Anketa

Da li ste za to da se osnuje U.G. Moja Ladja ?

DA, ali bez clanarine
1 (3.1%)
DA, sa clanarinom od 10 evra
25 (78.1%)
NE
6 (18.8%)

Ukupno glasova: 32

Anketa završena: 10, 03, 2016, 00:45:03 pre podne

Autor Tema: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja  (Pročitano 30706 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #60 poslato: 11, 09, 2017, 13:24:12 posle podne »
БатаВоји и осталима,

Договор је био да не оптерећујемо форум причом око организације удружења. Раније у теми сам дао своју имејл адресу и сви који су били заинтересовани за учешће у томе могли су да ми се јаве.

Неки су се и јавили.

Тренутно, ситуација је следећа:


У преписци је учествовало укупно нас 12.


•   Име удружења: Удружење наутичара „Моја лађа“
        За ово име изјаснило се 9 од 12.

•   Да удружење има Скуптшину, Управни одбор и овлашћено лице изјаснио се 1 од 12.
•   Да удружење има само Скупштину и овлашћено лице изјаснило се нас 7 од 12.

•   За назив функције овлашћеног лица – председник удружења изјаснило се нас 7 од 12.
•   До сада нико није био против мог предлога да ја будем овлашћено лице удружења, а потврдили сагласност 7 од 12.
•   За осниваче удружења имамо само једну пријаву. Потребна су најмање још два!

Што се тиче чланарине, било је предлога да она буде 1 евро месечно, било је предлога да буде 20 евра годишње; пар људи је исказало спремност да својим донацијама подрже оснивање и каснији рад.
Предложио сам да у тренутку оснивања свако да по 12 евра и то би требало да покрије трошкове регистрације и завршног рачуна. О чланарини за следећу годину и о свему осталом, договорићемо се кад оснујемо удружење.

Наравно, чланарину ћемо плаћати у динарској противвредности, а како нам привреда јача и курс евра пада, можда ћемо чланарину морати и да подигнемо јер с курсом не падају и таксе које треба држави платити.

Неолико људи је понудило своју помоћ у изради веб-презентације, и других видова ИТ подршке. Човек је понудио да подели с нама своја сазнања о организацији регистрације у Канади... Било је више занимљивих предлога, тако да се надам да ћемо се у наредних десетак дана скупити на неком лепом месту где ћемо уз пиће формално организовати оснивачку скупштину на којој ћемо усвојити одлуке о оснивању и статут, а иза тога ћемо спровести поступак регистрације.

И ма како се све ово чини да иде споро и тешко, тек ће бити тешко оно што треба да уследи.
На оснивачкој скупштини ћемо усвојити циљеве удружења а онда ћемо се конкретно договорити ко шта може да уради па ћемо после анализирати ефекте и видети шта иде добро, шта треба мењати...


Ето, тако стоје ствари на дан 11.09.2017. и 13:00.

Ех, да, заборавио сам да напишем, па ево да додам - предложио сам да, ако ја будем председник, да седиште буде регистровано у Беогаду, у Земуну, јер би мени тако било лакше да обављам оно што ће бити мој део посла у вези пореске управе, банке и сл.



Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #61 poslato: 11, 09, 2017, 14:44:58 posle podne »
Lazo, ovo računaj kao meil. :)
Nemam ništa protiv udruženja. Ranije smo dva puta neuspešno to pokušavali. Lično osim moralne podrške nikakve druge obaveze ne bih prihvatao. Slažem se da se udruženje zove "Moja Lađa", da ti budeš ovlašćeno lice (predsednik), slažem se za članarinu od 20 e godišnje. Pozdrav, Arsa.
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #62 poslato: 11, 09, 2017, 15:00:08 posle podne »
Lazo, ovo računaj kao meil. :)
Nemam ništa protiv udruženja. Ranije smo dva puta neuspešno to pokušavali. Lično osim moralne podrške nikakve druge obaveze ne bih prihvatao. Slažem se da se udruženje zove "Moja Lađa", da ti budeš ovlašćeno lice (predsednik), slažem se za članarinu od 20 e godišnje. Pozdrav, Arsa.
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže BataVoja

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • DREEM BOAT
  • Brod tip: GREENLINE 33
  • Marina: Marina YACHTING KLUB
  • Veličina: 10 m
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #63 poslato: 12, 09, 2017, 10:13:38 pre podne »
Podržavam:
- da se udruženje zove "Moja Lađa"
- da Udruženje ima Skupštinu i ovlašćeno lice
- naziv funkcije - predsednik udruženja
- da predsednik bude Laza
- da osnivanje bude 12eur a kasnije 20eura godišnje
- da sedište bude u Zemunu

Pozdrav

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #64 poslato: 12, 09, 2017, 10:55:21 pre podne »
БатаВојо и Арсо,

Немојте замерити, али негде сам, некако, изгубио ваше податке - молим вас да ми на мејл пошаљете ваше податке (име, презиме, адреса, имејл, контакт телефон) да бих то унео у своју листу.

И хвала обојици на подршци.

Van mreže BataVoja

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • DREEM BOAT
  • Brod tip: GREENLINE 33
  • Marina: Marina YACHTING KLUB
  • Veličina: 10 m
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #65 poslato: 13, 09, 2017, 12:56:59 posle podne »
БатаВојо и Арсо,

Немојте замерити, али негде сам, некако, изгубио ваше податке - молим вас да ми на мејл пошаљете ваше податке (име, презиме, адреса, имејл, контакт телефон) да бих то унео у своју листу.

