Autor Tema: koji motor kupiti  (Pročitano 3829 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vlajkovicd

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
koji motor kupiti
« poslato: 16, 04, 2016, 21:38:55 posle podne »
 25648kupio camac ,sad treba kupiti motor.naravno polovan,skupio sam nekih 1000evrica,drugari kazu obavezno da ima dva cilindra kazu sto je mercedes za kola to je honda za vanbr.motore ja bih najpre neku cetvorotaktnu osmicu ali honde i jamahe od desetak godina su oko 1200evra.Da li bas toliko vrede.Molim za neku preporuku

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: koji motor kupiti
« Odgovor #1 poslato: 17, 04, 2016, 10:39:27 pre podne »
Yamaha 8ks 4t stara desetak godina je odličan motor, nema greške.
Honde su sličnih performansi ali ipak bih išao na Yamahu, nekako mi deluje za klasu bolje a trošio sam i jedne i druge.
Prilikom kupovine zahtevaj probu na čamcu i obavezno da se vidi ulje u peti, da nema vode jer onda treba menjati semeringe itd.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: koji motor kupiti
« Odgovor #2 poslato: 17, 04, 2016, 11:27:25 pre podne »
Yamaha 8ks 4t stara desetak godina je odličan motor, nema greške.
Honde su sličnih performansi ali ipak bih išao na Yamahu, nekako mi deluje za klasu bolje a trošio sam i jedne i druge.
Prilikom kupovine zahtevaj probu na čamcu i obavezno da se vidi ulje u peti, da nema vode jer onda treba menjati semeringe itd.
To su "mali" motori, pa skoro da i nema neke razlike.
Sta je to za klasu bolje kod jednog ili drugog proizvodjaca?
Do sada nisam cuo bilo koga sa pravim argumentom.
Meni se, npr, vise dopada Honda, ali nikada necu reci da je bolja od bilo kog drugog motora samo zato sto se meni vise dopada.
Moje misljenje je da je sasvim sve jedno, pazari se ono sto se u oglasima pojavi u tom trenutku i kraj.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: koji motor kupiti
« Odgovor #3 poslato: 17, 04, 2016, 17:35:11 posle podne »
Procenat kvarova, mislim da je Yamaha za malo bolja od Honde po tom osnovu, bar koliko sam video šta je od te dve marke češće u servisu a najbolje će o tome suditi serviseri.
Daleko od toga da Hondi nešto hvali, oba su daleko ispred ostalih ali ako bi se pravila anketa ipak Yamaha vodi.
Možda je bolje praviti komparaciju samo u klasi 8ks, tu Yamaha definitivno pobeđuje, bar po zastupljenosti a to je ipak neko merilo.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: koji motor kupiti
« Odgovor #4 poslato: 17, 04, 2016, 17:54:46 posle podne »
Procenat kvarova, mislim da je Yamaha za malo bolja od Honde po tom osnovu, bar koliko sam video šta je od te dve marke češće u servisu a najbolje će o tome suditi serviseri.
Daleko od toga da Hondi nešto hvali, oba su daleko ispred ostalih ali ako bi se pravila anketa ipak Yamaha vodi.
Možda je bolje praviti komparaciju samo u klasi 8ks, tu Yamaha definitivno pobeđuje, bar po zastupljenosti a to je ipak neko merilo.
Nista, ali apsolutno nista gore receno nema veze sa realnoscu.

Vi ste Ljubo, predpostavljam, ovlasceni serviser vanbrodskih motora ili neko ko cesto boravi u servisu, pa na osnovu toga imate ideju koji motori cesce trebaju popravku?
Oko samog servisa/odrzavanja ima toliko faktora, da i nema smisla pominjati iste....

Nije da i jednom od pomenutih nesto "hvali", ali mozda znate i za neku ranije napravljenu anketu (mada, ko bi ozbiljan nekakvu anketu uzeo kao merodavnu pri kupovini ovakve stvari?) ?

Covek gleda samo ono sto ga zanima (ima logike, zar ne?), a ako cemo gledati zastupljenost, sto je po Vama merilo, onda je mozda bolji izbor Tomos 10 ili slicno?

Sasvim je sve jedno Yamaha ili Honda, samo treba imati srece i nabasati na pristojnog vlasnika i odrzavan motor.
Zaboravite sumanute posete serviserima (bez motora), ankete i slicno.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: koji motor kupiti
« Odgovor #5 poslato: 17, 04, 2016, 18:42:30 posle podne »
Možda Vama to nema veze sa realnošću ali u mojoj marini je servis "vrata do vrata" a pošto sam bar 3x nedeljno na vodi, imam priliku da vidim šta se više donosi.
Imao sam i Hondu, lepo me je služila ne mogu da kažem protiv ali sa sada sa Yamahom imam neki veći osećaj sigurnosti.
No ni to nema veze, ako smo zapeli za ankete eto pogledajte strane forume ili proguglajte "Outboard, Honda vs Yamaha", samo će se kasti i uopšte nije neozbiljno pogledati i druga mišljenja i to malo ozbiljnijih od nas.
To što pominjete Tomos 10 u ovoj korelaciji pa tek to nema veze sa realnošću, pričamo o zastupljenosti između H i Y, smešno je stavljati Tomos u taj odnos.
Tačno je da čovek gleda samo ono što ga zanima ali tačno je i to da mu nije baš svejedno koju će firmu odabrati, ako već može da bira.

Van mreže vlajkovicd

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
Odg: koji motor kupiti
« Odgovor #6 poslato: 17, 04, 2016, 19:16:30 posle podne »
hvala ljudi,vidim da hondi i yamahi 8ica nema bas puno u oglasima a iono sto bude brzo plane.Moram to brzo da resim sezona je na pragu

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: koji motor kupiti
« Odgovor #7 poslato: 17, 04, 2016, 20:30:15 posle podne »
Jonson .sipaj -vozi
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: koji motor kupiti
« Odgovor #8 poslato: 17, 04, 2016, 21:36:17 posle podne »
25648kupio camac ,sad treba kupiti motor.naravno polovan,skupio sam nekih 1000evrica,drugari kazu obavezno da ima dva cilindra kazu sto je mercedes za kola to je honda za vanbr.motore ja bih najpre neku cetvorotaktnu osmicu ali honde i jamahe od desetak godina su oko 1200evra.Da li bas toliko vrede.Molim za neku preporuku
Da izbegnem(o) prepirku sa bilo kim (cini mi se da tema ide u tom pravcu), pogledao sam prvi post.
Vrede onoliko koliko Vama treba motor, tj koliko ste spremni da platite.
Koliko sam razumeo, Vi ste u stvari trazili neku preporuku za jeftiniji motor, jer su cene u oglasima malo jace za motore koji Vas zanimaju?
Sta god da je u pitanju, jeste tesko, ali je uvek sigurnije dodati malo para i pazariti sto noviji/ocuvaniji motor.
Siurno da to i nije neka novost, ali tako je. Nema tu neke preporuke i mudrovanja koji je proizvodjac (od dva pomenuta) bolji.

Van mreže vlajkovicd

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
Odg: koji motor kupiti
« Odgovor #9 poslato: 18, 04, 2016, 18:24:28 posle podne »
nova jamaha 6 sa jednim cilindrom je 1350evra a tu je i merkuri,novo je novo ali ni cena nije bas mala

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: koji motor kupiti
« Odgovor #10 poslato: 18, 04, 2016, 21:50:45 posle podne »
Sami ste pomenuli da su motori sa jednim cilindrom, sto je ipak minus...