Anketa

Da li ste za to da se osnuje U.G. Moja Ladja ?

DA, ali bez clanarine
1 (3.1%)
DA, sa clanarinom od 10 evra
25 (78.1%)
NE
6 (18.8%)

Ukupno glasova: 32

Anketa završena: 10, 03, 2016, 00:45:03 pre podne

Autor Tema: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja  (Pročitano 30708 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #45 poslato: 23, 08, 2017, 20:38:05 posle podne »
О потреби оснивања удружења грађана као облика организовања нас који се на овај или онај начин бавимо наутиком писали смо у овој али и у оној теми о томе како се неке ствари раде у неким другим државама.

У ова два, три дана водио сам преписку с пар наших пријатеља с форума и одлучио сам да урадим нешто по том питању.

Дакле, покушали смо два пута и ништа нисмо урадили. Хајде да покушамо још једном - можда се потврди оно народно: "Трећа срећа!"

Предлажем следеће:

Сви они који су заинтересовани и спремни да подрже рад Удружења на било који начин, нека ми се јаве мејлом на следећу адресу: lsint@sezampro.rs
Молим вас да у тој поруци буде написано следеће:
- ваше име и презиме,
- место боравка,
- како можете да помогнете/подржите рад Удружења,
- колико сматрате да би требало да буде чланарина.

Ваше име и место боравка су потребни да бисмо видели где да сместимо седиште Удружења.
Из оног што напишете видећемо ко може у којој области да допринесе раду.
На основу предлога, утврдићемо износ чланарине јер неке паре морамо да скупимо већ у самом поступку регистрације да покријемо трошкове такси, печата...

Ваше мејлове очекујем до понедељка, 28.08.2017.
Након тога, сви ћете од мене добити текстове предлога Оснивачког акта, Статута и Записника са оснивачке скупштине како бисте могли да се упознате са садржајем и да предложите измене и допуне. За доставу предлога за измене имаћете опет седам дана.

Тако комплетиране документе ћемо усвојити на састанку који бисмо организовали после неколико дана - ово, наравно, под условом да после читања ове поруке одлучите да подржите ову акцију!

Уколико одзива буде, регистроваћемо удружење, а онда нас очекује много посла. Биће потребно "прелистати" расположиве податке, средити их и међу њима изабрати оне који се уклапају у циљеве које ћемо прокламовати у Оснивачком акту. Али о том - по том. Идемо редом - прво да видимо да ли ћете се одазвати и шта ћете предложити.

Одмах да кажем, за ово не мора много нас да се пријави у овом тренутку - закон каже да и три особе могу основати удружење грађана. Према томе, нека се јаве само они који су заиста вољни да одвоје мало свог времена за активности које ће радити волонтерски и где им нико не гарантује остварење планова.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #46 poslato: 24, 08, 2017, 15:51:13 posle podne »
Ja cu uvek pa i sada podrzati svaku dobru ideju u koliko ona nije ispolitizovana ili razvodnjena. Posebno je opasno ovo drugo, jer sam bio svedok osnivanja  sijaset udruzenja, koji su odmah nakon osnivanja, osim osnovnog cilja, krenuli da se bave i ekologijom, i ekonomikom, i kulturom,...
Po meni bi osnovni cilj ovog udruzenja trebalo da bude: usaglasavanje pravila za registraciju i plovidbu privatnih plovila za odmor i rekreaciju sa zakonima u evropskim drzavama.

Van mreže yopatami

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 116
  • www.mojaladja.com
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #47 poslato: 24, 08, 2017, 20:33:38 posle podne »


.. и где им нико не гарантује остварење планова.

Mogu li se, bar na početku, imati neki planovi, koji se mogu ostvariti u realnom vremenu?



Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #48 poslato: 24, 08, 2017, 21:19:53 posle podne »
Kolega LSI ovu adresu isint@sezampro.rs kod mene neće da primi

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #49 poslato: 24, 08, 2017, 21:23:15 posle podne »


.. и где им нико не гарантује остварење планова.

Mogu li se, bar na početku, imati neki planovi, koji se mogu ostvariti u realnom vremenu?


Искористићу ово питање да одговорим на њега, а и да кажем још нешто.

Дакле, планове ћемо направити заједно, ако оснујемо Удружење.
А по мејловима које сам добио до овог тренутка (а стигло је неколико, веома охрабрујућих) мислим да смо близу тога да коначно нешто урадимо.

Двапут смо хватали залет али нисмо скочили. Чини ми се да ћемо овог пута то учинити.

Добио сам неколико порука у којима сте се јављали с врло разумним предлозима. Мислим да је то добро. Мислим да је добро да немамо неразумна ишчекивања и да не мислимо да ћемо једног дана основати Удружење а да ће нам се следећег дана поклонити ова власт и доћи да нас пита како бисмо ми то уредили оно што нас занима.

Неки од вас су ме довели у неприлику јер су се потписали именом и презименом (сам сам тако тражио!), па сам морао да погађам ко је то са овог нашег форума где се сви представљамо надимцима. Али мислим да сам све препознао по ономе што сте писали.

