Autor Tema: Примена закона на српски начин - најновији "бисер" Министарства саобраћаја  (Pročitano 13299 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
E a mi godinama ne mozemo da napravimo cestito udruzenje koje ce bar organizovano pokusati da zastiti nasa prava. Mene mesecima mrzi da odradim papire za motor i plastikaner i sad ispade da ce da bude problem sa motorom. Sam ne napises nesto na svapskom i das taj papir,kapetaniji treba bilo kakav papir pa eto im taj

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Posle čitanja ovog teksta jutros pozovem kolegu koji je u istoj situaciji kao Laza i ja. Imamo motore sa carinskom i kupoprodajnim i hteli smo da ih upišemo ove godine i ispričam mu celu priču.
On pozove kapetaniju u Beogradu i pita šta mu je sve potrebno od papira i pita za ovu odjavu.

Čovek iz kapetanije ga pita, gde ste to čuli ?   eek   
On kaže, pa bruji na forumima od ovoga.
Kaže čovek nije tačno nikada nismo tražili, to je skoro bio problem u Velikom Gradištu, neki čovek digao galamu tamo.

Šta se ovde dešava i ko koga keca da izvinete, nije mi jasno.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Брокеру, зар заиста сви ми треба да се претворимо и криминалце, јер шта бисмо друго били кад бисмо фалсификовали документа, да бисмо "по закону" обавили овакву или неку другу ствар у овој земљи?

Ја сам вероватно могао и у блажој форми, и са културнијим изразима напишем шта ми се догодило и шта очекује све остале који су планирали да у наредном периоду региструју - пријаве и упишу мотор у пловидбену, али био сам заиста иритиран јер ово није први пут да се овако нешто дешава (сви знамо шта су нам урадили у вези регистрације приколица).

Међутим, моја реакција, ма како примитивна била, блага је у односу на оно шта можемо очекивати ако се настави с оваквим малтретирањем грађанства и турањем руку у наше џепове. И зато сад покушавам да на један цивилизован начин ово да истерам. Већ сам предузео неке корако, послао допис на министарство, па да видимо да ли ће реаговати неко и у ком правцу ће ово да се настави.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Posle čitanja ovog teksta jutros pozovem kolegu koji je u istoj situaciji kao Laza i ja. Imamo motore sa carinskom i kupoprodajnim i hteli smo da ih upišemo ove godine i ispričam mu celu priču.
On pozove kapetaniju u Beogradu i pita šta mu je sve potrebno od papira i pita za ovu odjavu.

Čovek iz kapetanije ga pita, gde ste to čuli ?   eek   
On kaže, pa bruji na forumima od ovoga.
Kaže čovek nije tačno nikada nismo tražili, to je skoro bio problem u Velikom Gradištu, neki čovek digao galamu tamo.

Šta se ovde dešava i ko koga keca da izvinete, nije mi jasno.


 kuku
 sha

Ја лепо написах: "Ко кога овде...? Луд збуњеног или збуњен лудог?"

Да ја нисам лично био у капетанији и да управник Дуле Милешић, Снежа и остали из капетније нису са мном разговарали и читали ми допис, да у мом присуству Милешић није разговарао са човеком из Обреновцва од кога сам купио мотор и да није у мом присуству разговарао с човеком из Великог Градишта, да сам све то само чуо од неког и ја бих рекао да је то неко нешто измешао јер нема никаквог смисла.

Али нисам чуо. Био сам тамо!

Петре, може ли тај ваш пријатељ да наведе име особе из капетаније с којом је разговарао?

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Nije pitao. Sad sam ga zvao.
Strašno je šta nam rade. Ovo je sramota, da maltretiraju narod.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 532
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Kakva banana drzava. Sve puca pod teretom onih doktorata. Dobro sam video ovo, bas sam hteo da kupim motor, al sad cu da odustanem i da kupim bez i jednog papira samo da nadjem. Ozbiljno se mislim dal i auto da registrujem. Sta se desilo nama da padnemo ovako nisko. I zar je moguce da smo ovo sto sad vlada mi birali.
Sve institucije koje su inace bile lose sad su se potpuno raspale. gde god odem nesto ne moze, ima neki dois, niko ne zna, plati ovo, pa ono... niko ne koristi vise od jednog prsta kad koristi racunar... Mora se bega

Van mreže ajveks

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 168
Pa oni nedaju ni za gladne i bolesne,na bebe i dalje biju pdv.A mogu da zamslim koliko ih zabole za nautiku i nauticare,reke i ekologiju...Ja mislim da ce oni tek da deru, da i oni sami neveruju da u Srbiji moze jos neko da se bavi nautikom a da nije tajkun,kriminalac,politicar i drugi olos.Jadna smo mi drzava i bedna,nisam pesimista ali znam da ce biti jos gore.S'tim ce i za nas biti samo veca dubioza koliko samo ljudi znam koji su digli ruke od camaca i reke.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
pre desetak dana odem do kapetanije da registrujem camac... nov camac uvezen placena carina...
Slucaj 1
gleda Sneza papire u kapetaniji kaze fali vam JCI ... kako bre JCI fali .. odem do onog sefa u kapetaniji kaze , jeste fali vam JCI
googlanje za JCI ovo ono ...

