Autor Tema: Miletov camac  (Pročitano 10904 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Miletov camac
« Odgovor #45 poslato: 12, 02, 2016, 19:58:17 posle podne »
A ko ti je malo ti daj vise  stri kompenzacijom stigla kao pomocni motor...no odustao sam od te opcije i kupio novi 30 ks..a ova u visku...drljana ovu jesen i sad  stoji u podrumu, racun , uredno registrirana na mom čamcu...ne znam koja je procedura uvoza

Van mreže mile-ns

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 38
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Miletov camac
« Odgovor #46 poslato: 12, 02, 2016, 20:02:20 posle podne »
A ko ti je malo ti daj vise  stri kompenzacijom stigla kao pomocni motor...no odustao sam od te opcije i kupio novi 30 ks..a ova u visku...drljana ovu jesen i sad  stoji u podrumu, racun , uredno registrirana na mom čamcu...ne znam koja je procedura uvoza
Tvoj racun,kupoprodajni ugovor,prijava na carini(spediteri i tako to),plati se porez ovde u SRB i to bi trebalo da je to.....
Meni je slabo za moju deregliju,a cena je dz........
gladius et anus

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Miletov camac
« Odgovor #47 poslato: 13, 02, 2016, 23:10:24 posle podne »
Jel zna neko gde da pogledam motore od preko,nesto polovno,novo i slicno....Neki sajt ili neka firma???

Можете, нпр. да погледате на овом сајту: http://www.boatshop24.com/en/Germany/E/Engine?sstr=honda&order=lowest&url=maxdim&page=7#H97FqxJGcxcgus9o.97.

Можете да изаберете језик, а онда претражујете тако што уносите марку мотора и земљу у којој бисте желели да погледате. Можете и да напишете: "у свим земљама" па добијете листинг у разним државама света.

Ипак, немојте се унапред радовати. Ја сам гледао и мотори новијег датума (после 2010. скупљи су него код нас).

Van mreže srdjan72

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • www.mojaladja.com
  • Veličina: 6 m
Odg: Miletov camac
« Odgovor #48 poslato: 13, 02, 2016, 23:42:17 posle podne »
I ja sad malo gledah.Slaba vajda za sad.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Miletov camac
« Odgovor #49 poslato: 14, 02, 2016, 00:10:49 pre podne »
Ево још једне адресе: http://www.boatmotors.com/rebuilt_outboard_motors/.

Van mreže mile-ns

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 38
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Miletov camac
« Odgovor #50 poslato: 14, 02, 2016, 15:41:01 posle podne »
gladius et anus

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Miletov camac
« Odgovor #51 poslato: 16, 02, 2016, 19:52:52 posle podne »
otprilike po tvom koritu...samo od spera i da se plastificira posle...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže srdjan72

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • www.mojaladja.com
  • Veličina: 6 m
Odg: Miletov camac
« Odgovor #52 poslato: 17, 02, 2016, 12:38:09 posle podne »
Ovo super izgleda.  ok

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Miletov camac
« Odgovor #53 poslato: 17, 02, 2016, 13:42:24 posle podne »
Kod tebe Srdjane vec postoji kabina jako slicna jos kad produzis camac nazad to je to...jedini i najveci neprijatelj ce vam biti vetar 3.6-3.8m2 samo kabina i nadkabina i jos toliko povrsine slobodnog boka ukupno7-7.5m2...sve to u kombinaciji sa malim gazom korita na jacem vetru i nije bas tako super ali...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže srdjan72

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • www.mojaladja.com
  • Veličina: 6 m
Odg: Miletov camac
« Odgovor #54 poslato: 17, 02, 2016, 13:51:09 posle podne »
Ne moze malo para i dusa u raj, nikako.Ja sam toga bio svestan i sada polako da Mile i ja napravimo sto se moze a kada budemo mogli ce da pravimo da valja.Dimenzije broda o kome mastam nisu ispod 9 m x 2,5 m.Ravno korito sa *V* pramcem.Ostalo su nijanse.   sail  sava

Van mreže mile-ns

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 38
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Miletov camac
« Odgovor #55 poslato: 17, 02, 2016, 21:54:44 posle podne »
otprilike po tvom koritu...samo od spera i da se plastificira posle...
OOOOO,Veliko hvala za crtez.Tako nesto je i zamisljeneo i za malo isto nacrtano,osim onih zadnjih klupa 6589.Samo mi se nikako ne svidja taj sper......

