Anketa

Da li ste za to da se osnuje U.G. Moja Ladja ?

DA, ali bez clanarine
1 (3.1%)
DA, sa clanarinom od 10 evra
25 (78.1%)
NE
6 (18.8%)

Ukupno glasova: 32

Anketa završena: 10, 03, 2016, 00:45:03 pre podne

Autor Tema: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja  (Pročitano 30707 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #75 poslato: 12, 10, 2017, 23:55:22 posle podne »
MAŠALA , MAŠALA pu pu pu , ne bilo mu uroka

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #76 poslato: 13, 10, 2017, 09:48:50 pre podne »
Nek je sa srecom !!!
Nadam se da ce se ovo udruzenje pamtiti po dobrim delima !

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: RESTART - Udruzenje Gradjana Moja Ladja
« Odgovor #77 poslato: 13, 10, 2017, 10:48:56 pre podne »
Милета сматра да треба што пре да омасовимо удружење, да нас буде што више.
Ја удружење видим мало другачије. Удружење треба нешто да понуди људима, па ће нам се радије придружити.

У овом тренутку у Србији постоји неколико удружења наутичара и постоје неке организације о којима и нисмо чули (таква је Групација за наутичку привреду и туризам НАТУС, при Привредној комори Србије) - треба да их известимо о свом постојању; треба да се упознамо с тим шта они раде, шта су постигли, шта им је био проблем, да бисмо можда неке ствари урадили другачије и боље.

Мислим да, за почетак, треба да прођемо кроз регулативу која постоји у нашој земљи. Треба да пронађемо све законе, уредбе, упутства и правилнике који се баве наутиком, при чему подразумевам све прописе који се примењују приликом регистрације, код издавања дозвола за управљаче чамцима, дозвола за риболов.

Треба да сагледамо шта се и како спроводи у нашим капетанијама.
Па кад видимо разлике, да видимо зашто, откуд разлике.

Треба да видимо како су неке ствари регулисане у неким другим државама, па да видимо шта је за нас корисније и шта би се могло применити.

Тек кад добијемо такав увид, моћи ћемо да се обратимо државним органима с неким нашим предлозима, а онда ћемо видети како даље.
Уколико понудимо држави сарадњу у циљу унапређења ситуације, можда ће нас прихватити као саговорника и сарадника. То видим као наш примарни задатак.

Ако то успемо и кад људима покажемо да су нас препознали као представнике групе заинтересованих за побољшање ситуације, тад ће људи имати разлог да нам се придруже, да плате чланарину и тад ће се појавити они који могу и да помогну у тим заједничким напорима.

И док будемо радили на тим стварима, обавештаваћемо путем сајта и форума о активностима које су у току - то је оно одакле се моје виђење поклапа с Милетиним. Таква промоција ће дати резулате, то ће довести нове чланове - сараднике, а не посматраче и критичаре.