Autor Tema: Srletov camac  (Pročitano 10241 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže srdjan72

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • www.mojaladja.com
  • Veličina: 6 m
Srletov camac
« poslato: 12, 02, 2016, 14:29:46 posle podne »
Napokon i ja da naucim kako se postavljaju slike.
Camac je 6mx1,25m u dipu i 2,0m preko svega.Komandna kabina 1,95 a dubina stranica 0,7m.Uzeh ga jeftino zbog loseg stanja i sad me cekaju radovi.Prva stvar sece se cela terasa i produzava se sa 1,5m na 2,0m.Nece biti svansovan niti suzavan.Dodaje se i platforma na krmi za ;laksi ulazak i izlazakSada je suzen na 1,03 u dipu na krmi i sa svansom , na terasi vrat da polomis.Doduse razmisljam da ga suzim po 2cm sa obe strane i svansujem zadnjih 20 cm ali ...Zbog navedenog produzavanja moram i krov produziti ali posto je camac namenjen iskljucivo za ribolov razmisljam dokle i kako to da izvedem a da mi ne smeta za pecanje i kada pada kisa da ne kisne na zadnju palubu.U stvari svaki savet i razmena misljenja je dobro dosla.
Jos bi mi pomoglo misljenje da li gresim ako stavim kao sto planiram yamahu 8ks.
PS.Za sad toliko dok ne posaljem post da budem siguran  da sam postavio slike.


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Srletov camac
« Odgovor #1 poslato: 12, 02, 2016, 15:26:20 posle podne »
Jos bi mi pomoglo misljenje da li gresim ako stavim kao sto planiram yamahu 8ks.
vecita tema .. koji motor na koji camac...
moj savet ti je da u obliznjoj marini zamolis vlasnike raznih motora da ih oprobas na svom camcu ... od 8 do 20 konja... pa posle lepo sednes stavis sve na papir od potrosnje, servisa, cene .. i odlucis...
taj camac na slikama bi trebalo da postize oko 7-8 km (prosek nizvodno/uzvodno)...

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1556
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Srletov camac
« Odgovor #2 poslato: 12, 02, 2016, 16:10:59 posle podne »
Uff, ovo je tesko do jaja kad ima ovoliki gaz... To ce se tesko gurati nekim malim kotorom...

Van mreže srdjan72

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • www.mojaladja.com
  • Veličina: 6 m
Odg: Srletov camac
« Odgovor #3 poslato: 12, 02, 2016, 16:22:46 posle podne »
7-8 km je apsolutno prihvatljivo i ne i toliko bitno.Najbitnije je da mogu da budem siguran po noci i po talasima da se bezbedno vratim sa lokacije.Prakticno dileme nema da ce to biti 8-ca osim ako me neko ne ubedi da je preslaba za taj poduhvat.Sto se tice probe tako je i planirano.Cim se oformi,premaz sa osnovnom farbom,dize se na prikolicu i pravo u Savu na probu.Ako je moguce utvrditi jos neki nedostatak pa vracanje na popravku ili sutradan farbanje.
Uff, ovo je tesko do jaja kad ima ovoliki gaz... To ce se tesko gurati nekim malim kotorom...
U plovidbenoj pise da je sopstvena masa 800 kg a dozvoljena nosivost 1200 kg.Verujem da ova kilaza i nije toliko presudna koliko losa zamisao konstruktora.Mislim na dip,visina i otvorenost stranica itd.Sve nedostatke sam video pri kupovini i prihvatam ih uz malo mojih prepravki se nadam samo da nece biti bas-bas preterano nestabilan.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1556
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Srletov camac
« Odgovor #4 poslato: 12, 02, 2016, 16:32:23 posle podne »
Nesto slicno ovome gurao sam s dva tomosa 4. Jedan fiksiran i stalno tera a drugim upravljam. Isao je negde 8-9km/h...
Licno sam digao ruke od ovog tipa camca, jer je ovo  po meni i svasta i nista...
Za pecanje uvek tesan i sa nedovoljno mesta...
Kabina prakticno neupotrebljiva ( il zima, ili pretoplo, nema mesta za nista,...)...
Taj problem sam   kardinalno resio kupovinom camca za uzivanje - bez ikakve kabine...
Kada budem resio da spavam na vodi, onda ce to biti plovilo min 9m...
U savakom slucaju ti zelim svako dobro i da uzivas na vodi...