odem na carinu kazu a pa to je Horgos izdao , morate kod njih ... je8em li vam mater jesmo ista drzava ili sta , sto se mora ici u Hrogos ???
kaze oni imaju sboju bazu mi svoju ... nista ono 21 vek , racunari , mreze , konekcije i slicno...
naravno Horgos nece da da dokument  posto je uvezao drugar na svoje ime mora on...
Drugar ODE DO HORGOSA na Hrogosu mu kazu da JCI ne ide za fizicka lica...

javi mi da JCI ne ide za fizicka lica.. ja odem u kapetaniju, reko necu kod Sneze ocu kod Sladje... pogleda Sladja papire kao sve je u redu , reko koji bre kurac sve u redu prokrstarismo pola Srbije, a Sladja mrtva ladna a ko vam je trazio JCI ? reko eno Sneze ona je trazila i vas sef u usta mu se se*em nesposobna ... naravno .. ispostavi se da ne znaju svoj posao ...

preracuna Sladja, i odustanem posto je pomocni camac za Cetiri Osmeha vise mi se isplati da registrujem u USA..


Slucaj 2 (desava se paralelno sa slucajem 1)
Hocu da izvadim novu dozvolu za sebe i zenu ... medjunarodnu za upravljanje jedrilicom ...da ne duzim ... da bi dobili dozvolu za jedrilicu moramo prvo da imamo polozeno za motorni camac... po kojoj logici moram da imam polozeno za motor da bih onda dobio dozvolu za jedra..

generalno nemam zivaca da pisem vise o glupostima u drzavi .... cekam revoluciju ...


Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Docekaces garant. TI kao da si blesav i corav ? Dozvola ti treba gdje ? Tamo je i izvadi . Ako Srbijica nece pare kao sav normalan svijet nego zavaljuje kao da svi imaju plate barem po 10000 E mjesecno onda ce da se daje drugim drzavama pirat
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Lazo,

šta imate od papira za motor ?

Ja imam račun sa pečatom iz Švajcarske, carinsku i kupoprodajni.
Da li i vi isto imate ?

Pitam iz razloga da vidim da li sam u identičnoj situaciji kao i Vi.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Lazo,

šta imate od papira za motor ?

Ja imam račun sa pečatom iz Švajcarske, carinsku i kupoprodajni.
Da li i vi isto imate ?

Pitam iz razloga da vidim da li sam u identičnoj situaciji kao i Vi.

Петре,

Мој мотор је увезен по тзв. скраћеном поступку на граници. У том поступку физичка лица могу да увезу нпр. ванбродски мотор и тај поступак има ознаку ЦПД (CPD).
На царини се упишу подаци из рачуна који физичко лице мора да има (може и уговор оверен код нотара).

У мом случају, постојао је рачун неког сервиса у Швајцарској и тај, назовимо га ЦПД папир, на коме стоји име особе која увози мотор, број мотора, и други подаци са рачуна (ако их има), као и обрачуната царина и порез који се плаћа тамо на граничном прелазу.

И то је оно што ја имам: ЦПД папир и оригиналан рачун.


Постоји и други поступак - тзв, ЦПИ - или поступак у било којој царинској испостави у земљи, уколико човек не жели царињење на граници.
У том поступку, опет постоји рачун (или уговор оверен код нотара), сачињава се царинска исправа (декларација), ради се обрачун царине и пореза и прилаже се копија уплатнице којом се доказује да су плаћени трошкови царинског поступка.

То су папири који су били потребни до пре три дана, према оном што је мени познато.

Мени су прегледали папире у капетанији и рекли су да имам све, сем те потврде о брисању мотора из регистра у Швајцарској - то не пише у закону и то је оно због чега сам написао уводни текст у овој теми.

Неко је себи дао за право да сам протумачи закон и да захтева другачији поступак од оног који је законом прописан.

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Da, razumem. Imamo identicne papire.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Da, razumem. Imamo identicne papire.

Sad sam pogledao imam iste papire sa Kelebije.

Jbg sto se mene tice bas me briga, imam kupoprodajni ugovor sa prodavcem i nema spora oko vlasnistva. Camac cu da registrujem a motor bas me briga, nego je zezanje kad hoces da ga prodas  - sad ce da ispadne da ce ako je to tako kako laza kaze biti brdo motora bez papira.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 532
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Kap. Sto uopste registrujes pomocni camac za jedrilicu. Samo sacuvaj papire da se vidi da je tvoj. Mislim da ti registracija ne treba. Osim ako neces po dunavu da ga vozis

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
...sad ce da ispadne da ce ako je to tako kako laza kaze biti brdo motora bez papira.

Ne, biće brdo motora sa sasvim čistim papirima koji ne mogu da se registruju jer država traži nepostojeći dokument.