Autor Tema: Miletov camac  (Pročitano 10889 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mile-ns

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 38
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Miletov camac
« Odgovor #15 poslato: 11, 02, 2016, 17:04:19 posle podne »
Nije smederevac :)
Pravljen je u Zablju,tamo sam ga i pazario,imao je kabinu,samo je bila gadna,pa sam je isekao i sklonio,tako da je samo korito ostalo :)



Malo kasnije cu da izmerim gaz i ostalo
gladius et anus

Van mreže mile-ns

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 38
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Miletov camac
« Odgovor #16 poslato: 11, 02, 2016, 17:47:06 posle podne »
Prvo bi trebao da ojacas kompletnu konstrukciju...po patosu bar 3 uzduznjaka od istog flaha kao rebra znaci centralni po sredini kao kobilica od krmenog zrcala do pramcanog pika i po jedan levo i desno otprilike 35--40cm od sredine i jedan po duzini na boku na pola visine rebra....svako rebro(flah po boku) i rebrenicu(flah po tabanu) obavezno povezati kolenom(flah na kant) tako da koleno uhvati bar 10-15cm oba dela rebra(i bok i taban)...niposto na preklop vec na kant...to sto je vario neko na preklop flahove ili iseci i baci ili pokusaj da dobro zastitis jer ce tu stalno da rdja...na slici daj mere slobodnog boka od bele linije na zeleno do gore i meru od patosa do bele linije (gaz otprilike) ...za kabinu i motor Mezija ti je objasnio i dao smernice a ti kazi sta bi hteo pa da smisljamo dalje.... 114

Sada sam izmerio......
Od dna patosa do vrha bele linije ima tacno 10cm
a od dna patosa do vrha stranice ima 54cm
lim je sve 2mm i patos i stranice.............
gladius et anus

Van mreže mile-ns

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 38
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Miletov camac
« Odgovor #17 poslato: 11, 02, 2016, 17:48:13 posle podne »
Razmisljao sam nesto 9.9...Da li teretno ili obicno :) taj deo mi nije jasan,mozda ce camac biti malo tezi,a dunav je nekada i malo brzi....
gladius et anus

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1557
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Miletov camac
« Odgovor #18 poslato: 11, 02, 2016, 18:08:20 posle podne »
Koliko planiras da bude visoka i dugacka ta kabina i kakva ce joj biti namena?

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Miletov camac
« Odgovor #19 poslato: 11, 02, 2016, 18:14:54 posle podne »
A ne hebite covjeka...vozite se u kojekavimk dereglijama...kad se sjetim onog kapetanovog čamca ...pa nije ličio ni na poljski wc... lol dajte mu slike poneke lijepe kabine pa neki si složi nesto da malo provoza se, sakrije i odspava koju noc na vodi pa mu se mozda i svidi pa se odluci za neko vece plovilo...motoric...neki manji da se ne baca u trosakk...i ne kenjajte bez veze kad vas netko nesto pita  lol

Van mreže mile-ns

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 38
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Miletov camac
« Odgovor #20 poslato: 11, 02, 2016, 18:15:16 posle podne »
Sta znam,mislio sam da ukupno bude 4m iz dva dela,prednji nizi sa 2 krevetea i boksom,a zadnji stajaca visina 180cm,ako moze i 3m terase za neko pecanji i sedenje.......
Dajte nesto rolleye ko ima kakvo iskustvo..........
gladius et anus

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Miletov camac
« Odgovor #21 poslato: 11, 02, 2016, 18:15:51 posle podne »
Prilično plitko korito za dimenzije.... kad dodaš teret (kabina,unutrašnje uređenje,stvari....) utonuće još 10 cm...ako ne i više...malo ostaje slobodnog boka...
Dunav je moje more.....

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1557
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Miletov camac
« Odgovor #22 poslato: 11, 02, 2016, 18:21:24 posle podne »
E ako to planiras, naj bolje ti je da procitas ovu temu od pocetka do kraja:
http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,8484.0.html
 k5 114

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Miletov camac
« Odgovor #23 poslato: 11, 02, 2016, 19:57:47 posle podne »
Vidi ovako taj tvoj camac na slici sad  je oko 400kg oko 20m2 lim 2mm=320kg i oko 40m f50*5=80kg....sad kad bi ga spustio u vodu ugazio bi oko 5,5-6 cm u vodu.Da ga potopis 10cm treba ti tezina od 720-750kg... dodatna ojacanja sto sam ti objasnio su oko 70kg(70e) i to uradi ovaj camac nema ni jedno jedino uzduzno ojacanje i ako bi ga posmatrao uzduzno kao gredu sa jednim ili dva oslonca jako je slab (2mm lim) to ce ti bilo koji staticar objasniti...znaci imas jos oko 250kg za nadgradnju i ostalo....veci problem je uzan camac i ne bi trebao puno da ides u visinu...znaci imas mogucnost za manju kabinu i puno mesta nazad...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže mile-ns