Van mreže srdjan72

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • www.mojaladja.com
  • Veličina: 6 m
Odg: Srletov camac
« Odgovor #5 poslato: 12, 02, 2016, 16:55:43 posle podne »
Ja za kompletno uzivanje imam splav od 40 m2 ali sam  na *zalost* opsednut saranskim ribolovom i nemoguce je sve kockice sloziti u toku godine.Znaci ne zurim mnogo kad stignem na vodu i posle bezbroj noci prespavanih u camcima bez kabine i po zaista niskim temperaturama sve je zadovoljavajuce samo da se vise to ne ponavlja.Pregazih i ja lepih godina i nisam vise za ekstremne sportove.U svakom slucaju hvala ali i bez obzira na sve ako imas jos neke sugestije dobro bi mi dosle dok ne pocnem sa radovima.Ako vreme dozvoli pocetak radova je krajem ovog ili pocetkom sledeceg meseca.  hi

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1556
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Srletov camac
« Odgovor #6 poslato: 12, 02, 2016, 17:04:28 posle podne »
Ako ti je camac namenjen za pecanje, prvo sto ce ti smetati je ova nadstrasnjica pozadi...  Ja bi to glat odma sklonio...

Van mreže srdjan72

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • www.mojaladja.com
  • Veličina: 6 m
Odg: Srletov camac
« Odgovor #7 poslato: 12, 02, 2016, 17:16:46 posle podne »
Gore pomenuh da bi je ja i produzio parelelno sa produzenjem camca sto zbog sunca sto zbog kise.Napravicu i gazista pozadi pa kad zapisti imacu gde da izadjem.Posto mi je saran ciljana vrsta znaci pecanje dubinskom metodom i bez dalekih zabacaja preko glave.Doduse mozda bi trebala biti kraca kao i sad ali u slucaju kise opet ispolac i celu noc da radim.  no125 E za ovaj deo price mi zaista trebaju saveti iskusnih.Nikada nisam pecao iz ovakvih camaca  pa ne znam kako se to resava.Krov bih uradio tvrd a sve ostalo cirada.Rzmisljao sam i na temu da poslednjih pola metra-metar bude u nekoj teleskopskoj varijanti ali ne znam kako da izvedem.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1556
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Srletov camac
« Odgovor #8 poslato: 12, 02, 2016, 17:21:57 posle podne »
Varuj mi, kakav god tip ribolova da praktikujes ovo ce ti smetati...
Po meni je daleko bolje , ako ti vec tamo treba neki zaklon od sunca ili kise postaviti neku tendu, koja se po potrebi rasteze ili sklapa.. Toga imas koliko god hoces za male pare:
https://www.google.rs/search?q=tenda+za+camac&rlz=1C2ASUT_srBG402BG455&biw=1432&bih=757&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjwmaG70PLKAhUBFCwKHQbkB3cQsAQIHA

Van mreže srdjan72

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • www.mojaladja.com
  • Veličina: 6 m
Odg: Srletov camac
« Odgovor #9 poslato: 12, 02, 2016, 17:28:41 posle podne »
Gledao sam i ovo ali nisam siguran da ovo moze da me zastiti od kise a da ne sedim u kabini?Cak ni od sunca ako sija sa strane a da ne sirim dodatno carsave?

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1556
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Srletov camac
« Odgovor #10 poslato: 12, 02, 2016, 17:39:44 posle podne »
A  kabinia ce te bas zastititi od sunca kad se lim ugreje na +70C...
Uvek je bilo i ostace: sto prostije to bolje  114

Van mreže srdjan72

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • www.mojaladja.com
  • Veličina: 6 m
Odg: Srletov camac
« Odgovor #11 poslato: 12, 02, 2016, 18:09:47 posle podne »
  114 Da ne idemo dalje u ovom smeru sa ovim delom price osim ako ima neki predlog za teleskopsko izvlacenje ili slicno resenje.Iz vise razloga.Ne zelim da puljam vodu svaki put kada pada kisa,necu ili vrlo retko cu biti u najtoplijem delu dana na pecanju itd.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1556
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Srletov camac
« Odgovor #12 poslato: 12, 02, 2016, 18:22:50 posle podne »
OK, izvini ako sam te bilo cime uvredio.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Srletov camac
« Odgovor #13 poslato: 12, 02, 2016, 21:34:01 posle podne »
A sto produzujes camac...ako je samo zbog prostora nazad jeftinije i lakse ti da skratis kabinu(60-70cm) za tu nadkabinu a nadstresnicu nadkabine pomeris napred ili skines skroz a camac ti u papirima ostaje isti...ti produzetci i to ti je kasnije za registraciju velika zajebancija
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Srletov camac
« Odgovor #14 poslato: 13, 02, 2016, 08:17:05 pre podne »
Misliš da će mu ikad neko meriti čamac? Primetiti pola metra?