Imao sam ideju da se prepravi korito,malo prosiri i malo produbi,ali i dalje je to taban.Ima li svrhe za tim dodatnim radovima i troskovima???Misljenja sam da nema.....Nego ostaviti kako jeste,probati napraviti kabinu i videti na cemu sam,nece to ici na neke daleke destinacije(uglavnom po lokalu) u glavnom max 10km......
gladius et anus

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Miletov camac
« Odgovor #56 poslato: 18, 02, 2016, 08:20:09 pre podne »
Gledaj da uložiš što manje para, jer ćeš kasnije hteti da menjaš. Sama osnova nije dobra za čamac sa kabinom, pre svega uzana i niskih bokova, od trankog lima. Uložićeš tu i para i novaca i na kraju to opet neće biti to.

Dok sve isečeš, povariš, napraviš kabinu, ofarbaš kako treba, a ne da izrdja za godinu dana, kupiš motor, koštaće ohoho. I na kraju ćeš opet hteti da menjaš, jer je osnova loša, samo što uložene pare nećeš moći da vratiš. Ok, bila je jeftina, ali kad se sve što planiraš stavi na papir, verovatno bi ti bilo bolje da ovo prodaš za iste pare, i kupiš sređen brodić sa kabinom i motorom.

Viđao sam po oglasima takve brodiće za 1500 - 2000e, i uvek će biti bolji od ovog što planiraš da uradiš.
Pogledaj na primer ovo, registrovan:

http://www.polovniautomobili.com/plovila/7714512/camac-sa-kabinom?utm_source=mejling_lista_pa&utm_campaign=oglasi_2016-02-11&utm_medium=sadrzaj

Dok to i kad napraviš ne znam kako ćeš da registruješ.

Ovo je samo moje skromno mišljenje i iznosim ga iz najbolje namere.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Miletov camac
« Odgovor #57 poslato: 18, 02, 2016, 08:21:55 pre podne »

Van mreže mile-ns

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 38
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Miletov camac
« Odgovor #58 poslato: 18, 02, 2016, 10:33:32 pre podne »
Gledaj da uložiš što manje para, jer ćeš kasnije hteti da menjaš. Sama osnova nije dobra za čamac sa kabinom, pre svega uzana i niskih bokova, od trankog lima. Uložićeš tu i para i novaca i na kraju to opet neće biti to.

Dok sve isečeš, povariš, napraviš kabinu, ofarbaš kako treba, a ne da izrdja za godinu dana, kupiš motor, koštaće ohoho. I na kraju ćeš opet hteti da menjaš, jer je osnova loša, samo što uložene pare nećeš moći da vratiš. Ok, bila je jeftina, ali kad se sve što planiraš stavi na papir, verovatno bi ti bilo bolje da ovo prodaš za iste pare, i kupiš sređen brodić sa kabinom i motorom.

Viđao sam po oglasima takve brodiće za 1500 - 2000e, i uvek će biti bolji od ovog što planiraš da uradiš.
Pogledaj na primer ovo, registrovan:

http://www.polovniautomobili.com/plovila/7714512/camac-sa-kabinom?utm_source=mejling_lista_pa&utm_campaign=oglasi_2016-02-11&utm_medium=sadrzaj

Dok to i kad napraviš ne znam kako ćeš da registruješ.

Ovo je samo moje skromno mišljenje i iznosim ga iz najbolje namere.
Razumemo se i jasno mi je u potpunosti to sto vi pisete,motor imam neki stari od 6ks,ali je to malko slabo.Probacemo nesto,ako ne upali,mozda ga i zavalim  6589
Sto se tice registracije,rekli su mi u kapetaniji NS da nije problem da se registruje,samo da mi treba par svedoka da je starije od 10god....Ako su me slagali i ja lazem Vas....
gladius et anus