И хвала обојици на подршци.

Poslao sam ponovo mail od 25.08.2017.

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #66 poslato: 13, 09, 2017, 22:41:46 posle podne »
Prešlo me što je veliko l kao i zato sva zbrka. Nadam se da sam računat za glas

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #67 poslato: 21, 09, 2017, 12:36:29 posle podne »
Дозволите да вас све обавестим да смо ових дана разменили више мејлова и да смо на корак до оснивања Удружења наутичарра.

До сад смо се договорили да ће се Удружење звати "Удружење наутичара Моја лађа".
Оснивачи ће фомално-правно бити наши пријатељи: Милета Стаматовић, Зоран Тичић и Марко Ватраљев.
Удружење ће од органа управљања имати Скупштину и председника удружења док не буде имало више од 50 ргистрованих чланова.
Овлашћењно лице за заступање и представљање Удружења биће председник удружења - предлог је да то будем ја, Лазар Станојевић.
У предложеним документима који ће бити усвојени на оснивачкој седници дефинисани су циљеви и активности удружења који ће одређивати рад удружења.

Оснивачка скупштина, на иницијативу 15 наутичара, одржаће се у ресторану марине "4. јули" у суботу, 23.09.2017. с почетком у 10 сати.
Састанак је отвореног типа па тако могу присуствовати и учествовати у раду и они који нису учествовали у размени мишљења у протеклих месец дана.
 

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #68 poslato: 21, 09, 2017, 14:34:54 posle podne »
Vidimo se u subotu!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #69 poslato: 23, 09, 2017, 14:36:54 posle podne »
Данас је одржана Однивачка скупштина Удружења наутичара "Моја лађа".

Састанку је од петнаест присуствовало осам чланова оснивачког одбора, а још шест је пре састанка доставило своја мишљења и прихватило текстове Оснивачког акта и Статута који су свима били достављени благовремено.

На састанку који је трајао мало дуже од сат и по, усвојени су акти Удружења, и донете су одлуке о формирању органа Удружења (Скупштина и председник), изабран је председник, донета је одлука о висини чланарине за 2017. годину и договорене су активности које треба спровести у поступку регистрације Удружења.

О дешавањима која ће уследити, бићете благовремено обавештени.

Сад је важно да сви размислимо и да у циљу остваривања прокламованих циљева ради којих је Удружење формирано изаберемо активност којима ћемо почети свој рад. О конкретним активностима догворићемо се на неком од наредних састанака.

Сви предлози су добродошли, посебно ако је подносилац спреман да се и лично ангажује у реализацији предлога.

Na mreži DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #70 poslato: 23, 09, 2017, 14:39:08 posle podne »
Neka je sa srecom !!!
 114 114 114

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #71 poslato: 23, 09, 2017, 21:13:53 posle podne »
Mašala , mašala harm

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #72 poslato: 23, 09, 2017, 22:00:08 posle podne »
Važno da smo krenuli sa početka ove priče. Uz raspoloženo članstvo i ozbiljnost biće tu i nekih rezultata. Sad da Laza obavi zakonske formalnosti oko registracije u nadležnim ustanovama, pa da se svi lepo učlanite u udruženje da stvorimo jednu ozbiljnu grupu ljudi čiji će se zahtevi, predlozi i ideje poštovati i pretvarati u realnost na terenu i zakonskim aktima.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #73 poslato: 12, 10, 2017, 13:21:26 posle podne »
Данас, 12.10.2017. предата је пријава за регистрацију Удружења наутичара "Моја лађа".

Решење о регистрацији очекује се средином следеће недеље, што значи да бисмо до краја следеће недеље могли отворити жиро рачун у изабраној банци.

Тиме би посао оснивања и регистрације био завршен и постаћемо регистровано правно лице основано у складу са законом о удружењима грађана.

По отварању рачуна, закључићемо уговор с књиговодственом агенцијом и тада ћу у наставку ове теме објавити инструкцију за уплату чланарине. Тад ћу овде дати и податке о нашем сајту и имејл адреси.

Информације о активностима удгружења биће на нашем сајту, а преко имејл адресе моћи ћете да достављате своја питања и предлоге.

Сад већ можемо да почнемо да размишљамо шта желимо да нам буде прва активност (или прве активности!) и да видимо ко и како ће их спровести.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #74 poslato: 12, 10, 2017, 19:03:14 posle podne »
Neka nam je sa srećom.
Ja bih prvo da se organizujemo i radimo na popularisanju udruženja, da animiramo ljubitelje nautike da se učlane. Što nas bude više delovaćemo ozbiljnije, a iz većine rodiće se i više kvalitetnih ideja. Sad kako ćemo to uraditi, na nama je da se dogovorimo. Mislim da je Zox predložio da se urade neki flajeri gde bi se u  kratkim crtama objsnili ciljevi udruženja, način učlanjenja i sl. Na taj način bi se ljudi po marinama i šire upoznali sa time da postojimo, čime  se uduženje bavi, Važno je da shvate da je udruženje osnovano u interesu nautike i nautičaara.