Хоћу да вам се захвалим на таквом приступу. Чини се да нас сад има довољно за оснивање Удружења. При том мислим да нас има довољно разумних, и спремних да се ухватимо у коштац с оним што нас све мучи. Јавило ми се неколико вас о којима сам, на основу ваших текстова, већ раније стекао лепо мишљење и то ме охрабрује јер видим да заиста слично размишљамо и зато верујем да заједно можемо да покушамо нешто.

Неко ми је предложио да обавестимо чланове других форума о нашим намерама...
Мени се чини да, ако бисмо одлучили да тако поступимо, да би нас то успорило. Мислим да је боље да видимо овде, међу нама, хоћемо ли или нећемо. А чини се да хоћемо. А кад једног дана будемо имали Удружење, лако ћемо раширити причу о ономе на чему радимо. И не видим ни један разлог зашто нам се не би прикључили и људи који су присутни и на другим форумима. Има на тим форумима доста оних које познајемо и који познају нас. Има тамо озбиљних и способних људи. Кад будемо имали Удружење, верујем да ће нам се неки од њих придружити. Јер оно што мучи нас, мучи и њих. Заједнички циљеви требало би да буду мостови који ће нас спојити, без обзира на ком форуму смо пријављени.

И као што је већ речено, не треба да очекујемо брза решења и решења по нашој вољи. Неко рече: "Лепота је у путовању, а не у дестинацији!"
Наше је да покушамо нешто да урадимо, да не посустанемо кад први пут наиђемо на проблем, да не посустанемо кад нас први пут одбију и кад нам се први пут насмеју у лице (или иза леђа). Наше је да покушамо да укажемо на неке проблеме и на могуће путеве превазилажења, а живот ће већ показати који путеви ће одвести до решења. И можда заиста нећемо бити ми ти који ће уживати у плодовима оног што намеравамо да урадимо, али ако поставимо основе пута којим ће неки други наставити - учинићемо много.

Сачекаћу понедељак, као што сам рекао, да видим да ли ће се још неко јавити и какве предлоге ће изнети, а онда ћу вам доставити текстове предлога основних аката које треба да усвојимо да бисмо регистровали Удружење. Основа за та документа су документи које су припремили они који су се залагали за оснивање удружења у ранијем периоду - ја сам их мало усагласио с измењеним законом о Удружењима грађана из 2011. године.

Текстове ћу доставити онима који ми у својим мејловима кажу да су заинтересовани, тако да нећемо оптерећивати форум. Имаћете прилику да доставите своје предлоге да се предложени текстови измене и допуне.
Кад удружење оснујемо у седишту за које одлучимо да нам највише одговара, онда ћемо се договорити где и кад да се нађемо ради усвајања докумената. После тога ћемо спровести процедуру регистрације.

А онда нас чека дуго путовање...

А сад, одох да погледам утакмицу - поздрав свима!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #50 poslato: 24, 08, 2017, 21:24:38 posle podne »
Kolega LSI ovu adresu isint@sezampro.rs kod mene neće da primi

Тангабраво, нисте били пажљиви - прво слово није "И" већ "Л": lsint@sezampro.rs

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #51 poslato: 24, 08, 2017, 22:25:52 posle podne »
Samo da se nešto krene i radi. Ako samo gledamo sa strane i komentarišemo neće biti promena. Sad čekamo zainteresovane a trebalo bi svi koji imaju čamce da su zainteresovani, ne mogu ništa da izgube, a možda dobiju bar nešto korisno.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #52 poslato: 27, 08, 2017, 08:34:49 pre podne »
Da ne zaboravimo ovu temu, Laza čeka Vaše poruke u mailu:   lsint@sezampro.rs  Tako iskoristite malo slobodnog vremena i pošaljite svoje podatke, sugestije i mišljenja.

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #53 poslato: 29, 08, 2017, 22:19:22 posle podne »
Aman narode neće da mi primi ovu adresu isint@sezsmpro

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #54 poslato: 29, 08, 2017, 22:20:29 posle podne »
Zaboravih rs

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #55 poslato: 29, 08, 2017, 22:31:16 posle podne »
Ево још једном:

lsint@sezampro.rs

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #56 poslato: 30, 08, 2017, 07:58:45 pre podne »
Ako neće da prihvati, laza je evo postavio ponovo, uzmite jednostavno copi-paste, tako je u orginalu prenesete kod sebe.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #57 poslato: 30, 08, 2017, 10:15:58 pre podne »
Prvo slovo nije i nego L

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #58 poslato: 10, 09, 2017, 21:33:51 posle podne »
Ljudi šta ste se ućutali, Niko da se javi oko ove teme. Ajde, kaže Laza, treba nekoliko dobrovoljaca, da se jave i upišu se kao osnivači udruženja. Po zakonu treba minimum troje, plus Laza direktor.

Van mreže BataVoja

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • DREEM BOAT
  • Brod tip: GREENLINE 33
  • Marina: Marina YACHTING KLUB
  • Veličina: 10 m
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #59 poslato: 11, 09, 2017, 12:41:06 posle podne »
Pa ja sam dobio utisak da će Laza da nam javi koliko je ljudi poslalo mail o zainteresovanosti, gde bi bilo sedište Udruženja itd.