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 38
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Miletov camac
« Odgovor #24 poslato: 11, 02, 2016, 20:45:16 posle podne »
Ljudi,to je bilo za smesne pare 450e sa slepom iz zablja......Za te pare nisam nasao nista bolje jh.....
Hocu polako da prikupljam materijal za dalje radove......Zato sam na forumu da vidim sta se predlaze,da valja i da nije opako skupo,licna iskustva i tako to. Da ima novcanica kao sto nema,otisao bi kod (kacinog tate,ako se tako zove) i resio sve probleme.Kazem za ove pare to nema no125

Gore je sirok 1,80m,a u patosu 1,55m
gladius et anus

Van mreže mile-ns

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 38
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Miletov camac
« Odgovor #25 poslato: 11, 02, 2016, 20:51:01 posle podne »
E ako to planiras, naj bolje ti je da procitas ovu temu od pocetka do kraja:
http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,8484.0.html
 k5 114


Procitao sam pre par dana,utrnuo sam od citanja 20 i kusur strana........ Ali,to je skupa vikend varijanta.Planiram da ga limarijski sredim i da ga ne vadim iz vode narednih par godina,imam gde da ga drzim............
gladius et anus

Van mreže mile-ns

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 38
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Miletov camac
« Odgovor #26 poslato: 11, 02, 2016, 20:58:44 posle podne »
Vidi ovako taj tvoj camac na slici sad  je oko 400kg oko 20m2 lim 2mm=320kg i oko 40m f50*5=80kg....sad kad bi ga spustio u vodu ugazio bi oko 5,5-6 cm u vodu.Da ga potopis 10cm treba ti tezina od 720-750kg... dodatna ojacanja sto sam ti objasnio su oko 70kg(70e) i to uradi ovaj camac nema ni jedno jedino uzduzno ojacanje i ako bi ga posmatrao uzduzno kao gredu sa jednim ili dva oslonca jako je slab (2mm lim) to ce ti bilo koji staticar objasniti...znaci imas jos oko 250kg za nadgradnju i ostalo....veci problem je uzan camac i ne bi trebao puno da ides u visinu...znaci imas mogucnost za manju kabinu i puno mesta nazad...
Posto sam planirao neki motor sa komandama,iz tog razloga sam napisao za vislji deo kabine 1,8m,ne mora da je jako dugacka,ali koliko je minimum nize kabine sa 2 kreveta???Krevet bez 2,2m nije krevet.......Mozda ta prednja da bude 1,5m,a zadnja 1,8m,ako je moguce?
gladius et anus

Van mreže mile-ns

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 38
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Miletov camac
« Odgovor #27 poslato: 11, 02, 2016, 21:02:39 posle podne »
gladius et anus

Van mreže mile-ns

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 38
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Miletov camac
« Odgovor #28 poslato: 11, 02, 2016, 23:10:13 posle podne »
Ja bas i nevolem te sto su skroz ravni u tabanu , al ajd sad.
ja cu biti blag al 2 mm  je malo.
Mislim da bi trebao da pojacas egije sa kosnicima kao riblja kost , kabinu dvodelnu od lakseg materijala sto nizu , mozda metalna konstrukcija pa neki laksi materijal ,
Icice on i sa 4 ks al barem neki 9,9

Razmisljao sam o yamahi 9,9 HT....
Jel ima neko iskustva sa tim teretnim motorima??
gladius et anus

Van mreže srdjan72

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • www.mojaladja.com
  • Veličina: 6 m
Odg: Miletov camac
« Odgovor #29 poslato: 12, 02, 2016, 08:57:46 pre podne »
Kolega posto smo u skoro istoj situaciji,samo ja jos ne mogu da provalim kako da postavljam slike,da ti kazem da sam juce bio u radnji na Adi Ciganliji da pokupim neke informacije.Saznao sam da je bolja tarijanta teretna penta ali naravno i dosta skuplja.Cene nisam popamtio osim za yamahu 8 koja je mene interesovala.Doduse dobio sam od starijeg gospodina info o ceni za sto eura nize nego od mladjeg sa kojim sam kasnije razgovarao.Prva info za dvotaktnu sa alnaserom,potezankom i daljinskim komandama bez sajli,naknadno se uzimaju, 700e a 4 takta za 100 do 200 vise.Dobio sam i savet da uzmem pentu sa dugom osovinom mada sam to i planirao.Znaci penta na krmu ne na platformu.