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #1 poslato: 18, 01, 2009, 21:34:32 posle podne »
kako si uspeo da osiguras camac? koji su kriterijumi ? deplasmanci da li se osiguravaju?

Van mreže Bane

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 422
  • Pol: Muškarac
???: OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #2 poslato: 18, 01, 2009, 21:42:10 posle podne »
kako si uspeo da osiguras camac? koji su kriterijumi ? deplasmanci da li se osiguravaju?

ne koliko j znam, samo sa stabilnim motorima
Duško Radović: Pametni i skromni ljudi neće ono što ne mogu. Zato se drugima čini da oni mogu sve što hoće.

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
???: OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #3 poslato: 18, 01, 2009, 21:44:43 posle podne »
Hajde espresso objasnjavaj nemoj da nas drzis na ledu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #4 poslato: 18, 01, 2009, 21:51:48 posle podne »
jel osigurana i oprema i unutrasnji enterijer?

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #5 poslato: 18, 01, 2009, 22:15:57 posle podne »
Ovo sto pisem je moje iskustvo iz avgusta 2008, kada sam na lizing kupio Campion 925.
Naime da bih registrovano camac, Hypo lizing je trazio polisu kasko osiguranja plovila na punu vrednost lizinga. Ljubazno su me uputili na Dunav osiguranje i Delta Generali, sa objasnjenjem da sa njima imaju potpisane ugovore o saradnji. Sa ugovorom o lizingu odem u Dunav, oni kazu moze, cena cca. 4000 eura godisnje, moze i na rate. Hvala lepo. Pravac Delta Generali. Ista prica, sve moze, cena nesto preko 3000 eura. Pitam ih ja u cemu je tolika razlika u odnosu na Dunav osiguranje. Naravno ne dobijem bas neki pametan odgovor. Vratim se u kancelariju, sednem za komp i krenem da trazim brojeve telefona nekih drugih osiguranja i da okrecem. Neki ne osiguravaju camce, neki nisu sigurni to rade itd... Uglavnom naletim na MILENIUM osiguranje. Kod njih moze, ali je problem sto nemaju potpisan ugovor sa Hypo lizingom. Ako bi Hypo prihvatio njihovu polisu, cena za full kasko na godinu dana, bila bi 177.000 dinara, moze na 12 rata. ???? Potpuni rebus. 2212 eura. Pitam ih jel to full kasko. Da li je kao osnovica uzeta puna vrednost predmeta lizinga. Jos jednom, sta podrazumeva polisa? Covek mi kaze poslacu vam na mail, lista je dugacka da bi mi je citao preko telefona.
Nakon razgovora sa njim, pozovem Hypo lizing i kazem da sam nasao osiguranje koje ce mi osigurati camac po skoro duplo manjoj ceni u odnosu na Dunav osiguranje. Ispricam ceo slucaj, ljubaznoj gospodjici iz Hypo lizinga i ona mi kaze da tu polisu mogu da prihvate ako odobri direktor. Ja joj dam kontak coveka u osiguranju, a ona mi kaze da ce mi javiti sutra ako moze. Na moje iznenadjene, sutradan su me zvali i rekli da slobodno mogu da zakljucim polisu kod Milenium osiguranja i da im donesem kopiju polise. Pri potpisivanju ugovora o kasko osiguranju sam od coveka saznao da njih reosigurava Croatia Lloyd. Bili su na marini kada sam spustio camac, sve detaljno slikali za arhivu, popili sok i od tada se nismo videli. Ja svakog prvog platim ratu za lizing i osiguranje i svi sretni.
« Poslednja izmena: 18, 01, 2009, 22:54:38 posle podne espresso »
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #6 poslato: 18, 01, 2009, 22:18:45 posle podne »
Da kompletan spisak opreme i inventara sa camca, ukljucujuci i mikrotalasnu. Osiguranje obuhvata cak osiguranje ukrcanih putnika.
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
???: OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #7 poslato: 18, 01, 2009, 22:37:06 posle podne »
Ovo su vrlo bitne informacije. Mene upravo ceka jedna slicna akcija.

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
???: OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #8 poslato: 18, 01, 2009, 22:44:14 posle podne »
Dali si upucen osigurava li ko plovila iz samogradnje?

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #9 poslato: 18, 01, 2009, 22:58:24 posle podne »
Ne znam za samogradnju.
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
???: OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #10 poslato: 19, 01, 2009, 00:14:54 pre podne »
Nisam probao da osiguram čamac, ali se dosta bakćem sa osiguranjima. Generalno važi pravilo da ćete za egzotične polise naići na više razumevanja i povoljnije cene kod manjih osiguravajućih društava. Milenijum osiguranje je pre par godina kupljeno od Croatia osiguranja, a oni su opet postali deo nemačke Allianz grupe. Tako da sa te strane nema brige oko važnosti polise.
Naravno, kad dođe do naplate neke štete, tu se "na muci poznaju junaci". Kod nekih pare stižu brže, kod nekih sporije, a kod nekih morate i da tužite!
Kasko-polisu za auto imam kod Kopaonik-Triglav osiguranja, bili su skoro duplo jeftiniji od DDOR-a i Dunava, a sad nakon 2 godine su mi spustili za još 30%. Imao sam jednu štetu ( udario kuče na autoputu- odvalio branik,klima-hladnjak etc.), popravio, doneo im račun - pare legle za 4 dana!   
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
???: OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #11 poslato: 19, 01, 2009, 02:17:17 pre podne »
Odlična tema, spremao sam se da napadnem sličnu problematiku ove godine... planiram da vučem čamac na more, pa bi ga osigurao i na vodi i na kopnu.
Espresso, prosledićeš mi kontakt Milenijum osiguranja.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
???: OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #12 poslato: 19, 01, 2009, 10:28:57 pre podne »
Evo linka sa osnovnim podacima za sva Osig. društva u Srbiji

http://www.nbs.rs/export/internet/cirilica/60/60_1/60_1_1.html
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #13 poslato: 19, 01, 2009, 12:10:07 posle podne »
Pero, cujemo se za kontakt. Update verzije 1.9 sam uspesno resio nakon sto sam vratio verziju Map Sourcea 6.14. Verzija 6.15 ima neki problem.
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #14 poslato: 05, 03, 2009, 01:26:11 pre podne »
koja sam ja dijabola ja otvori novu temu :)
imacemo vise onformacija ovih dana juri covek da nam da uslove dunava...